Jump to content

rugina in rezervor, part 2.


Fikat
 Share

Postare recomandată

am gasit ceva in legatura cu rugina din rezervor.. poate pasioneaza pe cineva subiectul. bogdan coconoiu, un nume nu prea admirat pe aici, imi poate aduce o solutie..

citez:

"Setul pt 2 rezervoare pana la 25 litri costa 57 eur , ar tb s ava scada TVA-ul (MWSt la ei) daca tirmit in Romania. Produsul se cheama TANKSIEGEL (Set 2W). Firma care-l produce se numeste FRANZ JOSEF DOPPER, au si un angajat roman cu care m-an conversat pe la diferite targuri. www.doepper-profile.de Tel 02261.245.93 Daca ai rabdare pana in februarie pot sa-ti aduc eu un set."

si mod de lucru "Ref rezervor : exista un tratament bicomponent care costa cam 60 de eur si cred ca se pot face cu el 4 rezervoare de 500.

In prima faza se baga un dizolvant puternic care se agita timp de 30 de minute, apoi se scurge. Se usuca au aer apoi se introduce in interior un fel de rasina care se plimba pe toti peretii. Dup a"manjirea" complata surplusul se scurge. Se lasa la urcat cu gura un jos. Rezultatul e formarea pe pereti a unei cruste , ca un sacaz daca vrei care acopera toata rugina si porii, fara oxigen acesta nu mai continua. Substanta rezista la benzina si nici macar nu poate fi zgariata. Eu l-am folosit frecvent cu rezultate extraordinare. Din pacate nu s egaseste decat afara "

se mai aliaza cineva pentru o comanda? sau poate are cineva alta solutie, ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie descrierea de mai sus mi se pare foarte asemanatoare, daca nu identica, cu ce am gasit pe linkul de mai sus...

eu unul m-as baga garantat la o comanda comuna pentru asa ceva, pentru ca e esentiala kestia asta!!

B)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista un tratament bicomponent care costa cam 60 de eur si cred ca se pot face cu el 4 rezervoare de 500.

Cred ca e vorba de 4 rezervoare de 50 de litri, nu ?

Asta ar insemna vreo 15 euro / caciula ? M-as baga si eu!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca e vorba de 4 rezervoare de 50 de litri, nu ?

Asta ar insemna vreo 15 euro / caciula ? M-as baga si eu!

<{POST_SNAPBACK}>

vrea sa zica 4 rezervoare de FIAT 500 - care cred ca are vreo 20 de litri...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vrea sa zica 4 rezervoare de FIAT 500 - care cred ca are vreo 20 de litri...

<{POST_SNAPBACK}>

rezervor fiat 500 = 22 litri, dar nu e problema.. punem bani la comun cand e, proportional cu marimea rezervorului, plus cota parte din taxe de transport, si ne facem rezervoarele giugiuc... masinile noastre merita asta, nu? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai in cazul asta e un pic mai scump.

Suprafata interioara a unui rezervor de 40 litri e mai mare cu aprox 48% decit a unuia de 22 litri (presupunind ca au cam aceeasi forma). Inseamna ca kitul ala de reparatie ajunge la 2,68 rezervoare de broasca. Deci cam doua kituri la 5 masini (24 Euro / caciula).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

kitul ala de reparatie ajunge la 2,68 rezervoare de broasca.

:) :D :D

Familia medie e formata din 2,4 persoane care mananca zilnic 3,75 paine, 1,6 ou, 0,57 pulpa pui etc

:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!