Jump to content

Conectare telefon RNS 510


tudistef
 Share

Postare recomandată

Un Samsung Galaxy S6. A mers sa-l conectez la masina dar nu merge sa fac straming la melodii sau nu stiu eu cum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare

Am un Golf 6 din 2009 cu unitate RNS 510. Reusesc sa imi conectez telefonul prin BT, dar dupa ce am conectat telefonul prin BT, 3G-ul este oprit pe telefon. Stiti cumva cum as putea pastrea conexiunea la 3G pe telefon chiar daca am conectat telefonul prin BT ?

Mersi !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar altceva iti mai merge de pe telefon? Nu cumva te conectezi pe Rsap?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi da cumva disable la telefon, adica nu mai pot suna de pe telefon/accesa internetul. in schimb de pe masina pot suna fara probleme. Rsap nu am instalat/nici nu am rootat telefonul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, te conectezi rSAP, ce tip de modul ai ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista vreo posibilitate sa nu imi faca disable la telefon (Samsung Galaxy S5) ?

am atasat poza cu modulul BT

bluetooth.jpg

Modificat de kripco
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, e modul cu rsap. La conectare, te intreaba daca permiti acces sim? daca da, refuzi. Si o sa ramana comectat doar ca handsfree

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Android 5.1.1

Salut! Am un Samsung Note 3 cu Android 5.1.1 Acum RNS510 nu imi mai vede telefonul. Dau o cautare si nu mi-l vede. Inainte aveam Android 5.0 si era OK totul.

A mai intampinat cineva problema asta? Care ar fi rezolvarea?

Mentionez ca bluetooth-ul functioneaza corect daca vreau sa ma conectez la alt telefon de ex sau alt telefon la masina.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RNS oricum nu vede nici un telefon. Ce modul de BT ai pe masina?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 03/03/2016 at 5:22 PM, Al Bundy said:

RNS oricum nu vede nici un telefon. Ce modul de BT ai pe masina?

 

Ai dreptate - RNS nu vede telefonul. M-am exprimat gresit. Am modul 5N0 035 730 C.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On Tuesday, May 05, 2015 at 10:22 PM, MIG85 said:

Pana la urma am reusit sa conectez telefonul prin bluetooth. Multumesc mult pt ajutor. Fara sfatul de aici nu as fi reusit.

Acum, pt a le usura efortul colegilor, spun cum a mers la mine:

1. Am facut root la telefon.

2. Am instalat din google play store aplicatia rsap(are ca si iconita o cheie si o surubelnita galbena)

3.Trebuie instalat, tot din google play store aplicatia "bluetooth sim acces install", care costa in jur de 50 de RON. E si versiunea triall,(un fel de versiune demo), care e gratuita, am instalat-o prima data, am vazut ca merge, dar nu poti s-o folosesti decat f putin.

Pasii de mai sus sunt pt Android. De mare folos mi-au fost si informatiile de pe http://www.android-rsap.com/installation.html

Mult succes!

Multumesc de info. Am reusit sa imperechez telefonul cu bluetooth.

Comcluzia mea: in android 5.1.1 lipsesc fisierele care permiteau conectarea telefonului, fisiere care acum trebuie instalate suplimentar prin procedura explicata in http://www.android-rsap.com/installation.html

Multumesc MIG85.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Bună ziua. Am pe un Passat 2010 cu RNS510, comenzi pe volan, maxidot alb, modulul din imagine. Telefonul cu care încerc să-l conectez are SO Android 5.1.  Nu reușesc. Știe cineva cam cât ar costa un modul care sa ma ajute? Cu păstrarea tuturor funcțiilor telefonului, agendă pe ecran, date mobile etc. Inclusiv manopera. Eventual și o sugestie de valorificare a modulului vechi. Mulțumesc frumos. 

_20160317_125615.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ia un 3C8 sau 7P6,,,,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut!Am un passat cc din 2009 cu rns 510,am facut update de la 0900 la 3810, cand ma conectez cu telefonul imi face toate chestiile cu conectarea cartelei sim si apelarea direct din masina,dar media stream nu pot da,cu toate ca in ecranul de media al rns-ului am si iconita d bluetooth.luminile din bord sunt albe,comenzi pe volan plus tastatura care iese din bord,ce imi puteti spune de aceasta problema???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce modul de telefon ai ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 3/16/2016 at 4:54 PM, Al Bundy said:

ia un 3C8 sau 7P6,,,,

Multumesc de sugestie, un 7P6 a rezolvat definitiv si favorabil problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nokia

Type HT-2

NOK SW 4100

47/08 HW 015

5N0035730A

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modulul tau stie doar de rsap.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci sa inteleg ca stie doar raspuns si conectarea  aceea cu simul plus agenda nu???pai si in cazul acesta ce este de facut??cu ce model il pot schimba si este plug&play??iar acum inca o intrebare,la rns-ul meu cateodata imi apare acea iconitza d bluetooth cateodata nu,din ce cauza sa fie??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, trebuie inlocuit modulul - cumpara un 3C8 035 730 x....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspuns,acum uitate te rog in lincul asta si spunemi te rog daca asta este bun si m spunemi in loc d acel x ce terminatie ar mai putea avea,la mine scrie si wv premium dar se pare ca are lipsuri totusi.http://m.aliexpress.com/item-desc/32295026762.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, este ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am o problema cu un modul polar bt fis can reader:

- la conectarea telefonului, dupa scurt timp imi apare pe HU un mesaj(poza1)

- din MFD imi dispare Telephone , Navigation si Radio(poza2);

- dupa scoaterea bornei revine totul la normal, dupa care la reconectarea telefonului apare aceeasi problema.

- pina sa montez acest modul nu am avut aceasta problema.

Mentionez ca am modul 3C8 035 730 A

 

poza2.JPG

poza 1.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai bine, trimite mesaj la producator/vanzator, sa vedem ce zice.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Buna ziua. Am nevoie de ajutorul vostru, altfel e posibil sa arunc banii pe fereastra.

Detin un Golf 6 2009 cu RCD 510. Nu am modul bluetooth si nici comenzi pe volan. Afisajul bordului e alb.

As vrea sa stiu:

 - ce modul bluetooth as putea achizitiona pentru a fi compatibil cu un galaxy note 3 neo sau , eventual, galaxy s5. android 5.1 ambele.

- pot efectua apeluri de pe ecranul tactil al RCD 510? sau doar sa raspund?

-  am gasit acest modul, insa nu stiu daca ar fi ok. 5N0035730C RNS 510 RCD 510

 

Multumesc!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!