Jump to content

Incalzire parbriz - probleme, retrofit, etc.


andrei_70
 Share

Postare recomandată

Nu prea, mai ales daca nu au fost demontate de ceva timp. Cu alte improvizatii e posibil sa spargi parbrizul sau sa strici altceva asa ca te sfatuiesc sa iti cumperi presa. 

Modificat de adrian001
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

E cam vechi topicul dar poate o sa sara cineva in ajutorul meu, acum 2 zile am dat prima data in aceasta iarna drumul la degivrare parbriz si, surpriza...nu mai lucreaza, astazi cautai la sigurante, pusai testerul, masurai incarcarea, totul pare normal, exceptand faptul ca nu se incalzeste deloc parbrizul, cand ii dau drumul releul se aude putin diferit de cel de la luneta dar poate si din vina ca nu este in habitaclu, la relanti incarcarea arata 13.7 si cand dau drumul la degivrare parbriz scade la 13.2... Mentionez ca iarna trecuta a functionat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masoara iesire si intrare releu. Releul l-ai verificat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, F l o r i n said:

Masoara iesire si intrare releu. Releul l-ai verificat?

Din pacate nu am mai avut timp si pentru el, maine incerc. Nu ar trebui sa imi dea si pe tester ceva? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pare ca nu iti da nimic pe tester....chiar daca nu funcționează. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!