Jump to content

furtune vacum


SERBANNN
 Share

Postare recomandată

este posibil sa-mi consume mai mult daca am 2 furtune de vacum sarite de tot?am observat de ceva timp ca nu imi trage cum trebuie si consuma exagerat...in 35 km a scazut o linie de la rezervor :| daca e imi recomanda si mie cineva un site de unde pot cumpara furtunele la vacum , ce grosime ? daca e vrun site cu originale s-au la skoda ce pret sunt alea originale !?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si consum si mers de cacao...

In Bacau nu sint magazine de piese auto ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si consum si mers de cacao...

In Bacau nu sint magazine de piese auto ?

3 luni am de cand am pus furtune noi ! si e a 2 a oara , am incercat si la 15 si la 25 si ambele lasa de dorit , pe original cik sa merg la reprezentanta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimba magazinul...vinzatorul e dobitoc...

Eu iau de multe ori piese pe original de la magazinul din cartier :)

Acum depinde si de ce ai cerut si tu...furtun de gradina la 10RON ?

Poti gasi furtune pinzate din cauciuc pe diametrul interior care iti trebuie...trebuie sa dai de un mecanic ce se pricepe...nu montator de piese noi...

Ce patesc furtunele ? Se rup ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimba magazinul...vinzatorul e dobitoc...

Eu iau de multe ori piese pe original de la magazinul din cartier :)

Acum depinde si de ce ai cerut si tu...furtun de gradina la 10RON ?

Poti gasi furtune pinzate din cauciuc pe diametrul interior care iti trebuie...trebuie sa dai de un mecanic ce se pricepe...nu montator de piese noi...

Ce patesc furtunele ? Se rup ?

am luat defiecare data de la alt magazin ! pai mai precis pur si simplu pocnesc , au o ruptura cam de 2-3 cm cred ca de la presiune ! cred ca si furtunu din gradina era mai bun ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ai o problema grava pe masina sau de exprimare... Furtunul de vacum are depresiune inauntru nu presiune :)

Se poate turti de la prea mult vacum...

Sigur e vacum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

furtunasele devin casante din cauza caldurii excesive si atunci crapa! Incearca la reprezentanta, parca era 45 lei metru dar sunt OEM care rezista si 5-6 ani!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristi_eftimie

incearca sa cumperi furtune de vacuum de la reprezentanta,sunt mai scumpe,dar de o calitate superioara fata de ce se gaseste la coltul strazii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am pus furtune cauciucate 1mm - 2mm grosime si nu mai am probleme, am luat de la piese auto la 12 lei metru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am pus furtune cauciucate 1mm - 2mm grosime si nu mai am probleme, am luat de la piese auto la 12 lei metru

de la ce magazin ai cumparat furtunele ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am pus siliconice, 30-40lei 3,5m de pe ebay si inca rezista si au cam 1 an de cand sunt montate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

destul de ieftine - acum, sa vedem cat tin. Eu le recomand pe cele OEM.... le pui si 5 ani sigur nu le mai verifici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

furtune noi , dar acuma nu mai am vacum de la membrana de la turbina :dry: membrana se poate pune si mai mare ? de la motoru de 131 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, se poate pune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si este puterea mai mare ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu are nicio legatura... si nici nu cred ca difera, intre ele. Doar intre producatori.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar are vro importanta cu turbina ? daca e sa schimb turbina si sa pun de 110cp s-au 131 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

furtunele se gasesc la orice magazin de piese auto sunt la metru eu am schimbat 3 furtune din spate de la EGR eau topite la propriu, acum parca e alta masina, nici frana nu mai face probleme trage, foarte bine si la oprire nu mai are oprirea brusca si zgomotoasa. costuri 25 lei: 10 lei 1m frutun gros si 15 lei furtun subtire tot 1 m si furtun de rezerva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Buna seara!

Colegii, o problema cu vacuumul, am ramas fara servofrana in aceasta seara din cauza draciei aleaia de furtun....

Intrebarea e - dupa cum se vede in poza... gasesc furtun de vacuum, a mea fiind cu volanul pe invers nu cumva e mai lung ( pleaca de la o sageata la alta in poza, pe langa firewall ), ale voastre cum sunt?

post-39339-0-24969900-1345998313_thumb.j

post-39339-0-21955800-1345998322_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bineinteles ca gasesti... ai 2 posibilitati : piesa originala la reprezentanta sau cauti la dezmembrari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!