Jump to content

Vw Golf 6 HL


prunaionutz

Postare recomandată

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • prunaionutz

    618

  • The_Ego

    148

  • Rave

    78

  • mike.

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

Partea cu montajul este evidenta, eu m-am referit la faptul ca sunt turnate prost  cu abateri mare de la cote.

@Master_Blaster  Daca aveai AM te alegeai cu o bara sparta + revopsita , asa te-ai ales doar cu revopsit.

Eu tot sunt de pare ca in majoritatea cazurilor uzuale bara OEM nu va pati
mai nimic in timp de cea AM se va sparge . Unde dau un minus celor OEM
este la prinderi unde sunt prea moi.

Modificat de TDR
Link către comentariu

@ego, nu e vorba neaparat de ieftin, bara fata r-line nu prea ma incanta, as putea sa pun asa ceva si cu tot cu vopsit sa ma incadrez intr-un buget de 1000RON.. 

 

Personal, imi place mai mult cum arata bara de GTD, e mult mai angry :)) cred ca singurele replici pe care le voi avea pe masina vor fi pragurile R-line/R20/Bluemotion, pe care nu le gasesc nicaieri la un pret decent.

 

@tdr, eu am lovit-o zdravan cu spatele si numarul era zgariat dar bara era intacta, si cand am dat-o jos m-am uitat la cleme si erau toate ok. In schimb, cablul de la luminile de la numar era crestat :))

 

Asa ca OEM all the way la bari.

 

Brgds!

 

L.E. un prieten a lovit cu un Logan o alta masina si a sarit doar suportul de la numar, bara nu avea nimic. In schimb cand am dat-o jos de pe masina, bucata aia mare de metal din spatele ei era indoita zdravan :))

Modificat de prunaionutz
Link către comentariu

Atunci mai bine iei o bara de GTI / GTD si pe spate. Nu o sa vina la linie altfel si o sa arate... ciudat.

Vazusem vreo 2-3 bari de GTI / GTD pe la 400 de lei bucata, asa ca nu e mai scump. Plus ca bara spate R-Line o poti vinde cu un pret bunicel (stiu eu pe cineva care cauta una :p)

Link către comentariu

Bara spate R-line imi place prea mult ca sa o vand, asa ca o sa ramana pe masina mult si bine :)

Link către comentariu

Mie mi-ar sta grav pe cap diferenta de linii :(

 

img8781b.jpg       img8158x.jpg

 

Nu e bara R-Line sau pragurile de R dar cam asta e diferenta

Modificat de Rave
Link către comentariu

arata.. putin ciudat cu codita aia ridicata :) ma gandesc ca daca arata urat pragurile R-line se pot pune oricand praguri de GTI care vin la linie cu restul masinii

Link către comentariu

GTI-ul alb din poza lui Rave este cu pragurile Thunder Bunny, nu cu cele de GTI 5 normal. 

6613649773_d3c6e99e49_z.jpg

hpim1621.jpg

 

Sincer eu nu vad mare diferenta cand vine vorba de inaltime intre bara de GTI si cea de R.

 

Am gasit unele care vin cu tot cu sistemul de prindere, dar nu zic pretul si in plus trebuie 10 perechi minim :( http://www.alibaba.com/product-gs/533933119/GOLF_6_R20_car_side_skirt.html

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Meh, inainte sa potrivesti pragul cu linia barilor ca sa arate masina ca in nfs (chiar si cu piese oem) masina trebuie coborata si roti pe 18, ca sa nu arate ca tuning dintre blocuri. Urate masini sunt si ed35 ala si r-lineul stock, pe mine ma seaca distanta dintre aripa si cauciuc. 

Link către comentariu

Roti pe 18 am, vancouver, si suspensii sport din fabrica adica -15mm. Momentan am jante de tabla pt masina are rotile de iarna.

 

Eu iau in calcul si pragurile de GTI, le-am vazut si live si nu arata rau.

Link către comentariu

da, arcurile sunt pe lista :)) sa treaca iarna si intram in setup de vreme buna :)

Link către comentariu

da, le-am vazut intr-o poza pe net inainte sa comand masina si mi s-a parut ca se potrivesc foarte bine cu liniile masinii :)

Link către comentariu

Nu mai e valabila treaba cu arcul distruge amortizorul? Sau masina incepe sa topaie?

Link către comentariu

de amortizor am auzit.. dar de topait nu. oricum, o sa fie printre ultimele schimbari DACA o sa fie.

Link către comentariu

Suspensia este deja sport, avand amortizorul sensibil mai dur decat stock. O coborare cu inca 15mm nu afecteaza.

In cazul unei suspensii stock si coborata doar din arcuri cu 30, chiar 45 atunci poate sa apara uzura prematura.

E pacat sa nu o faci. Completeaza exteriorul foarte bine.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

urmeaza si suspensia, dar momentan ma uit dupa o bara de GTI, ma gandesc pana la sfarsitul primaverii sa o fac pe bucati, cate-o grila pe saptamana :))

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!