Jump to content

Sistem de navigatie cu Android - Posibilitati nelimitate?


kye04
 Share

Postare recomandată

Am mai gasit RCD 330 cu android, de ala ce parere aveti? AR mai trebui ceva modificat? Update de can sau ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

43 minute în urmă, MARYUSRDV619 a scris:

Ce navigatie sa aleg atunci?? Fara sa modific nimic, ce modele mai frumoase se potrivesc?

Original.

Rns 510 sau 315.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, MARYUSRDV619 said:

Ce navigatie sa aleg atunci?? Fara sa modific nimic, ce modele mai frumoase se potrivesc?

Eu zic sa te consulți cu @Akaiu07

1 hour ago, snapisrl said:

da si eu as vrea sa stiu ceva bun sa se potriveasca pt cc meu.

as pune ceva tesla style dar sa fie f bun .

nu conteaza pretul.

Bine... Asta cu nu conteaza prețul, e un pic asa... Vulgar... Hihihi. Un rns510 nou la reprezentanta este în jurul la 15.000 lei.... Deci prețul, contează. Eu zic sa ramai la 510-le care îl ai, nu strica aspectul mașinii cu.... Tesla... Style. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 hours ago, MARYUSRDV619 said:

Ce navigatie sa aleg atunci?? Fara sa modific nimic, ce modele mai frumoase se potrivesc?

Composition Media! ?

1 hour ago, snapisrl said:

da si eu as vrea sa stiu ceva bun sa se potriveasca pt cc meu.

as pune ceva tesla style dar sa fie f bun .

nu conteaza pretul.

Vezi mai sus! ;) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda nu am vrut sa par vulgar dar vreau ceva de calitate cu android.

acum 2  ani rns asta ma facut sa fac 16 ore pana pe thassos.

anul trecut m-am chinuit cu un amarat de tel cu waze si am facut fix9 ore.

deci as fi vrut ceva cu android sa pot instala waze.

florine stii ca sunt cam chiorete si am nevoie de ceva ecran mai mare :)),pe tel nu ma descurc doar copilotul (nevasta) care de regula imi spune in 10m sa fac la stanga sau dreapta la 150 km/h  :()))))))))))))

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, doar ca arata ca nuca-n perete, asa ceva pe CC., B7, etc. Strica tot aspectul masinii. Legat de calitate si fiabilitate, nu se apropie de RNS, nici-o unitate china. Iar toate aceste androiduri, sunt exclusiv China.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, cauta aici http://www.cardvdstereos.com/android-1  .

Eu am luat pina acum doua modele de la ei si sunt ok ca si pret/calitate . Ultimele modele se apropie destul de mult de aspectul si functionalitatile echipamentelor originale . Ca idee un MIB3914 iti iasa la 400$ cu transport inclus la care mai platesti taxele vamale .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa poti instala Waze nu ai nevoie neaparat de ceva cu Android ci si de un aparat care sa suporte AndroidAuto si/sau CarPlay.

Adica asa ceva:

Asta este practic “noul RNS510” care a fost pus pe cateva modele de pe platforma veche dupa aparitia MQB (Polo, Jetta. Mai exista o varianta fara navigatie si cu ecran mai mic, tot oem, si apoi mai exista RCD330 care e varianta lor chinezeasca. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

10 hours ago, snapisrl said:

am nevoie de ceva ecran mai mare :)),pe tel nu ma descurc

doar ca aici intervine problema......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

10 hours ago, snapisrl said:

deci as fi vrut ceva cu android sa pot instala waze.

florine stii ca sunt cam chiorete si am nevoie de ceva ecran mai mare :)),pe tel nu ma descurc doar copilotul (nevasta) care de regula imi spune in 10m sa fac la stanga sau dreapta la 150 km/h  :()))))))))))))

 

Exista pe format 16:9 orizontal cu ecran de 10,2"

15_result.JPG.3a0654fc18de016ea0de01bd4b6a3234.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Baieti revin cu un update, am probat un rns 315 al unui prieten si merge normal pe masina mea, desi el la a lui a trebuit sa ii faca update de can(passat 2006) ca sa ii mearga, insa la mine funcționa normal, de ce insa cea de china nu functioneaza??? Adica nu ii taie curentul cand scoti cheia Are cineva prin bucurești, teleorman, dolj navigatie cu android sau daca stiti pe cineva care ar putea sa ma ajute?

