Jump to content

Maurul lui Dun


Dun

Postare recomandată

Multumesc la fel:)am remarcat Dun-ul de la distanta.Trebuie sa imi pun neaparat sticker:)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link către comentariu

Nu este nevoie. Turbina-melc de pe hayon te identifica fara dubiu.

 

In alta ordine de idei ... am facut un om fericit.

post-4613-0-77051400-1387184077_thumb.jp

 

Deci arata incredibil de bine pe masina lui Sorin. O tin intr-un extaz continuu de cand mi-a trimis poza. Ma uit intr-una la pozele facute masinii mele si la poza asta si nu inteleg de ce la mine nu arata la fel de bine (ma rog, inteleg ca este vorba de culoare, dar parca tot nu vreau sa accept).

Sa le stapanesti sanatos si sa nu fie zi de iarna in care sa nu iti aduca ranjetul pe buze !!!

 

PS: nu te mai freca atata. Ia odata niste arcuri!

Modificat de Dun
Link către comentariu

Bogdan, multumesc mult pentru ajutor si pentru tot ! :D De cand le-am pus sunt un zambet continuu. Arcurile se cer in mod clar. O sa vina si alea cel tarziu la vara, cand o sa apara si jantele aferente :D Oricum sunt inca in dubii cu ce arcuri sa-mi iau, dar mai este timp.

 

 

Fredy, nici prin gand nu-mi trecea ca o sa am jante de iarna. Planurile mele erau pentru alea de vara, dar datorita lui Bogdan m-am ales cu jantele astea, la un pret bomba :D

Link către comentariu

hei..super tare arata...de ce nu ai zis ca le vrei pt qwk?si el sunase pt jante...bravo,vin intr-un mare fel,sa le poarte sanatos.si sper ca sunt okay,asa cum le-am descris.

brgds

Link către comentariu

Sunt perfecte ! De azi dimineata, de cand le-am pus, tot cu zambetul pe buze sunt :D

 

O poza cu jantele dupa baie :D

post-88353-0-59171500-1387199687_thumb.j

 

:)) in timp ce editam sa pun poza, ai pus-o si tu :))

 

Am vrut sa precizez si taiatul pozei aproape identic :biggrin:

Modificat de qwk
Link către comentariu

Sunt superbe jantele si se afla intr-o stare aproape de perfectiune. Iti multumim pentru ca ai pus anuntul pe forumul nostru. Daca esti interesat, iti pot spune toata povestea din spatele achizitiei.

 

Cat priveste rezultatul ...

post-4613-0-88653800-1387199645_thumb.jp

 

 

 

:biggrin:

Sorine, am taiat aproape la fel poza asta!

Modificat de Dun
Link către comentariu

Arcuri,obligat!!!!!nu merg alea de la circoloco???ar arata intr-un mare fel

Brgds

Link către comentariu

Arcurile vor veni in mod cert. Acuma mai trebuie sa gasesc si ce vreau. Eu as vrea cam 20/40 sau 20/45, dar nu gasesc exact asa ci 25/40 sau 20/35 sau 35/55. Fata nu as vrea sa o las foarte mult, doar spatele.

 

 

Bogdan, scuze ca-ti poluam un pic topicul.

Link către comentariu

Nu poluezi deloc.

Sunt extrem de incantat sa gazduiesc o asa frumusete de masina aici.

Link către comentariu

Multumesc frumos Bogdan, dar ar mai fi de lucru la ea ca sa fie perfecta. Din pacate, fiind masina de zi cu zi, nu o sa ajunga asa cum imi doresc.

 

Oricum si a ta arata demential, mai ales cu jantele de vara :wub:  In plus, o sa arate si mai bine cu lupe pe faruri :D Dupa ce le rezolv pe ale mele (sa speram cu bine), iti fac si tie cu cea mai mare placere.

Link către comentariu

Hm ... faruri cu lupe?

Eu ma pregatesc pentru stopuri cu led-uri. Dar nah ... fiecare cu ce-l doare.  :001:

Link către comentariu

La alea e mai complicat. Ramane sa vedem ce aduce facelift-ul :) Lupele pe faza scurta sunt mai usor de pus, decat de modificat stopurile :D

Link către comentariu

Confirm calitatea acestor lupe, le am de aproape un an pe masina si functioneaza ca in prima zi si menionez ca selenoidul de faza lunga nu a facut niciodata figuri.Doar ca nu oricine este de acord sa desfaca faruri OEM, desi acest lucru nu poate aduce decat plusuri.

Modificat de pr_cata
Link către comentariu

Umbla vorba ca cica benzina pe care o bag eu de cand am luat masina nu este tocmai potrivita pentru motorasul meu.

Asa ca voi trece de la Petrom 95 la Mol.

Link către comentariu

Pai ... nu stiu. Astept recomandari.

Exista vreun topic pe forum despre subiectul asta (ce benzina dam la 1.2TSI)? 

 

M-a decis sa fac lucrarea asta vazand patania lui robi_zet. N-am ce face ... merg mult in oras.

Link către comentariu

Mergi pe Mol 95 sau 98.

Evo se gaseste doar in anumite benzinarii si poate e overkill mai ales iarna.

Si asa schimbi filtrul de benzina la fiecare revizie asa ca nu ar trebui sa fie probleme.

Sent from my ApfelPhone

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

De-aia am bagat eu doar OMV 100 de cand am luat masina! Dar chiar si asa, nu ma astept ca benzina asta sa faca diferenta intre un motor curat si fara probleme si unul cu depuneri.

Toate fac asa, indiferent de benzina folosita, dar poate am o sansa la mai putine depuneri cu benzina asta...

Link către comentariu

Mergi pe Mol 95 sau 98. Evo se gaseste doar in anumite benzinarii si poate e overkill mai ales iarna. Si asa schimbi filtrul de benzina la fiecare revizie asa ca nu ar trebui sa fie probleme. Sent from my ApfelPhone

Pai nu cumva acel 98 este evo? Eu parca nu am vazut 3 pistoale la Mol doar pentru benzina.

 

In alta ordine de idei, in afara de benzina Mol Evo, destul de scumpa de altfel, eu nu am vazut vreo modificare in bine a mersului masinii, indiferent de benzina. Cu mol evo intr-adevar se simte o diferenta.

 

Eu utilizez petrom 99 in amestec cu mol 95 sau socar 95. Mai rar Petrom de 95. 

Modificat de bogdanpiatra
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!