Jump to content

Problema senzori


Pancone
 Share

Postare recomandată

Buna seara de curand imi apare in bord la masina passat b6 1.9 tdi 105 cp 2006 an fabricatie eroare la senzori. partea stanga p galben , bujiile care palpaie , nu functioneaza pilotul automat iar in partea dreapta cand stau pe loc apare frana de mana si numai merge sa o folosesc + abs si airbag si esp ... Scrie si engine fault workshop ..

Am atasat mai jos ceea ce imi apare la scan pe tester

Modificat de Pancone
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru erorile de la ABS : ai probleme fie cu senzorii , s-au defectat

fie cu firele de la senzori .... contacte imperfecte sau fire rupte.

fie cu suprafata de pe rulmentul de la roata ( senzorul de viteza/ABS sta pe aceasta suprafata)

pentru erorile de la ABS : ai o problema in conectorul de sub scaunul de la pasager dreapta fata , conector galben. scoti bornele de la baterie ( vezi sa ai codul pentru radio la indemana pentru ca o sa trebuiasca sa-l introduci dupa ce pui bornele la loc; daca nu-l mai ai nu scoate bornele . asta daca ai radioul care a venit din fabrica )

dupa ce ai scos bornele poti sa decuplezi mufele de la airbagul din scaun. una dintre ele o sa aiba o pargie . tragi de ea si apoi poti sa decuplezi mufele. strangi conectorii de la mufa "mama" si apoi le cuplezi la loc. dupa pui bornele la loc si stergi erorile de la airbag.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!