Jump to content

Golf 6/Jetta - Inlocuire buton reglare oglinzi


micuzzu_marius
 Share

Postare recomandată

micuzzu_marius

Salutare, aveti idee cum pot inlocui doar butonul de plastic cu unul cromat? Nu stiu cum pot sa l scot pe cel vechi, mi e frica sa trag prea tare sa nu se rupa, butonul cormat il am numai sa l scot pe cel de plastic si sa l pun pe asta crom. Multumesc anticipat

post-97030-0-81347400-1336214016_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu la Octavia am dat din greseala cu genunchiul in el :)) si a intrat inauntru. In niciun caz sa nu tragi de el. Parerea mea e ca se scoate acea bucata de plastic din jur, dar nu sunt sigur. Cel putin asa am facut la Octavia sa il pozitionez la loc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. dupa ce demontezi manerul cu totul, dedesupt o sa ai acces la mufa... scoti mufa si in partea dreapta/sau stanga are un piciorus care nu lasa butonul sa coboare in jos... daca apesi piciorusul ala cu ceva " o surubelnita subtire ceva... butonul va cadea pe partea din interior... nu te gandi ca iese prin exterior... daca il ai pe cel nou o sa observi in ce parte este piciorusul din plastic :) spor la treaba daca erai din buc te ajutam cu cea mai mare placere

Stima

Modificat de MykeMouse
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

micuzzu_marius

Multumesc mult de ajutor, deci in nici un caz nu iese prin exterior tras, doar apasand clema de care vorbeai va elibera butonul de plastic

eu am comutator oglinzi de golf 6 dar nu l pot monta la jetta 6 e diferit, dar butonul cromat ar merge inlocuit ca stiu ca a facut sigur cineva operatiunea asta, cum imi vine comutatorul nou ma apuc de desfacut si voi fi atent la clema aceea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

mai sus am vorbit de jetta modelul mai vechi care e pe platforma cu golf 5... acuma mi-am dat seama ca tu ai modelul nou de jetta.. nu am montat niciodata pachet de chrome pe acest model... dar in principiu cred ca e acelasi sistem, doar butonul difera...

Stima.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare, aveti idee cum pot inlocui doar butonul de plastic cu unul cromat? Nu stiu cum pot sa l scot pe cel vechi, mi e frica sa trag prea tare sa nu se rupa, butonul cormat il am numai sa l scot pe cel de plastic si sa l pun pe asta crom. Multumesc anticipat

Acum ca ai inlocuit butonul, nu vrei sa ne spui si noua cum ai facut? :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt golf 6 a gasit cine vreun tutorial ?

nu cred ca merge cel de la Jetta

cineva*

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la golf 6 la scos un prieten prin exterior cu o surubelnita fina si o bucata de carpa pentru a nu zgaria plasticu.... nu am schimbat asa ceva la golf 6... decat blocuri de lumini si console sofer... insa referitor la comutatorul de oglinzi as recomanda sa se dea fata de usa jos.... decizia iti apartine :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!