Jump to content

Schimbare volan de pe dreapta pe stanga


cristi_eftimie
 Share

Postare recomandată

cristi_eftimie

am tot cautat dar n-am gasit un DIY decat la Passat,si vreau sa aflu daca si la Golf 4 e la fel

ma intreb ce implica acest transplant la Golf 4,daca a mai facut cineva de pe forum aceasta operatiune sa vina cu detalii

daca am deschis acest topic aiurea si s-a mai discutat se poate inchide sau muta in aria corespunzatoare,dar eu n-am gasit

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mare e la fel ca la {Passat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numai ca am senzatia ca trebuie indepartat motorul la Golf4 - nu ai loc de el, sa te joci cu panoul ignifug - sa-l tai din suduri si sa-l pui pe cel cu volan pre stanga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merita aceasta bataie de cap? Sincer iti dai seama ca nu va fi la ''exact'' ca o masina care vine din fabrica cu volan pe stanga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In teorie, daca e facuta cum trebuie, nu o sa fie mare diferenta.... nu ar trebuii sa fie probleme. In practica, depinde de cel care iti face lucrarea. Oricum..... e mult de munca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

sa va prezint planul meu indraznet:am mai modificat un bmw e39 si am zis ca sa modific si golful care l-am adus din Uk asa ca am desfacut tot ce se vede in poze jos si motorul piesele am dat 700 ron adica caseta directie,panou ignifug,ansamblu stergatoare,plansa bord cu capac airbag modul lumini si plasticele care mai vin,mai trebuie sa cumpar 2 fete de portiera ca,cel care avea masina era in 2 usi...mai am de lucru...azi am montat panoul ignifug si caseta...problema e la clima ca nu merge sa o pun si la fel si acceleratia tre modificata in rest totul a mers struna

post-76333-0-89389800-1367421070_thumb.j

post-76333-0-41228000-1367421085_thumb.j

post-76333-0-13907100-1367421104_thumb.j

post-76333-0-59334700-1367421170_thumb.j

Modificat de axy_
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea nu merita efortul.Poti sa mergi cu ea linistit asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

1100 ron m-au costat toate piesele de ce sa nu se merite?am facut si eu cand am avut timp si acum am terminat-o

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Salutare grup.

Momentan sunt in anglia si de aproximativ jumatate de an mi-am achizitionat un  VW Golf IV 1.6 sr 8v din 2000.

As vrea sa stiu daca imi poate spune si mie careva care a facut lucru acesta sau daca stie macar daca se poate face conversie de pe partea dreapta pe partea stanga ptr Romania,deoarece am inteles din auzite ca acest lucru nu este posibil la modelul acesta de golf si in ultima faza cam cat ar ajunge piesele necesare ptr conversie.

Multumesc anticipat ptr ajutor .

O zi buna !!!

Modificat de taz21
Topic mutat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate face, mai ales la acest model - piesele, depinde de preturile de la SH, care pot varia.

In linii mari, ai nevoie de caseta directie, pedalier, panou ignifug, plansa bord, cutie climatronic/AC, modificare instalatie electrica., etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!