Jump to content

Comanda, livrarea si primele impresii


cornel4web
 Share

Postare recomandată

am dat comanda pe la inceputul lunii mai....daca nu vroiam oglinzi electrice venea in 1-2 saptamani pt ca era una in tara. dar am vrut si am asteptat pana pe 29 iunie. a venit mai repede cu 1 saptamana decat ma anuntasera....impresii> s-a comportat foarte bine in 6k pana acum, atat la drum lung cat si in bucuresti... n-am avut nici o problema, deci sunt cat se poate de multumit pana acum... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • Replies 194
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bebeko

    41

  • danym

    15

  • abogdan

    10

  • godoroja

    8

Top Posters In This Topic

Salutare!

Ieri am primit de la dealer mesajul ca "are serie sasiu si motor si ca asteapta in curtici"

Asta inseamna ca a plecat spre tara deja?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am asteptat fix 9 zile pentru ca masina era in zona libera curtici. Primele impresii le-am postat la topicul despre fabia sdi per total mi se pare super, da senzatia de siguranta, ce ma nemultumeste este nivelul de dotari pentru varianta de top a clasei fabia. Abia astept sa o scot la un drum mai lung :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!

Ieri am primit de la dealer mesajul ca "are serie sasiu si motor si ca asteapta in curtici"

Asta inseamna ca a plecat spre tara deja?

:vaidecapulmeu: Pai Curtici este deja in Romania. Este mai exact Zona Libera Curtici Arad.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot ieri am primit si eu raspunsul ca am nr de sasiu si ca daca totul decurge bine in 2-3 saptamani este la mine in fata blocului

:vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:offtopic: Pai Curtici este deja in Romania. Este mai exact Zona Libera Curtici Arad.

Mi-a fost foame si am mancat o litera importanta: o asteapta sa vina in curtici

Modificat de mihai73
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

stiu ca n-or mai fi chiar primele impresii...dar la revizia de 45k, nici o problema majora...minore:indicatorul de benzina sta la max cam 4-500 km, dupa care coboara in 10 km tot parcursul...si bucse fata, alea de la bratele triunghiulare la de sub masina...cica-s duse... :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare Salutare

Am dat comanda pe 27 noiembrie 06, stiu ca masina a fost fabricata pe 15 decembrie (cel putin asa am fost anuntat) acu o saptamina am fost anuntat ca in doua saptamini o am (deci mai am o saptamina de stat :rolleyes: ).

Daca tot am intrat in UE unde mama zmeilor mai sta masina -Curtici????- si de ce mai face mai bine de o luna pe traseu????

Parca nu mai am rabdare, de la comanda pana acuma au trecut fix 7 saptamini, sau indiferent cind ajunge masina ei sunt parolisti si ti-o livreaza la 8 ????????????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am platit avansul pe 30.09.2006 si din cauza ca aveam o culoare noua mi s-a zis ca am masina dupa 15. 01.2007. Pe 11.01 am intrebat la Dealer si era in Curtici trimisa la transport. Azi e in curte la Dealer. Maine ma duc sa o vad ca din pacate am mana in ghips pana joi. Astept sa scap de ghips :offtopic: sa o pot lua acasa ca nu vreau sa las pe altcineva sa o ;) . Va anunt dupa ce o iau. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A VENITTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

MAINE MA DUC SA O RIDIC

AZI AM FIX 7 SAPTAMANI

VA SALUT SI BAFTA LA TOTI

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am luat-o vineri si m-am plimbat sambata si duminica vreo 400km.

Este super, merge excelent si consumul a fost super mic la mers legal. O sa postez pe topicul de consum mai multe.

Cu o spaga mica dealeru mi-a montat un MP3 player Alpine si acu am tot ce-mi trebuie. Timp sa am sa ma plimb cat vreau eu.

;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Altii au obtinut MP3-player si fara spaga ;)

Bafta ... si... ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci bebeko,

sa stii ca nu prea sunt omul cu spagile da sigur mai trec pe acolo si vreau sa-mi faca treaba buna si data viitoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa o saptamina am 470 km, si am consumat 30 litri benzina, media 6,38. Pentru inceput zic ca e OK. pina ma obisnuesccu masina si ea cu mine.

Cindam ridicat-o am primit MP3 player si covorase fara spaga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu mici rectificari,

Spaga a fost pentru instalare omului de la service. Ca reduceri am obtinut prin negociere optionale de vreo 350 euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am comandat o skoda fabia elite 1.4 tdi 80 cp (+pachet dinamic, oglinzi electrice, faruri ceata, sertar sub scaun , cheie briceag, culoare gri anthracit) pe 22 decembrie. Ieri a ajuns in Curtici!!!!!!!!!!!!!!!!! :) Sper sa ajunga in Ploiesti cat mai repede.

P.S. a durat exact 8 saptamani

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am comandat o fabia charm combi 1,4 tdi pe 15 dec. a avut saptamana de fabricatie sapt6, deci cam pana azi.

abia astept sa soseasca la brasov

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am comandat o fabia charm combi 1,4 tdi pe 15 dec. a avut saptamana de fabricatie sapt6, deci cam pana azi.

abia astept sa soseasca la brasov

S-o stapanesti sanatos!!!!!!!!!! A mea a fost fabricata in S5.

Pe acest forum nu gasesc mai nimic legat de motorizarile 1.4 tdi 80 cp.... ai idee cum se comporta masina???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc! de asemenea sa te bucuri si tu de ea!

din pacate eu am motorizarea de 70 cp, asa ca nu te prea pot ajuta!

erau ceva topic-uri despre 1,4tdi 80cp la sectiunea Fabia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru ca atata :offtopic: cu un rezervor de motorina si nu se plange ca altii de consum :sick:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite, revin chiar la 1 zi ( 120 km). Masina e foarte misto, parintii mei detin o octavia din 2001 TDI si sa stiti ca nu e prea mare diferenta. (motorul un pic mai zgomotos la Fabia la relanti). Prima suta de km am avut un consum cu Fabia de 4.2 % mixt. B)

Legat de acest topic, comanda-livrarea= 8 saptamani.

Check out this: sunt offtopic

eu am platit masina in avans (cash) si printre alte optiuni am comandat si suport pahar + sertar in consola. Am inteles de la dealer ulterior ca aceste 2 lucruri nu pot fi comandate impreuna si am renuntat la sup pahar. In mom cand a venit masina i-am solicitat dealer-ului cei 15 Euro - contravaloarea paharului sau sa storneze ac suma din factura pt covorase.

Bineinteles ca nu s-a putut!!! :unsure Citez " dar ti-am dat "casetof. gratis pana la urma"- de parca stateam in loc de casetof la cat am dat pe masina. In rest totul SUPER OK, iar chestia asta nu m-a deranjat cat mi-a dat impresia de neprofesionalism.

regards

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!