Jump to content

Cotiera Polo 9N - discutii cu si despre ea


Michael_9N
 Share

Postare recomandată

Pai tu cand ai luat-o, n-ai primit si instructiuni de montaj? :huh: De obicei iti arata ce trebuie sa gauresti, unde se prinde si in ce ordine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Mi-am luat ieri o cotiera (asta: http://www.cotiera.ro/index.php/component/virtuemart/cotiera-volkswagen/cotiera-vw-polo-9n-9n2-9n3-model-2-detail?Itemid=0) si am montat-o aseara.

 

Desi prinderile de consola sunt beton (e teapana pe consola), are un foarte mic joc datorita faptului ca baza (consola) are, la randul ei, un mic joc.

Partea din spate a consolei nu e prinsa foarte bine de podea.

 

Din cate am reusit sa-mi dau seama, am doua variante:

1. Mai pun in partea din spate a consolei doua holsuruburi mai mari cu care sa o fixez de podea... Dar parca nu-mi vine sa gauresc podeaua suplimentar.

2. Bag sub consola doua bucati de cauciuc (pe laterale) astfel incat sa nu mai aiba joc (aici dezavantajul e ca voi forta prinderile deja existente ale consolei).

 

O sa-mi fac timp sa dau mocheta jos sa vad se solutie aleg astfel incat sa fixez mai bine cotiera dar sa nu dau in altele (apa in masina).

Modificat de cosminium
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!