Jump to content

Vw Golf 6 HL


prunaionutz

Postare recomandată

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • prunaionutz

    618

  • The_Ego

    148

  • Rave

    78

  • mike.

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

S-a rezolvat, am ridicat iar masina pe elevator si am observat ca bratul senzorului era dat peste cap, l-am pus in pozitia normala si si-au revenit si luminile. 

 

Diseara le probez mai bine :)

Link către comentariu

Nu aveam eroare pt ca nu era nimic desprins, masina citea pe dos informatia de la senzor, iar bratul se indoia spre interior in loc sa se indrepte spre exterior.

Link către comentariu

La  mine am impresia ca uneori nu se ridica destul..

Modificat de TDR
Link către comentariu

Bateau la 1-1,5 m maxim, isi faceau reglaj sus-jos, stanga-dreapta, nu aveam eroare pe bord, in vcds nu stiu daca dadea eroare ca mi s-a stricat interfata..

Poti sa le ridici manual.. Exista cate un surub alb in spatele farurilor. Rotesti de ele cate putin.

Link către comentariu

Salut.

Eu cred ca este normal sa ai spatiul intre roata si aripa din spate putin mai sus decat botul masinii.

Asa am vazut la toate masinile cu arcuri schimbate. Doar daca pui reglabila cred ca vei rezolva "problema".

Este si logic..... porbagajul e gol dar in celalat capat ai un motor care apasa pe suspensie.

Link către comentariu

Arcurile au fost comandate dupa greutatile de pe punti, in ideea ca masina sa stea la nivel.. In fine, m-am obisnuit cu ea..

Link către comentariu

Update: am facut revizia de 45.000

Schimbat ulei+filtru, filtru de aer si polen, filtru de benzina si bujii.

Am impresia ( si sper sa nu fie placebo) ca nu mai tremura masina la relanti.

Link către comentariu

Thanks mike, la fel si tie!

Capacul motorului l-a scos nenea mecanicu' la service cand a schimbat bujiile :)

Link către comentariu

Nu spune de 2 ori :) Doamne fereste!

Poate si mai mult, spre 110-112 grade :)

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

La peste 110 grade la ulei, atunci poti sa zici ca e nasol.

Asa la 102 e ok. Banuiesc ca a fost doar o accelerare, nu era de ceva vreme la 170kmh, altfel era uleiul mai sus.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Masina are viteza max. constructiva mai mult decat avea el. Poti sa mergi cat vrei tu si cu cat vrei, nu are voie sa pice (daca e masina).

Bucura-te de ea ;)

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Am mers cam 100 km intre 160-180km/h, dar uleiul este proaspat schimbat, peste 4-5k km cred ca nu mai sta asa de bine..

@circo: multumesc! Sper sa te bucuri si tu de a ta (cand este gata) la fel ca oricare din cei de aici.

Bafta!

Link către comentariu

Eu ziceam de nasol in sensul de uzura motorului, de picat nu. Insa uleiul la peste 110-115 e f lichid si lubrifiaza mult mai prost.

Slava cerului ca 1.4tfsi nu are totusi probleme mari. Rex a facut cateva mii de km pe circuit cu acest motor.

Sent from my ApfelPhone

Link către comentariu

Cateva mii si cu stage 1 Revo!

Daca tot ma apucai sa pun poze.. Una la cautat de caini pierduti :))

Link către comentariu

L-a schimbat dupa ce l-a forjat 3000km pe circuit. Nu vede vreun motor asa forje in 100.000km.

Teoretic motorul acesta e TFSI, adevaratul TSI (twincharged stratified injection) este cel de 160/180.

Audi pe tot ce are 1.4, 1.8 pune sigla TFSI.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

E discutabil cu km in care se uzeaza. Eu am vazut cel mai mult 118 grade :). In general, vara, sta la peste 105 grade la mers normal pe autostrada.

Daca lui Rex i-a mers fara probleme Revo stg 1, tu nu te bagi? :d

Link către comentariu

Chiar is ok valorile astea de temperatura? Eu stiu ca 90 e temperatura optima, la 1.6 16v n-am vazut veci mai mult.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!