Jump to content

Carcasa ambreiaj de T3 de motor pe benzina de golf


Titi
 Share

Postare recomandată

Dupa cum spune titlul caut o carcasa de ambreiaj pentru un transporter3 care sa aibe configuratia gaurilor de prindere la motorul de golf pe BENZINA . [ la diesel motorul sta culcat intro parte] dar la benzina sta drept. acest tip de carcasa ma intrereseaza sa stea motorul drept nu culcat. nu conteaza de pe ce tip de cutie este carcasa. nr meu de tel este; 0721185886

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca exista asa ceva :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu eu in general pe vw sau audi motoarele sunt inclinate la 15 grade pe t3 sta la 55 de grade,carcasa de ambreiaj de t3 diesel se potriveste pe blocul motor de golf benzina dar inclinatia va fi la 55 de grade,am mai vazut asa ceva in poze la cineva care a pus pe t3 cutie de viteze de renault un 1.

post-71769-0-04746600-1338793804_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok sint deacord cu tine ce spui dar au fost T3 echipate cu motorizari pe benzina dar nu boxer racit cu apa sau aer ci echipate cu motoare de golf de 1,8 sau 2l iar inclinatia motoarelor era de 15grade eu de asemenea carcasa am nevoie nu conteaza daca este de pe cutie cu 4 sau 5 trepte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foarte rare am sa incerc, daca vrei, sa vad daca bate o carcasa de ambreiaj de t3 1.9 boxer pe un motor de 1.6 td le am la indemana

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vorbit cu cineva in urma cu citeva zile si a spus ca imi aduce o carcasa de benzinar pt motor de golf am sa revin cu poze sa vedeti care este diferenta. STIMA.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ghinion persoana respectiva a dat masina la remat si nu mai are cutia de viteza.

DECI IN continuare CAUT !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

salut eu nu stiu ca exista asa ceva eu am facut flansa ca sa pot monta motorul de 1.8 de golf benzina si inainte am avut tot benzina boxer iar inafara de asta mai sunt modificari de facut , trebuie modificata si volant se mai scurteaza si axul de la cutie , e cv de munca

Modificat de bubu07
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!