Jump to content

Conectare telefon RNS 510


tudistef
 Share

Postare recomandată

Stiu ca am "Car phone preparation 9W8" din fisierul dat de Gabi cu VIN Decoder-ul.

Am cautat sub scaunul din dreapta dar nu am gasit nicio cutie...

 

Atunci ce anume inseamna "Car phone preparation 9W8"?

 

Ce mi-ar trebui sa pun bluetooth?

 

Merci,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Pentru modulul cu rSAP, cum trebuie montata antena GSM?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am montat-o pe stalpul pasagerului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am scos-o afară din cușcă tocmai sub grila din față.

Sent from my S500 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Buna ziua domnilor!

Detin de cca 6 luni un pasat, 2.0 tdi, cu touchsreen si comenzi pe volan.Avand in vedere ca nu ma pricep la parametrii tehnici, cum pot afla ce tip de modul de bluetooth trebuie sa cumpar pentru a il putea conecta cu telefonul?

Va multumesc frumos si va urez o duminica placuta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce HU ai?

din ce an e masina?

ce culaore are bordul? rosu sau alb?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina e 2011, bordul e cu alb, dar nu stiu de HU

Modificat de alesro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

B7 au numai clustere alb/rosu - cu display monocrom sau color.

 

HU - unitate de radio ... ai cu afisaj mare- touch screen sau simpla ?

 

in functie de asta, poti alege asa ceva http://www.carsystems.pl/vw-bluetooth-kit-3c8035730d-with-wi-fi-hot-spot-newest-version,id701.html

 

Aici e o lista cu ce gasesti la Carsystem http://www.carsystems.pl/volkswagen,c1.html?start=0&order=c&dir=d&pF=8.99&pT=1799.00&pk=76&f=-1

 

oricum, inainte de a cumpara un kit, recomand sa faci o scanare sa vedem ce ai tu pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este ok. Asa cum ti-am zis, poti opta pentru kit-ul pus in primul link sau variante un pic mai ieftine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu mi-as lua.... ca tot dau un ban pe kit, mai tarziu poate sa fie util in masina. O tableta la copil, etc... nu-i rau la drum. Altfel, alege din multitudinea de kit-uri de pe site-ul lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc domnilor pt raspunsuri!

Pot intreba si de o manopera?Ca sa ma apuc sa fac niste calcule...multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti, dar doar la un electrician sau pe pm, pt cei de aici

 

eu mi-as lua.... ca tot dau un ban pe kit, mai tarziu poate sa fie util in masina. O tableta la copil, etc... nu-i rau la drum. Altfel, alege din multitudinea de kit-uri de pe site-ul lor.

Si cum se leaga BT la net? Prin 3G? Si al meu are 3G, dar n-am reusit sa ma prind cum sa fac sa ma conectez la net cu telefonul. Voi ati reusit?

Asta mi se pare cel mai util

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te regeri la ultima versiune, cel cu D? Asa este, insa fara lagatura la net prin 3/4 G mi se pare total inutil. Pentru ce sa vrei hot spot wlan in masina, fara internet? Sa te joci in retea?

 

Al meu are ceva cu date modem, sau ceva de genul. Ma gandesc ca e vorba de un modem 3G pentru acces la net al telefonului cand sunt conectat prin rSAP, pt ca atunci reteaua este dezactivata pe teefon. In felul acesta s-ar putea accesa INTERNETUL prin modulul BT

 

P.S.

 

http://www.youtube.com/watch?v=swTqVpjmZvo&noredirect=1

Modificat de Valentin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

modem are si al meu... parca - ma uit pe seara.

 

Nu am probat pe B6 si B7, dar la Golf 7 stiu ca functia de hotspot exista - posibil sa lucreze si cu navigatia masinii - si difuzeaza net pentru device-urile ocupantilor din masina. E adevarat ca mai greu cu 3G-ul permanent la noi - cel putin in mers, dar asta nu inseamna ca nu e buna functia.

 

o sa mai studiez un pic, sa vad cum lucreaza.

 

la MMI, cu ajutorul unei conexiuni 3G, poti conecta navigatia la Google maps, cauta locatii online, etc...

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Wi-Fi hotspot / with rSap phones -

 

deci doar asa merge.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok. Hai sa recapitulam putin:

 

1. wi-fi hot spot este absolut inutil fara o posibilitate de conectare cu lumea exterioara (3G/4G), ca doar nu o sa ne amuzam dand ping-uri intre telefoanele din masina conectate prin wlan. Asadar, wi-fi hotspot este foare util daca modulul BT functioneaza ca un router/modem 2/3/4 G. Astfel, sa avem net in masina la toate telefoanele conectate la el prin wlan. Corect?

 

2. ca ultima gaselnita a celor de la novero sa fie foarte utila, ne intoarcem la prima conditie. Cum facem sa folosim modulul pe post de modem 2/3 G? Adica cum conectam unitatea BT la Internet? Stiu, cei cu aifoane nu sunt interesati ca ei n-au nicio sansa sa le mearga, dar ceilalti au reusit ceva?

 

Ma indoiesc ca ca aceasta unitate doar se conecteaza la un hotspot wlan extern (gen supermarket, benzinarie, etc) si imparte (share) conexiunea la net catre telefoanele conectate la el, ca ar fi chiar penibil de inutila in acest caz.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu vad asa:

Modulul conectat prin rsap la telefon, face un hot spot si da share la internetul venit in telefon prin 3g. celelalte telefoane din masina se conecteaza prin wifi la modul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merge. rSAP dezactivează 3G. Prin modul ar trebui să iasă traficul.

Sent from my S500 using Tapatalk 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut

Am cumparat de curand un Passat B6 din 2006 si are Navigatie RNS510. Ce am observat ca mai are este un modul Nokia 3C0035729E sub scaunul pasagerului si un suport pentru telefon montat pe bordul masinii

Acum intrebarea mea este daca aceste doua device-uri sunt compatibile astfel incat sa ma pot bucura de un carkit prin conectarea telefonului prin bluetooth...

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge fara probleme.

Ai 2 optiuni :

1. Inlocuiesti centrala cu una mai noua care sa suporte conectare directa cu tel ori una premium ori plus. A

2. Pui un touch adapter in suportul de tel.

Ambele la pret mediu de 300-500 ron. De preferat un modul bluetooth plus. Oricum toate sunt pe stoc. Livrare imediata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumparat de curand un passat 2009 si sub scaunul pasagerului este un modul bluetooth 1K8 035 730 C Novero. Am, RNS 510 pe masina si un modul pentru telefon deasupra torpedoului. Cand apas tasta "phone" intra pe mute. Am incercat cu un samsung galaxy S3 sa caut bluetooth dar nu gaseste masina.

post-19801-0-09676000-1384092121_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!