Jump to content

2004 Audi RS6 ABT


mik15

Postare recomandată

Milltek on :), e mai mult decat ma asteptam, e super evacuarea, ma face sa merg numai cu geamul deschis :), la drum lung e cu foarte putin mai galagioasa decat cea veche insa cand o calci e absolut sublim cum se aude, intr-adevar era ceva ce-i lipsea masinii, acum e completa! Din pacate nu am putut face un film cu cea veche pentru m-au enervat aia de la atelierul unde am montat-o si am uitat, insa diferenta e mare, nu inteleg de ce cei de la ABT au facut evacuarea aia atat de plictisitoare fonic luand mare parte din sunetul frumos al V8-ului, long live Milltek! Neavand rezonatoarele centrale respira parca mai usor si turatia creste parca ceva mai repede cu mai putin efort, poate e si placebo....

 

1564cci.jpg

 

2rylymh.jpg

 

ekhugj.jpg

 

33ww6xu.jpg

 

 

24fijxu.jpg

post-39984-0-28897800-1371324773_thumb.j

Modificat de mik15
Link către comentariu
  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mik15

    56

  • xht20

    17

  • Muale

    9

  • corad0

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu e doar placebo. asta e chiar unul dintre rolurile principale ale evacuarilor sport. sa reduca din raspunsul acceleratiei.

daca ii pui si cold air intake reduci si mai mult intarzierea acceleratiei.

Link către comentariu

da, ai dreptate, asa am inteles si eu din ceea ce am citit si din feedback-ul altora, insa parca totusi e maricica diferenta, din cauza asta m-am gandit ca poate e mai mult placebo :), insa clar masina respira mult mai usor, inainte mi se parea ca suna ca si cum ar fi restrictionat fluxul, de fapt asa si era cu sistemul vechi din cauza rezonatoarelor centrale si chiar si a celor finale care erau mai restrictive, plus diametrul ceva mai mic...

 

filmulet am incercat sa fac ieri in parcare dar Iphone-ul nu reda deloc cum trebuie sunetul, am luat vreo 2 aplicatii si degeaba, nu-s bune de nimic. Si cand ma uitam pe youtube la filmulete cu Milltek nu mi s-au parut mare lucru, in realitate sound-ul este mult mai frumos, dar e greu cu ustensile din astea banale sa il redai cum trebuie...o sa mai incerc cu camera, poate iese mai bine...sau incerc sa fac unul intr-un spatiu deschis...

Modificat de mik15
Link către comentariu

sau intr-un tunel  :sick:

Modificat de Muale
Link către comentariu
  • 1 month later...

ei bine, dupa mai bine de 1 an si jumatate, povestea de dragoste a luat sfarsit, a fost o poveste ca-n tinerete, plina de aventura, adrenalina si cu multe parti grele dar si rasplata a fost mereu pe masura si a meritat efortul din plin dupa parerea mea. Astazi Bestia a mers acasa la noul proprietar, un tip care a apreciat tot ceea ce am facut la masina, este de asemenea un pasionat al marcii si va avea grija de ea, si la el va fi tot masina de weekend deci va fi in continuare tratata ca o printesa.

 

A fost o experienta unica si ma bucur ca am avut sansa sa am acest model de RS6, a fost visul meu devenit realitate. Uitandu-ma la ea cand pleca cu noul proprietar mi-am dat din nou seama cat de speciala e masina asta si ce linii frumoase are, una din masinile care dupa parerea mea merita un loc de cinste in istoria Audi si care cred ca va deveni la un moment dat o piesa de colectie fiind primul RS6 din gama Audi si prima masina de serie care la vremea ei, si apoi si generatiile urmatore, au impins si mai departe conceptul de masina de familie super rapida, versatila, confortabila, cu o nota mare de sportivitate si in acelasi timp discreta.

 

 

 

post-39984-0-92990600-1374432588_thumb.j

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!