Jump to content

Vw Golf 6 HL


prunaionutz

Postare recomandată

La 312 intra minim 16,pe spate la GT/GTI dimensiunea este 280.

Modificat de cogdao
Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • prunaionutz

    618

  • The_Ego

    148

  • Rave

    78

  • mike.

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

franele de R din ce am vazut pe net sunt pe 17", oare as putea pune etrierii de R pe discuri 312?

Link către comentariu

Nu fa greseala sa pui frane de R pe 1.4 122. Aduc mai multe dezavantaje decat avantaje. Franeaza mult mai bine, dar au o greutate mult mai mare, te obliga la jante de 17 minim si nu profiti de plusul oferit de ele decat in putine ocazii.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

bineinteles ca cei de la Groupama au considerat ca este o culpa comuna in cazul incidentului cu janta spate, asa ca ei acopera doar 1/2 din suma reparatiei.. Restul se presupune ca se ia din asigurarea mea Casco, la care am si fransiza. ceuameni2qv.gif

 

Super tare frate!  

Link către comentariu

pt ca eu iesisem cu spatele si urma sa plec in momentul in care m-a lovit aia.. si fiind intr-o parcare au dat culpa comuna jegosii..

Link către comentariu

;(au avut grija aia sa despagubeasca cat mai putin,totusi de ce sa dea culpa comuna din moment ce nu TU ai intrat in ea ci invers,

Link către comentariu

Au considerat ca niciunul din voi nu s-a asigurat corespunzator? Oricum o tampenie din moment ce ea clar nu s-a asigurat si tu inca nu erai in miscare.

Link către comentariu

eu zic sa nu te lasi si sa le explici ,culpa comuna nu are cum sa fie din moment ce tu nu erai in miscare si ptr mai multe lamuriri solicita articolul sau paragraful unde este specificat culpa comuna cand unu stationeaza si altul e in miscare

Link către comentariu

Oameni buni, beti un pahar de apa rece si calmati-va. Nu-i mai dati sfaturi aiurea cu "sa nu se lase" si "era vina aleia, ca el statea si ea nush'ce"

 

Voi n-aveti de unde sa stiti ce au scris cei doi in constatarea amiabila, cum arata schita pe care au desenat-o, drept urmare toate sfaturile pe care i le-ati dat colegului nostru sunt pe langa.

Daca el a scris de pilda "ieseam din parcare", asta poate fi interpretata drept miscare => culpa comuna.

Daca el a scris "la efectuarea manevrei de mers cu spatele" la fel, miscare => culpa comuna.

Habar n-am ce-o fi fiind in foaia aia de constatare amiabila, insa categoric e ceva acolo de care aia s-au putut lega astfel incat sa-i spuna colegului nostru "Dom'le, jumate. Nu-ti convine?, dai cu subsemnatu' ca refuzi 50%, ura si la gara."

 

@guesswh0: cred ca ai inteles gresit conceptul de firma de asigurare. Lor n-ai ce sa le "explici", nu merge pe logica sau pe baza de bun simt, acolo se bizuie pe poze si declaratii scrise. Ce dai tu din papagal e fix zero barat. Daca in poze se vede masina colegului intre patru dungi albe, perfect paralela cu fiecare latura si un Audi infipt cu carligu' intruna din rotile masinii colegului nostru, OK, atunci n-au ce comenta si trebuie sa scoata banu'.

Altfel, daca e iesita dintre linii, cu rotile virate si in declaratie mai apare vreo savarina de genul "la iesirea din parcare m-am asigurat, dupa care...", pac!, asta e, si-au gasit "cuiul lui Pepelea".

Link către comentariu

Da, n-am ce sa ma tocmesc cu ei, zilele astea ma interesez daca se aplica fransiza si la culpa comuna.. Daca nu se aplica o fac, daca se aplica o las asa si pun pe lista alte jante :)

Link către comentariu

Bineinteles ca oamenii cu pragurile iar nu mai raspund la email-uri, bineinteles ca iar au intarziat cu comanda si eu iar stau fara praguri.. DE O LUNA!!!

Link către comentariu
prunaionutz

Asa o sa fac, pt ca vad ca oamenii astia de la Rolest isi cam bat joc..

Link către comentariu
prunaionutz

Au venit in sfarsit si pragurile, momentan sunt la vopsit :)

 

Ieri m-am plimbat putin cu masina prin tara, am facut vreo 360 km din care jumatate drum de munte si jumatate drum national. Sunt multumit de consum, am scos o medie de 7% :)

 

 

photo1tl.jpg
 
photoszz.jpg
 

 

Link către comentariu
prunaionutz

Azi am spalat-o putin dupa vreo 2 saptamani in care a stans jeg in/pe ea..

 

img0396vw.jpg

 

img0399xc.jpg

 

img0398pc.jpg

 

img0400gv.jpg

 

img0401jd.jpg

 

img0404xur.jpg

 

img0403rv.jpg

 

img0408tk.jpg

 

 

Link către comentariu

toate ca toate dar interiorul e belea ! imi place la nebunie culoarea asta (app ai si reglare electrica la scaune ?). e intact ? n-ai batut pe nimeni inca ? 

oricum incet incet incepe  sa prinda forma ! superba intr-.un cuvant !

Modificat de bosseby
Link către comentariu
prunaionutz

Multumesc! Reglajul electric este doar cel lombar :) momentan se mentine bine, nu am avut probleme :))

Link către comentariu

Singurul interior pentru care as renunta la cel de GTD. Culoarea este absolut geniala! Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!