Modificat de MARYUSRDV619
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ti-am raspuns aici ca masina ta nu are  nimic! Pentru RNS315 si la tine trebuie update la cangateway  in caz ca te vei stabili la acest model. Altfel vei ramane fara baterie.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru ca cel care ti-l vinde, nu stie ce e de facut. La unele trebuie modificate ceva fire in spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

19 minutes ago, Akaiu07 said:

Eu ti-am raspuns aici ca masina ta nu are  nimic! Pentru RNS315 si la tine trebuie update la cangateway  in caz ca te vei stabili la acest model. Altfel vei ramane fara baterie.

 

Esti din bucuresti? Eu cred ca un update de can ar rezolva si treaba cu unitatea china, si oricum orice navigatie o sa pun tot trebuie update, asa ca ma gandesc sa fac update si dupa sa o incerc dinou pe cea de china.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ma indoiesc - fac update la can gateway, montaje, retrofituri .... dar in cazul tau, cred ca acesta nu e singura problema/rezolvarea. Da, rezolva problema cu descarcarea bateriei dupa acest retrofit, dar mai departe nu cred

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si atunci care ar fi rezolvarea? Stii alta marca de navigație cu android care sa mearga? Am mai gasit un fir galben in spate la mufa care e taiat de la ce sa fie?

Screenshot_20190311-110344_Gallery.jpg

Modificat de MARYUSRDV619
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-ai sunat pe @Akaiu07 ? el comercializeaza astfel de unitati, sigur are ceva ok pentru masina ta......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

42 minutes ago, MARYUSRDV619 said:

Esti din bucuresti? Eu cred ca un update de can ar rezolva si treaba cu unitatea china, si oricum orice navigatie o sa pun tot trebuie update, asa ca ma gandesc sa fac update si dupa sa o incerc dinou pe cea de china.

Da sunt din Bucuresti. Vii aici si ai sa te convingi ca masina ta nu are nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca ai putea sa ma ajuti cu updateul si cu o navigatie cu android vin pana la bucurești, sau daca nu esti ocupat lasa.mi un nr de telefon in privat 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

26 minutes ago, MARYUSRDV619 said:

Si atunci care ar fi rezolvarea? Stii alta marca de navigație cu android care sa mearga? Am mai gasit un fir galben in spate la mufa care e taiat de la ce sa fie?

Screenshot_20190311-110344_Gallery.jpg

Pozitia firnului galben nu are  nicio relevanta. Acel pin nu este folosit, cineva l-a adaugat ulterior.

0726115644 este tel meu.

Modificat de Akaiu07
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca daca vrei neaparat navigatie china, pana ii dai de cap ce si cum cu taiatul alimentarii, poti incerca si trickul cu jumperele la siguraante.Pe forumurile din afara am vazut ca f multi il folosesc fara sa aiba vreo problema. Eu am exact modelul ala postat de tine, unitatea vine cu un fir de can intreruptibil, in poza ta nu vad asa ceva. Unitatea probata era noua sau second?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AIa din poza este mufa masinii, era nou nouta, avea si fir din ala de il intrerupi, insa era aceeasi chestie si cu el mufat si demufat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confunzi conectorii. Poza este cu conectorul female de pe masina. Tu vorbesti despre conectorul male , cel care vine cu unitatea. Dar daca ai fi fost mai atent la discutie, a specificat ca vanzatorul a facut proba unitatilor android si pe masina sa (Golf6)  si acolo functiona corect. Cum conectorul masinii este identic pe absolut toate masinile VAG (platforma PQ) se exclude imediat o eventuala confugurare gresita a firelor pe unitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti, revin cu un update, am fost la bucurești marti am probat iar o navigatie cu android, insa fara succes, mi.a pus AKAIU07 vcds-ul si aveam o eroare pe can-bus ceva de genu ,,Open wires contact ,, in fine am fost la un baiat am schimbat canul, am pus unul cu update tot ce trebuie insa a luat eroarea la pachet, a zis baiatul ca era umblat pe la mufa de la can, acum nu stiu, ideea este ca eu as vrea sa imi pun o navigatiede china ai sa anulez plusul masinii si sa ii trag un plus de contact! Ar mai descarca bateria daca atunci cand iei contactul ii taie plusul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!