Jump to content

Golf 1 automat


Vizitator
 Share

Postare recomandată

Salut,

gata! am cedat; ma obsedeaza ideea de automat la golf 1, am luat in considerare sa montez o cutie automata pt proiectul meu, dar m-am gandit ca e mult mai bine ca sa ramana cat mai originala cabrioleta.

astfel, daca exista vre-un golf 1 automat in bucuresti, de care stiti, cu care poate pot sa dau o tura, sa studiez putin problema, va sunt recunoscator. platesc eu benzina :)

cu toate ca anticipez raspunsurile, as vrea sa deschid un poll, pentru 2 sapt sa zicem daca e ok, cu intrebarea: ce preferati pt a doua masina in garaj, manuala sau automata?

si mai atasez si o poza draguta....

post-13173-0-75256500-1326748310_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am vazut golf I automat ,dar eram destul de mic sa stiu cum merge,seful tatalui meu avea prin anii 90,e patron la un service auo,dar daca bine imi aduc aminte il lauda la vremea aia...:P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc, da, mai era si o varianta rosie pe 4tuning, dar initial as fi vrut sa conduc putin sa imi satisfac aceasta curiozitate la golf 1.

offtopic - nu uita de cont

exista un mk1 automat in bucuresti, disponibil pentru o plimbare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vb cu xanu (1.5 bezina)sau cu viorel 77 (1.6 d) ei au automate, benzinaru se misca excelent :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu se simt socuri? banuiesc ca nu e ca la astea de generatie noua, unde nu simti mai nimic...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ear de vanzare aici pe forum unul destul de ieftin,pt piese daca nu ma insel,am condus automatic 1,6 e destul de ok!http://vwforum.vwfor...lf-1-automatic/

multumesc ninule; l-am sunat iar pe proprietar, tin minte ca in perioada cand a postat anuntul il sunasem si atunci. legat de masina, mi-a spus ca e mai rau de la pozele depuse atunci si cel mai probabil masina va merge pentru ultima data la un drift, burn out si la fier vechi.

pacat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am cutie automata!

Daca vii sambata... faci o tura :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am cutie automata!

Daca vii sambata... faci o tura :)

dap, abia astept, mi-a zis sita...dar de vanzare stii ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Nu cred?

Schimb pe schimb...tot ce tine de automata pe tot ce tine de manuala :) in 5 trepte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred?

Schimb pe schimb...tot ce tine de automata pe tot ce tine de manuala :) in 5 trepte

multumesc viorel, dar vreau o masina intreaga, inscrisa :)

sau daca vrei, da, ma gandesc la cutia de pe celalalt cabrio pe care il am, e tot 9A.

??

Modificat de geee
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Automatul are avantajele lui.Eu unul il prefer, atata timp cat merge in parametri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

multumescd paul; da stiu masina, este acelasi link cu cel de la ninu, l-am sunat si cand a postat prima data, datorita actelor, dar si a caroseriei, am zis pas. am vb cu proprietarul acum 2 sapt iar, si mi-a confirmat ca starea ei este mult mai avansata decat cea din poze, ca o sa dea cu ea un ultim "drift" si apoi la fier. eu l-am ofertat cu o suma considerabil mai mica, avand in vedere si transportul pana in bucuresti, dar...

Modificat de geee
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

paul, cam asa ceva caut: http://forum.4tuning.ro/501-anunturi-auto-vw/187172-vand-golf-1-77-motor-1-6-benzina-automat.html

legat de acest anunt, ma tot chinui sa dau de actual proprietar, vechiul proprietar a zis ca a vandut masina unui "mosneag" din nu stiu ce sat de pe langa sibiu...daca stie cineva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

http://forum.4tuning...3-golf-1-a.html

Poate te ajuta cu ceva desi sunt convins ca e vorba de un mk2....

salut si multumesc,

masina este cea de la posturile de mai sus, din pacate a ajuns la dezmembrat, asa ca cine stie masina poate suna cu incredere, am sunat si eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Este un automat in Cluj:

Vand Vw golf 1, an fabricatie 1981, motor 1,6 benzina, cutie automata, trapa, interior in stare buna, este de lucru la caroserie. Masina este inmatriculata pe o fundatie (nu se plateste impozit) Pret 1500 lei

http://www.99poze.ro/golf__47703801/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este un automat in Cluj:

Vand Vw golf 1, an fabricatie 1981, motor 1,6 benzina, cutie automata, trapa, interior in stare buna, este de lucru la caroserie. Masina este inmatriculata pe o fundatie (nu se plateste impozit) Pret 1500 lei

http://www.99poze.ro/golf__47703801/

multumesc frumos unchesc-ule, dar sa stii ca masina a ajuns la dezmembrat, am postat eu mai sus un link. Masina era varza la caroserie, la modul varza, poate chiar irecupabila. Pacat de ea, cu fostul propietar am tinut legatura, dar se pare ca tot la taiat a ajuns.

inca caut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!