Jump to content

Achizitionare Altea Freetrack


Imhot3p
 Share

Postare recomandată

Salut,

M-am hotarat sa-mi iau o masinuta ceva mai incapatoare. M-am oprit la Altea FT. Configuratia este cea de mai jos.

Nu stiu cat de fiabile sunt, sau ce probleme au fost cu aceste modele. Asa ca astept un feedback de la voi.

Salutari cordiale si de prietenie.

P.S. Daca topicul nu-si are locul aici, imi cer scuze si rog un moderator sa-l mute unde trebuie.

Altea FT Style 2.0 TDI CR 170 CP 4x4 , 170 CP/

125 kW, 6, Cutie de viteze manuala

Dotari optionale:

PS9,

PL1

Sistem radio navigatie cu display color touchscreen

Media System 2.2 (integreaza cititor CD audio

inclusiv MP3, WMA, card memorie SD/MMC/SDHC,

navigatie cu hard disk sau card memorie SD, cartografie pe

hard disk Europa de Est)

Sistem Bluetooth cu comanda vocala

Comenzi telefon pe volan; Faruri bixenon adaptive

Lumini de zi; Sistem spalare faruri

Tapiterie din piele de culoare negru pentru scaune

+ scaune fata incalzite cu control separat

+ incalzire parbriz in zona montantilor A

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Senzatie motorul! ! 2.0 Tdi Cr 170 + 6 vit man + 4x4 + cuplu imeeeens = Da-i taticule serpentine ! pozele cand vine masina !!

App..topic nu isi are rostul...trebuie mutat de un moderator ! in sectiunea Masina Mea ai regulile exact cum intri in sectiune ca sa stii !

Modificat de CT91MOC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Omul nu a zis ca a si cumparat-o

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problemele specifice sunt volant(a "dual-mass" cu probleme, si daca nu se intervine la timp, carcasa cutie de viteze schimbata.

Altfel nu sunt probleme, trage frumos motorul.

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multam fain pentru info, sper ca pana la sfarsitul lui Mai, sa o pot lua.

Dupa ce am cheia in mana ii fac topic in Masina Mea ;) Pana atunci, aceasta este masina care mi-a luat mintile.

post-51649-0-85125300-1335689667_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crede-ma ca te inteleg. Am vazut-o si eu zilele trecute prin trafic si arata bine-bine de tot! Mai ales din spate, e senzatie! 2 evacuari si partea aia neagra a barii, combinat cu stopurile alea ciudate dar totusi frumoase...E reusita si senzatie masina!

Ma, la Seat s-ar putea sa fii putin nemultumit de calitatea plasticelor. Eu am trecut peste la masina mea, dar cred ca o sa dureze destul de mult la tine pana o sa devina asta o problema.

Sa nu uiti sa prezinti masina daca o iei ca vreau sa vad si eu mai multe poze.

P.S. la ce reprezentanta ai gasit s-o iei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

La Porsche Inter Auto, este pe stoc. Tocmai am achitat rezervarea sa fiu sigur ca nu raman fara ea ;).

Pana pe 31.05 trebuie sa achit avansul.

Cat despre plastice, nu-mi fac griji, nu sunt mofturos. Dupa cum m-a luat in brate cand m-am asezat pe scaunul soferului, nimic nu mai conteaza.

De cand am vazut-o numai despre ea vorbesc. Zici ca sunt nebun.

Sotia mea imi scoate ochii ca pentru mine, ea arata bine dar masina este sexi rau :))

Salutari cordiale si de prietenie.

Modificat de Imhot3p
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, aceea de la PBA este. ;)

31.05. este data limita. Momentan eu am decat jumatate din avans :( Dar cu ajutorul lui Dumnezeu in maxim 2 spt fac si cealalta jumatate.

Salutari cordiale si de prietenie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pacat ca ai "decat" jumatate din avans si trebuie sa mai astepti.

In alta ordine de idei, presul de la aceea era destul de prafuit, semn ca s-au urcat mai multi in ea.

Cauciucurile erau curate, ceea ce inseamna ca n-a fost rulata.

Tu ai fost cel mai hotarat dintre toti clientii si ai rezervat-o.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa inteleg ca ai vazut-o :).

La mine a fost dragoste la prima vedere. :wub:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cochetat si eu cu Alteea Freetrack, pana la urma am decis ca nu e cazul, mie mi se pare o masina cam inutila. As prefera oricand o Altea XL, avantajul tractiunii integrale si al inaltimii mai mari nefiind deloc important pentru mine.

Oricum, te felicit pentru alegere, primesti mai multe dotari si spatiu interior fata de un Tiguan echivalent ca pret. Eu inca mai intorc capul dupa Altea Freetrack in trafic, nu e masina prea comuna.

