Jump to content

Passat B7 R-line


Paparazzi
 Share

Postare recomandată

Credeam ca au renuntat la Passat R-line dar se pare ca m-am inselat ,VW lansand de curand versiunea sportiva a modelului de clasa medie , atât sedanul cât şi varianta break.Acest model prezintă doar schimbări minore în ceea ce priveşte design-ul exterior. Spoilerul faţă cu un look mai sportiv, jantele Mallory de 17 inch (opţional de 18 inch) şi spoilerul spate ce conţine un difuzor de aer şi evacuarea cromată, reuşesc să îi confere modelului german un plus la capitolul sportivitate şi agresivitate. Din punct de vedere al modificărilor interioare nu sunt diferenţe majore faţă de modelul Polo R-Line. În plus faţă de acesta, Passat R-Line este dotat cu o suspensie sport ce coboară garda la sol a modelului german cu 15 mm. Preţurile din Germania pentru Passat R-Line pleacă de la 30.225 euro. VW anunţă că pachetul sport R-Line va fi disponibil începând cu luna iulie, când vom afla şi preţurile pentru România.

Cateva poze pentru a savura putin o combinatie foarte interesanta si anume eleganta cu sportivitatea!!!! :rolleyes:

post-83335-0-64274100-1336062804_thumb.j

post-83335-0-08754900-1336062813_thumb.j

post-83335-0-93806700-1336062821_thumb.j

post-83335-0-38041800-1336062838_thumb.j

post-83335-0-54528400-1336062846_thumb.j

post-83335-0-55987700-1336062853_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

30.000euro :blink: ,mi se pare cam mult pt un passat.

Deja de la suma aia ma gandesc la un suv compact

Modificat de TIBI_84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mmmmmmm ! Ce bine arata ! Dar cum a spus TIBI , cam mare pretu :sly: !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toata chestia la R-line e sa se mai renunte la crom (cazul golf 6 r-line).

Aici spoilerele arata bine, insa cu atat crom pare foarte incarcata, mai ales pe fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

30.000euro :blink: ,mi se pare cam mult pt un passat.

Deja de la suma aia ma gandesc la un suv compact

30.000 pretul pentru Germania si in general in vestul Europei,unde un Passat nou incepe de la 26.000euro trendline,cu tot cu tva si ajungand la 56.000 euro cu tot ce se poate!normal ca R line incepe de la 30.000euro.

In Romania cred ca o sa fie undeva la 26.000euro....

Modificat de Paparazzi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am asteptat sa vina dar se pare ca nu am asteptat destul.pe mine HL cu ceva dotari,mici,ma costa 31300euro,cu o reducere de 2800euro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In stil traditional Porsche, cei de la MS-Design (producatori pachete R line) vor avea preturi, gen : prelungire fata 1800 lei, prelungie spate 2400 lei, capac R line volan 250 lei, eleron 1400 lei, etc....

Modificat de Mecatronic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

Ceea ce ma asteptam sa revad este dubla evacuare,dar vad ca nu o mai pun,dar sincer passat B7 incliana foarte mult spre eleganta si mai putin spre o masina sport,dar se vede totusi acea linie agresiva R36!!!!! .

Modificat de Paparazzi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

astazi am vb.cu dealerul sa vad daca pot sa anulez comanda pe care am facut-o si care trebuie sa vina pe la sfarsitul luni viitoare(passat b7 variant HL),si sa merg pe R-line.si mi-a spus ca o sa vorbeasca maine la cosmocar,sa vada daca se poate si o sa-mi dea maine raspunsul.sper sa se poate si sa nu fie prea tarziu.as fi foarte bucuros.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geisterfahrer

Vad ca in Germania R-line poate fi deja comandat, deocamdata numai ca Variant. Pretul pleaca intr-adevar de la 30225 EUR, insa e pretul pentru benzinarul de 1.4 :) Un 2.0TDI de 140Cp pleaca de la 35375 EUR. Evacuarea dubla este la fel ca la Passatul normal, adica numai la TDI-ul 4Motion de 170CP (pleaca de la 39150 EUR).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

R-line 1800 tsi 160cp este 32.600 euro,iar HL aceasi motorizare este 33.200 euro,deci este mai ieftin R-line.

Modificat de bily77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vad ca in Germania R-line poate fi deja comandat, deocamdata numai ca Variant. Pretul pleaca intr-adevar de la 30225 EUR, insa e pretul pentru benzinarul de 1.4 :) Un 2.0TDI de 140Cp pleaca de la 35375 EUR. Evacuarea dubla este la fel ca la Passatul normal, adica numai la TDI-ul 4Motion de 170CP (pleaca de la 39150 EUR).

poti sa-mi spui ce diferente sunt intre R-line si HL,ma refer la dotarile standard(cel putin sa vad daca in germania sunt ceva diferente).te intreb pe tine ca tu esti acolo si poti sa-mi dai un raspuns.

Modificat de bily77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geisterfahrer

Din ce vad dotarile de R-line sunt mai mult estetice, la exterior mai ales. Sigur, volanul e altul pe R-line, dar nu ma astept ca R-Line sa fie ca dotari peste HL. Pana una alta, HL are pretul de plecare cu vreo 500 EUR mai mult ca R-Line. Ca dotari standard, nu cred ca R-line-ul este peste HL, ci modelul Exclusive. Despre detalii, cel mai bine sa intrebi la dealerul tau din ro, nu e relevant ce se vinde in Germania decat daca-l cumperi de aici, pentru ca exista diferente.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am spus mai sus ca o sa incerc sa schimb comanda,si sa trec de la HL la R-line,dar din pacate nu se poate.m-a sunat azi dealerul si mi-a spus ca deja comanda a inaintat destul de mult si nu se mai poate face nimic,asta in primul rand,iar in al doilea mi-a spus ca nu a avut loc inca nici o discutie intre cele doua tari,germania-grecia,pentru acest model,deci inca nu stie nimeni daca va fi disponibil si cand.pacat:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stiu ca R-Line este un pachet de design optional, nu un nivel de echipare. Probabil ca in Germania este un Confortline cu aceasta optiune bifata.

Deocamdata, nici in Romania nu este disponibil pentru comanda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Stie cineva daca passatul b6(2008-2010) in versiunea r-line are suspensia modificata sau e cea standard?

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
JohnnyCiorobea

are suspensie standard r-line..Este doar un kit exterior doar atat.Cei din fabrica pun pe B6 din ce am vazut pe drumurile patriei noastra foarte multe doar cu kitul exterior in interior fiind nedotate....Nici cele cu DCC nu au garda la sol coborata...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AzoiteiAndrei

Oricum arata foarte bine! Multumesc pentru raspuns!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Sal.,

Pretul pe configurator pentru jante si pachet R-LINE este de 2300 Euro cu TVA .

El este aplicabil de la varianta COMFORTLINE in sus si orice motorizare .

Cel mai ieftin Passat R-Line versiunea comfortline ajunge 25868 Euro cu TVA si are motorizare 1.4 TSI / 122 Cp .

Restul versiunilor le gasiti in configurator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Salut, am cautat mult sa vad exact toate diferentele intre un passat b7 highline si r line si nu am gasit enumerarea aceasta exacta. Am citit aici de grila fata praguri volan crom interior dar nu gasesc oficial diferentele. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!