Jump to content

Panou Sigurante fuzibile


alexarad
 Share

Postare recomandată

Care are schita sau schema cu sigurantele alea fuzibile ca nu stiu ce face fiecare siguranta de acolo...nu am primit o schema cu asa ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de obicei este o schema pe spatele capacului...

arunca un ochi si aici ,poate te ajuta sa vezi fiecare siguranta ce face

Modificat de Muale
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...
  • 4 months later...

are cineva diagrama sigurantelor passat B7 2,0 tdi manual ? de preferat highline variant :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salutari,

are cineva schema panouri sigurante (motor+stanga bord) pentru passat b7 ???

multumesc, drumuri bune !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Singurul loc unde am găsit explicate siguranțele e Elsa.În afară de gradul de echipare contează si codul motorului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

O varianta mai buna pentru a gasi consumatorii arondati sigurantelor o ofera Autodata 3.45.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Buna seara,

Imi spune cineva va rog care siguranta este pentru priza din portbagaj la un B7. Asezarea sigurantelor este ca in sigurante1.pdf.

As aprecia mult un raspuns prompt.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu daca te mai ajuta acum, raspunsul meu.... dar, pentru toate prizele 12v din masina/invertor, sunt sigurantele nr.31, 41 si 42 - tabloul de sigurante de la bord, pe partea soferului

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

as avea o întrebare... ieri am legat o lada frigorifica și o camera de filmat pe priza din portbagaj, iar la un moment dat nu a mai funcționat.
am încercat sa ma uit la siguranțe dar nu am văzut nimic fie m-am uitat la alte siguranțe din păcate nu am schema pe  capac.
pana acuma am folosit doar camera pe priza de 12v din portbagaj și funcționat iar acum a cedat din senin :(

dacă aveți ceva idei la ce sa ma mai uit.... o sa ma uit la siguranțele menționate mai sus, poate poate ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
On 03.07.2017 at 10:35 AM, F l o r i n said:

nu stiu daca te mai ajuta acum, raspunsul meu.... dar, pentru toate prizele 12v din masina/invertor, sunt sigurantele nr.31, 41 si 42 - tabloul de sigurante de la bord, pe partea soferului

Salutare, pentru un passat b7 2012, cod motor CAYC, cutie manuala, nu am diagrama sigurantelor din panoul de pe partea soferului, in dreapta nu sunt sigurante - daca ma poate ajuta cineva ar fi minunat. In principiu ma intereseaza un plus permanent la bricheta din fata (scrumiera). Care din cele trei sigurante (31-30A, 41-20A, 42-15A) trebuie mutata si unde in zonele libere? 

Aceasta e poza cu panoul:

WP_20171115_15_13_33_Pro.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pune aparatul de masura si vezi pe care pin liber, ai plus permanent - e cel mai usor asa 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In WE am avut un pic de timp si am verificat. Siguranta brichetei de la scrumiera este 41. Plus permanent la sigurante neutilizate este la 23, 25, 29, 30, 33, 35, 37. Ma gandesc la doua variante pentru modificare:

- varianta eleganta: schimbarea firului care pleaca spre bricheta la o siguranta din cele de mai sus. Trebuie scos panoul cu sigurante si cred ca am nevoie de o scula speciala pentru scoaterea papucului mama.

- varianta simpla: utilizarea unui suport de siguranta cu fir ca aici http://www.audizine.com/forum/showthread.php/598349-DIY-How-to-activate-your-12V-socket-so-that-it-s-always-on. Sa vad daca gasesc asa ceva in oraselul nostru.

La care din cele sapte locuri neutilizate ar fi bine sa ma leg? Are vreo importanta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, trebuie un depinator, daca vrei sa scoti pinul din blocul de sigurante

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema este ca si rezolvata. Mai trebuie sa aleg siguranta de plecare dar acum ninge serios afara. Dupa amiaza la garaj.

WP_20171127_11_43_55_Pro.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Bună ziua! Nu știu dacă ii locul potrivit sa întreb, dar îmi poate zice și mie cineva unde se afla siguranță de la becul din portbagaj pentru passat b6/cc

 

Modificat de VW23
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ai siguranta separata pt acel bec - Daca ai BC cu maxidot, iti arata cand e deschis hayonul... sau iti aprinde martorul, la cele fara maxidot ?

Daca nu, problema este de la switch yala sau cablajul dintre hayon si caroserie, in mansonul ce cauciuc.

Daca iti arata ca e deschis, atunci trebuie verificat cablajul pana la lampa....banuiesc ca becul a fost verificat deja

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare,

Nu mai am pozitie pe spate drepta (nici pe lampa de pe portbagaj, nici pe cea de pe aripa - vin in continuare una la cealalta ) la o jetta din 2011. Mentionez ca becul pe frana se aprinde.

Am verificat becurile si par sa nu fie arse. Nu stiu care este siguranta pentru pozitii drepta, pentru ca nu am pe capacul de la tabloul de sigurante acel card care sa le identifice pe fiecare in parte. Daca ma poate ajuta cineva cu o schema!?!

Merci anticipat!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ai siguranta separata pt lampa spate dreapta - scoate borna pt cateva minute si vezi daca isi revine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

pt a dezactiva spalatoarele de far se poate scoate siguranta? si sa o pun la loc in monentul cand le vreau active. daca da, ce siguranta?

mai ales iarna nu vreau sa le stric cand ingheata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

tot eu raspund, da se scoate siguranta.

vin cu o rugaminte, are cineva acel carton pe capacul sigurantelor?

eu nu il am , nu stiu daca asa a venit masina. dar as vrea sa il cumpar si imi trebuie cod.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

difera de la an la an, etc - nu mai exista acel carton, la masinile mai noi - cum e si cazul tau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!