Jump to content

De unde imi pot lua o Octavia 2?


andrei_fmj
 Share

Postare recomandată

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu sfaturi? Dorsc sa-mi achizitionez o Skoda Octavia 2, dupa 2008. Am aproximativ 10.000-10.500 de euro si trebuie sa-mi cumpar o masina, insa pe siturile de specialitate gen autovit, domnesc samsarii si masinile lor. As dori sa iau masina de la proprietar, de la un om serios... Daca ma puteti indruma spre cineva sau undeva, v-as ramane recunoscator.

Ca si cerinte, as vrea ca masina sa fie minim 2008, sa aiba xenon oem, iar scaune incalzite si comenzi pe volan de preferat insa se paote si fara ele.

Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristi_eftimie

cauta pe mobile.de/ro si daca vrei,poate iti iei din Germania,dar trebuie sa cauti pana gasesti ceva care sa iti convina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din Germania... slabe sanse. Nu cred ca m-as descurca acolo si nici nu cunosc pe nimeni care sa o faca... Din Romania ramane singura solutie viabila.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gasesti si pe autovit masini bune si "nearanjate" dar trebuie sa stai pe net toata ziua, tin minte cand mi-am luat eu masina intram de vreo 7 ori pe zi, stiam tot ce misca la modelele care ma interesau ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am fost in exact aceeasi situatie cu tine. Eu mi-am ales o o2 de la weltauto. Chiar daca sunt mult mai scumpi si mai au si cazaturi de masini, poate ai noroc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, as avea eu una de vanzae...dar nu e 2008 si nu are xenon...in rest...2 TDI, DSG si cam toate optiunile mai putin tapiteire din piele. Daca mai esti interesat....da-mi te rog de stire.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe forumul skoda este una frumoasa la 104k km cu un interior deosbit, dar mai veche 2005.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt o multime de masini la vanzare doar sa stii unde sa le cauti . Un 1.2 tsi 2010 nu vrei sa cumperi? stiu cativa baieti care ar avea aasa ceva la vanzare . cam 13000 Euro negociabil

Modificat de irinel sko
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea sa trec pe motorina si am auzit numai lucruri bune despre motoarele TDI. In ceea ce priveste cutia automata, chiar daca DSG este o cutie care si-a demonstrat fiabilitatea, prefer manuala. Pe autovit tot ma uit insa ori sunt eu prea precaut ori de vreo 2 saptamani apar numai masini din olanda si alte tari... si sincer nu am incredere ca au KM reali...defapt sunt ferm convins ca nu sunt. Caut in continuare... cel mult 2008, xenon oem as prefera si deaici, cu cat mai dotata cu atat mai bine. Va multumesc foarte mult pentru interventii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
RadulescuRomulus

salutare,

caut si eu o skoda octavia 2 cu 1.6tdi si 105cp. Si nu gasesc :dry:

Stiti pe careva dispus sa o vanda? As prefera varianta Bussines sau... depinde de oferta.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!