Jump to content

Bora Bora Reloaded


redline1619

Postare recomandată

nu e din piele.

sunt pretentios la piele,daca o fi sa iau un interior de piele,as vrea sa fie cat mai putin crapat.urasc cand vad pielea crapata.

plus ca imi place mult ala de audi s3...

sa il iau pe asta normal si tot e bun :)

e cam aiurea ca am mult de mers pana la Bucuresti...cu trimisul prin curier nu cred ca merita,platesc jumate din pretul interiorului.

plus ca nici nu are incalzire in scaune,eu nici nu stiu cum sa desfac scaunele si sa le pun incalzirea :lol:

poate daca tot merg la Bucuresti,poate ma ajuta cineva sa pun acolo incalzirea,nu stiu...vad eu ce combin :D

Link către comentariu

cred ca stiu interiorul...este de pe forum nu?:P

daca tot ajungi la bucuresti...sunt cativa care te pot ajuta cu incalzirea...respectiv Al Bundy sau FLORIN...

in functie de cand ai de gand sa faci treaba asta..poate te scap eu de interior...asta daca nu ai deja client la el...si daca fac rost de bani in momentul acela...si daca il dai la pret bun normal:D

Link către comentariu

da,este de pe forum interiorul :P

sa vorbesc din timp cu ei daca o fi sa ma ajute cu ceva.sunt sigur ca dureaza cel putin o zi.eu as vrea sa pun incalzirea acasa,insa eu nu ma pricep deloc si nici nu stiu pe nimeni in zona care ma poate ajuta.

legat de interiorul meu,nu stiu ce fac inca cu el,poate il tin,poate il vand...oricum e destul de uzat scaunul soferului,deci pretul nu o sa fie chiar asa de mare.

stai sa pun eu mana pe cel de la recaro si mai vad pe urma :))

Modificat de redline1619
Link către comentariu

frumos ar fi sa pleci de aici cu noul interior deja montat...si cu portbagajul gol...:D

pe vechiul interior cred ca iti scoti transportul...:)

Link către comentariu

mi-am dat comanda de VCDS 11.8 ,sper sa nu fac prostioare si sa ma invat rapid sa o folosesc :icon_thumleft:

dupa ce ma obisnuiesc,pe viitor urmeaza si commander can bus :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

mi-a ajuns diagnoza,un simplu cablu si un soft :D

numai bine ce am sa o folosesc sa sterg eroarea de airbag pentru ca maine,teoretic ar trebui sa am noul interior,bineinteles daca corespunde cu ce mi-a spus el mie in mesaje(fara arsuri,rupturi,etc.)

ne-am inteles sa ne intalnim undeva in Roman sau Piatra Neamt.

sper sa fie totul OK.

saptamana viitoare am sa dau un telefon la oemplus sa le cer detalii in legatura cu bara spate/fata R

din ce mi s-a spus,sa ma feresc daca sunt din fibra de sticla,gresesc? iar daca sunt din plastic,in cel mai scurt timp voi avea kitul R pe masina :)

Link către comentariu

Bafta...sa ai parte de un interior pe masura masinii:-D

Sent from my LWR-itza via Tapatalk 2

Link către comentariu

am luat interiorul,arata impecabil.nu ma asteptam sa arate asa de bine :)

categoric a meritat orice banut.

revin cu poze cand se va imbunatati vremea.

tocmai ce am vazut un accident.m-a depasit o skoda octavia 2 break,probabil nu avea esp,cam 90km/h,imediat dupa un drum drept venea o curba care era semnalizata cu "pericol de accident" si limitare de 50km/h.vremea urata,ploua,baiatul a franat in curba si a pierdut controlul masinii,s-a izbit in parapet si s-a invartit de 4 ori.

niciodata nu mi-am dorit sa vad un accident,mai ales ca toti cei de la volan erau albi la fata.la scurt timp,in urma lui,o dacia papuc,same story.

Link către comentariu

da,imediat ce imi dau seama cum se scoate tapiseria la scaunele din fata :D

daca a mai facut cineva asta si citeste acest topic,poate imi da 2-3 sfaturi in legatura cu asta :)

stiu ca este un DIY la golf 4&bora,am sa ma uit si acolo.

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Eu am dat jos tapiteria de pe ale mele si am spalat-o la masina. Nu e greu deloc, doar ca te dor degetele dupa. De ceva iti arat cum se face.

Link către comentariu

super,poate ne vedem weekendul asta.acum sunt inca in Suceava,diseara vin la Dorohoi.poate schimbam 1-2 vorbe.

am observat ca la portiera spate,stanga am zgariat putin vopseaua cand am bagat scaunele in masina.

super tare,nu am ce zice,trebuie sa strang bani de polish profesional. :(

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Poze cu scaunele!

Ce faci cu cele vechi?

De demontat tapiteria te ajut cu sfaturi,eu am demontat la mine si am montat incalzirea in ele.

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

probabil voi incerca sa le vand pe cele vechi sau le voi pastra.

cu siguranta iti voi trimite pm'uri cand ma voi apuca de treaba,vreme sa fie.

este in oras un vw bora de vanzare destul de modificat,are farurile pe care mi le doresc eu,ii voi propune un schimb cu cele originale plus o mica diferenta,sper sa accepte :D

Modificat de redline1619
Link către comentariu

pune o poza sa vedem si noi ce faruri iti plac mai mult decat actualele cu lupa :P

Link către comentariu

nu e vb doar ca imi plac.farurile astea pe care le am nu prea isi mai fac treaba,vreau sa cumpar alte faruri care isi fac bine treaba.

dupa voi incerca sa le fac pe astea,dar nu am nici cea mai mica idee care ar fi problema :(

203179061500500.jpg

Modificat de redline1619
Link către comentariu

aaa..le stiu...si mie imi plac...si daca renunti la proiector si pui inca un rand de semalizari...arata bestial :D

Link către comentariu

Felicitari ca i-ai gasit Recaro. Am inteles ca Recaro sunt mai sensibile la demontat tapiteria datorita unor prinderi de plastic care la scaunele actuale sunt de metal. Fa-le cu rabdare si nu o sa fie probleme

Link către comentariu

ca sa imi fac upgrade la frane,de ce am nevoie mai exact?

de pe ce masini pot lua un kit de frane complet ca sa fie compatibil cu masina mea?(second hand din dezmembrari)

ce dimensiuni voi avea apoi la discurile de frana fata si spate?

ce dimensiuni au discurile pe care le am acum ,ca nici asta nu stiu :D ?

Modificat de redline1619
Link către comentariu

fara suparare,tu acum vorbesti serios sau doar intrebi,postezi doar asa de dragul sa se umple topicul?

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!