Jump to content

Martor aprins in bord


romero
 Share

Postare recomandată

ai port 2+2, sub sigurante (vezi poza).....se poate utiliza VCDS plus adaptor la 2+2

post-30007-0-97513400-1414418036_thumb.j

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu,nu am asa ceva.Stiam ca nu am dar m-am dus si m-am mai uitat odata..In acelasi an au fost facute 2 tipuri de caravell-uri.S-a schimbat linia de productie si alte chestii de astea,si cred ca difera.Al meu e modelum mai vechi cred ( prima jumatate a anului )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am martorul de sub cheita de reset aprinsa si palpaie.Am completat cu antigel si lichid de parbriz dar nu se stinge.nu stiu exact ce insemna,ma indrumati?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune o poza, sa vedem despre ce martor e vorba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica sa nu fie oxidata mufa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se mai aprinde si alt martor?

La mine s-au aprins (palpait) in tandem martorul de antigel si cel de baterie si era uzat platoul de carbuni de la alternator

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

martorul cu semnul exclamari se aprinde cand calc pe frana, nivelul la lichid este ok! 

 ma scoate cineva din ceata? Specific este vorba despre un lt35 cod motor anj

Modificat de mihaipasztor
uitasem sa specific modelul de masina
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai scanat masina sa vezi ce erori ai stocate ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

 mihaipasztor:Cel mai probabil ai un senzor la una din placutele de frana rupt si da la masa sau cablajul care duce la mufarea cu senzorul este ros sau rupt si da la masa,la mine am avut aceasta problema si am anulat-o abia cand am scos toate firele de senzor de la placute si am izolat bine cablajul in care erau mufati senzorii.

Modificat de sir_galahad61
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da merci Sir_galahad61, era vorba de firu spate dreapta cu ocazia asta am schimbat si placutele integral;) mai am o problema cu pompa de vacum care lucreaza bine cand vine vb de vacum doar ca are o bataie, cineva mi-a spus sa intorc cuiul ala dintre pompa si chiulasa si degeaba ca tot suna... nu sti ceva despre asta? stima!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca sa schimbi numai boltul,nu stiu daca se gaseste fara pompa.In mod normal insa ar trebui schimbata si pompa pentru ca se uzeaza si locasul din pompa unde bate boltul.Daca schimbi numai boltul dupa cateva mii de km va incepe iar bataia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema nu e de la bolt, e de la garnitura de pe ax. Acesata se uzeaza, scapa ulei in pompa(uleiul nu se comprima), pompa nu mai face cursa completa la revenire, boltul nu mai sta atacat pe cama, si de aceea bate. In 90% din cazuri aceasta este problema si rezolvarea este curatarea uleiului din pompa, si inlocuirea acelei garnituri(se gaseste la orice centru hidraulic, si costa pana in 10 lei). 

10x18x5.5.jpg

4yvavate.jpg

eqezusa9.jpg

20140521_1656050.jpg

strip5_zps187a64d1.jpg

WP_20150613_015_zpsnf1i6xis.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Va multumesc, , am sa incerc treaba cu garnitura si apoi revin cu un raspuns! merita incercat, AN nou fericit va doresc sa ne auzim cu bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!