Jump to content

Probleme Golf 3 1.6 ABU


pitchblack
 Share

Postare recomandată

Salut. Am si eu o problema cu masina. A inceput sa imi faca probleme de cum doua saptamani . Mergeam normal constrant si dintr-o data am avut o cadere la acceleratie ca si cum nu as mai avea benzina. Am zis ca e din cauza benzinei..Si apoi a inceput tot mai des.Acum dupa ce se incalzeste motorul doua minute imi scade relantiul tot mai jos pana se opreste..nu raspunde bine la acceleratie ,si daca merg constant am caderi ca si cum as ramane fara benzina.Cum misc un pic acceleratia isi revine...in plus ,trage foarte rau. Ce ar putea fi. Filtru benzina ,motorasul reglare relanti sunt schimbate. Pompa de benzina baga presiune destul de mare.Ce ar putea fi? Motorul asta are valva EGR? Am vazut totusi o sonda micuta chiar langa filtru de aer. una mica albastra. Iese un furtun din clapeta si merge direct in chestia aia. Am scos mufa din ea si nu se schimba absolut nimic in comportamentul motorului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!