Jump to content

Cum cuplez telefonul mobil la volanul lui Caddy ?


caddy.fan
 Share

Postare recomandată

Am : Caddy , RCD 310 ; volan multifunctional ( in piele :lol: , ''nebunia'' mea ) , cum imi cuplez telefonul mobil ? Cartea masinii imi spune sa ''caut '' telefonul , nu imi dau seama unde sa-l caut ... In materie de telefoane sint praf , am un Nokia cu ''dinti albastrii '' , nu ma intrebati ce model , unu' vechi ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sub baterie scrie modelul telefonului sau daca nu formeaza *#0000# si vei afla modelul telefonului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din meniul BC-ului, mergi pe telefon, si acolo intrii in meniu - o sa ai cautare aparate - asociere - si cam asta-i treaba - cel putin, asa e la mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta daca are modukl telefon instalat pe masina, fiind utilitara, nu cred ca e instalat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da si asta e o idee.... dar am banuit ca stie ca il are.... de-l cauta... si prin carte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspunsuri , in poze vedeti toate optiunile BC, unde sau cum sa mai caut altele ?

@soila - telefonul are bluetooth .

post-15824-0-52383700-1334733792_thumb.j

post-15824-0-47758400-1334733801_thumb.j

post-15824-0-15331500-1334733812_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si daca apesi pe sageata dreapta, de pe setul cu butoane din dreapta, nu intra si in celelalte meniuri - telefon, radio, etc ?

Uite cum trebuie sa apara cand e conectat - asa e la mine ...

20120411_084909.jpg

si cand primesti mesaje....

20120411_084938.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@florin

am incercat toate butoanele , nimic legat de telefon , asta e , speram sa fie o comanda ''magica'' :icon_confused:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca ai modulul de telefon instalat.. stiu ca, costa mult si evident ca nu vine standard :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi sub scaunul pasagerului daca ai ceva montat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@florin

am incercat toate butoanele , nimic legat de telefon , asta e , speram sa fie o comanda ''magica'' :icon_confused:

... nu prea exista asa ceva, din pacate - ori ai, ori nu ai.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca ai modulul de telefon instalat.. stiu ca, costa mult si evident ca nu vine standard :)

Din pacate , cind am configurat masina nimeni nu mi-a spus ceva de modulul asta de telefon , m-a pacalit prezentarea ''poti comanda telefonul ,radioul si BC-ul de pe volan " , asta e ....

Modificat de caddy.fan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai comenzile pe volan le ai.. dar trebuie sa ai si modulul in spate :)

am vazut ca si-a pus Al Bundy modulul separat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, si merita din plin cei 200 Euro cat a costat,.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apropo de inchiderea convorbirii cand se scoate cheia din contact - in Telefon-10-Adaptation - se poate seta timpul cat sa ramna activ modulul, dupa scoaterea cheii - pana la 60 de secunde.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi pare c ala mine e pus pe 15 minute si tot se inchide dupa scoaterea cheii. dar mai verific mane odata. EU am modul 3c8035730b .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, si merita din plin cei 200 Euro cat a costat,.

Lamuriti-ma si pe mine , macar in al 12-lea ceas :

1. ce face acest modul ptr. telefon , pot suna , primi telefoane folosind doar volanul si un telefon cu bluetooth ?

2. ce modificari fizice necesita masina , unde se monteaza etc ?

Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. DA

2 sub scaunul pasageru;lui si apelurile apar pe ecranul RCD si maxidot, te poti juca cu el atat din maxidot cat si din ecranul RCD.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum zice si al bundy,

sincronizezi telefonul cu modulul prin bluetooth, si cand suna (sau suni) vezi pe maxidot (ecranul din bord) sau pe RCD

si din tastele de pe volan raspunzi si controlezi telefonul, apelul evident il auzi in sistemul audio al masinii

este genial pentru cei care vorbesc foarte mult la telefon dar si conduc mult, isi merita investitia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e super - plus ca nu exista termen de comparatie cu jucariile after market - calitatea OEM e altceva... eu pe fosta, aveam un kit de la Novero - cam cel mai bun la data cumpararii - tot vreo 200 euro era - dar asta-l bate, de la departare.

Plus ca citesti SMS-urile direct pe maxidot, apelezi ... vocal sau nu, etc.... totul se face din butoanele de pe volan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!