Jump to content

Scurgerea apei de pe parbriz...


alex_pescaru
 Share

Postare recomandată

alex_pescaru

Cu toti stim problemele create de infundarea scurgerilor din spatiul din fata parbrizului la Passat si Golf, acea zona unde se afla motorul stergatoarelor, admisia de aer pentru climatizare, etc...

Sunt curios unde sunt aceste scurgeri la Polo, in special modelul 9N3, si daca acestea se pot infunda la fel de usor ca cele de la masinile de mai sus.

Masina prietenei are deja 4 ani si ma gandeam daca are rost sau nu sa desfac pe acolo ca sa verific, eventual sa curat.

Sau poate voi stiti vreo alta metoda?...

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, sunt foarte curios si eu unde se afla acele scurgeri :emthup: pentru ideea de a deschide un topic pe tema asta :icon_cheesygrin:

Modificat de Alin93
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am desfacut unul la care se blocase motorasul de stergatoare dar nu m-am uitat la scurgeri. cand o sa vina masina inapoi sa-i montez alt ansamblu (cel vecgi nu a mai mers facut ) ma uit si va fac poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva dimensiunea oringurilor de cauciuc? nu de alta dar as umbla si eu si as pune unele noi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut azi am fost la spalatorie si dupa ce au terminat baieti de spalat masina am ridicat capota sa sterg praful si am observat ca apa de pe parbriz se scurgea pe materialul din spatele capacului de motor ,acolo era foarte ud am luat o poza de pe net sa va dati seamapost-50776-0-37742900-1347268566_thumb.j este normal ?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!