Jump to content

joja ulei cutie automata


geaner
 Share

Postare recomandată

fratilor sunt disperat. am un g3 din 1995, motor adz ,90cp, cutie de viteze automata. caut de f mult timp joja de ulei de la cutie. dupa lupte seculare am gasit pe net un magazin de la care am si comandat. bucuros ca in sfarsit pot sa verific nivelul la ulei. am incercat sa bag joja,dar stupoare(sa fac atac de cord ) nu intra decat 15-20 cm. cred ca atat ar avea si joja care s-ar potrivi. i-am sunat pe cei de la magazin si mi-au zis ca asta le da calculatorul dupa datele masinii.va rog din suflet cei care ma pot ajuta cu dimensiunile exacte ca sa pot face si eu din joja asta ca am dat o gramada de bani pe ea 110 ron. multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi pare rau ca te dezamagesc dar nu exista joja de ulei pentru cutia automata,in locul unde ai stutul de umplere ar trebui sa ai capac de plastic,nivelul de ulei se verifica pe sub masina, ridicata pe elevator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca ai dreptate robert.sunt masini care au joja de ulei la cutie(scrie si in carte si am vazut si pe net).a mea nu are ,este cum ai spus tu are capac de plastic.sa zicem ca ai dreptate cum verific nivelul la ulei(am posibilitatea sa o ridic pe elevator). explica-mi te rog cum fac. multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uitat-te in manualul de reparatii al lui Ertolzd la rubrica Lucrari de intretinere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!