Modificat de cristian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum depinde si de drumurile pe care mergi. De exemplu, anul trecut, am spart baia de ulei intr-un sat langa Botosani, unde, chipurile se asfalta. In iarna aceasta, am lasat scutul pe langa Reghin. Trebuia sa ajung la un client zapada era cam maricica, asa ca, am arat cat am arat pana s-a rupt scutul din urechile de prindere.

Un motiv in plus in alegerea acestui model, a fost si baiatul meu. Acum cand se urca in Polo, pune picioarele pe spatarul scaunului din fata. Am vrut ceva mai spatios, mai bun pentru drumurile pe care umblu.

Salutari cordiale si de prietenie.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti inteleg atunci alegerea, asa cum am zis, oricum e o masina frumoasa. Pacat ca motorizarea aleasa de tine nu e disponibila si cu DSG.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai copii atunci e interesant si display-ul pentru pasagerii din spate. Poti pune pentru copil desene animate etc :)

Din cate imi amintesc nu este stoc.

Later Edit: la versiunea cu tracţiune integrală, cutia de depozitare montată pe plafon adăposteşte un display rabatabil de 7”* cu conexiuni pentru iPod®, DVD player şi consolă video.

Frumooooos :)

Sa o stapanesti sanatos :icon_thumleft:

Modificat de X-Ecutor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A fost disponibila si cu DSG dar la actualizarea de preturi de saptamana trecuta pentru modele 2013 s-a scos aceasta optiune.

Motivul - lumea nu alegea deloc cutie DSG.

Oricum, se poate achizitiona oricand si cu DSG de la unguri, ei au omologat toate versiunile.

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multam fain,

Intradevar, are display de 7". Cel putin acum, nu o sa mai stea baiatul meu intre scaune sa vada desene.

La Polo, am o navigatie A.M si era tare dezamagit cand a aflat ca schimbam masina. Asta pana cand a aflat de acest display. Acum este mai nerabdator decat mine. :))

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stai linistit ca si eu am un junior de 8 ani si oricat loc ai avea in masina au copiii tehnica lor sa-ti murdareasca tapiseria desi al meu a fost crescut teoretic in Altea(cumparata in anul cand el s-a nascut, 2004); cu tot cu dvd, dvbt si Playstation 2 in concediu la un drum mai lung tot se satura saracul sa stea cuminte intr-un loc.

Oricum ai facut o alegere foarte buna, din punctul meu de vedere, si va doresc numai bine cu noua voastra achizitie si s-o puteti platii iar sotia cand va vedea cat de mare e portbagajul cu siguranta nu va mai fii geloasa pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult pentru urari.

Aleu are 7 ani si i-am spus ca-i iau botosei pentru masina. Asa, poate sa puna picioarele unde vrea el.

Salutari cordiale si de prietenie.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.... iar sotia cand va vedea cat de mare e portbagajul cu siguranta nu va mai fii geloasa pe masina.

Sunt total off-topic si la o ora foarte tarzie, dar nu ma pot abtine! Nu folosesc aceasta expresie decat in cazuri extreme, deci LOL!

:))))))

Modificat de alteacupra
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stegosaurus

Referitor la Altea Freetrack /diesel daca vrei sa mergi pe drumuri forestiere iti recomand sa masori garda la sol (mai ales in fata), numai varianta old school cu o ruleta la fata locului -nu te lua dupa ce date gasesti pe net, ca sunt abureli.

Daca esti multumit cu ea in comparatie cu alte masini cu capabilitati offroad atunci cumpara-o.

Mie imi pare ca pentru un fel de offroader nu e tocmai dotat cu acest parametru -pentru unii important.

Motorul 2.0 TDI CR 170 cp din cate am citit este suficient de bun daca te porti bine cu el.(am tras concluzia ca vrei sa cumperi masina de noua, astfel nu vad de ce sa iti faci griji la motor vreo cativa ani) iar cutia in 6 trepte e brici.

Daca pana la urma asta nu iti place, poate iti place Skoda Octavia Scout ca alternativa, -motor si dotari similare cu spatiu suficient la toate capitolele si garda la sol mai mare, dar nu arata asa de agresiv la design precum Freetrackul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multam fain de info.

Nu o sa o folosesc pentru off road, dar merg prin tot felul de coclauri si Polo a intampinat unele greutati.

Mi-am dorit o masina " de familie ", cu un spatiu mai generos.

Sunt hotarat sa o iau :D sper ca pe 15 sa o am in fata blocului.

Salutari cordiale si de prietenie.

---

I am here: http://tapatalk.com/map.php?pcee1j

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai am o intrebare, se mai face rodajul ?

Daca da, cati km, turatia maxima a motorului, s.a.m.d.

Salutari cordiale si de prietenie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!