Jump to content

Cruise Control!


vwraider
 Share

Postare recomandată

Ma intereseaza daca se poate adapta pentru modelul meu polo 6n2 2001 maneta si functia CRUISE CONTROL de la golf IV???

Merci mult astept sugestii!!!

Modificat de gabi_efi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru motoarele DBW (Drive-By-Wire) cum ar fi si TDI-urile instalarea unui CC este o chestie relativ simpla, rapida si nu foarte scumpa.

Nu prea inteleg cum vine "de la Golf IV"... Adica vrei sa folosesti maneta de la G4 sau vrei sa obtii aceeasi functionalitate ca la G4? Daca e vorba de maneta nu stiu sigur daca se potriveste sau nu..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-ar interesa si pe mine :D ... este posibil?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In principiu da. Cautati pe forum ca s-a discutat. Inclusiv procedurile de adaptare parca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Maneta de GOLF IV nu se potriveste fizic in acelasi loc cu cea de la 6N2, care este identica cu cea de la GOLF 3.

M-ar mira sincer sa se poata monta cruise control la 6N2, atata timp cat nu a existat ca optiune (din cate stiu eu)., Aceasta masinuta nu a avut ca optiune nici macar geamuri electrice pe spate, deci intelegeti ce vreau sa spun.

Ca optiuni mai "speciale" am gasit doar navigatie, scaune incalzite, xenon si senzor de ploaie pentru stergatoare. (apropo, parbrizul cu un astfel de senzor este foarte scump, iar pentru montajul piesei de fabrica trebuie schimbat parbrizul)

Eu nu am vazut cum ar arata o maneta de cruise control de polo 6n2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru motoarele DBW (Drive-By-Wire) cum ar fi si TDI-urile instalarea unui CC este o chestie relativ simpla, rapida si nu foarte scumpa.

Nu prea inteleg cum vine "de la Golf IV"... Adica vrei sa folosesti maneta de la G4 sau vrei sa obtii aceeasi functionalitate ca la G4? Daca e vorba de maneta nu stiu sigur daca se potriveste sau nu..

<{POST_SNAPBACK}>

eu ma refeream la maneta fizic de la golf 4???

Modificat de gabi_efi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!