Jump to content

Ulei VAT


GABIVVX
 Share

Postare recomandată

  • 2 years later...

Am luat si eu de curand un bidon de VATOIL 505.01 sa fac schimbul de ulei luna urmatoare, insa cred ca n-o sa-l mai pun, deoarece mi se pare dubios ca nu se regaseste in lista de uleiuri agreate de VW pt 2018. Apar in lista respectiva o gramada de marci de care n-am auzit in viata mea, chinezesti, arabesti etc... Apare pana si LUKOIL si MOL in lista... Nu vi se pare dubios ca un ulei "olandez" sa nu se regaseasca in aceasta lista?

Eu cred ca acest brand este de origine est-europena, deoarece nici nu are reprezentante in occident, doar in Romania, Ucraina, Belarus, Bulgaria, Ungaria etc.  http://www.vatoil.com/ro/reprezentante/

Prin urmare, il voi bag la Logan-ul 1.4 MPI ,care il mai detin in familie :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Normele se ofera pe o perioada de timp.. poate a expirat si de aceea nu mai apare in lista... Eu am folosit uleiul ala vreo 2 schimburi si mi s-a parut ok.... 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ti se pare dubios, cauta despre compania mama, Kroon Oil. Despre asta sigur ai auzit, iar Kroon are ulei aprobat si pe 2018. Eu zic sa pui linistit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa-l pun pana la urma, dar n-o sa apuce 10 mii de km... Pe el scrie alb pe negru ca e fabricat in Olanda, dar faptul ca este distribuit doar in Europa de Est, ma face sa cred ca este un produs slab calitativ, dedicat acestei piete.  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cere detalii la reprezentantii Elit, ei distribuie VAT

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce sa mai cer... sunt sigur ca orice negustor isi lauda marfa, e normal pana la urma. Insa,  in ciuda prejudecatilor mele, e posibil sa fie bun. La ultimul schimb, facut cu Liqui Moly Toptech 4100, am realizat ca la pomul laudat nu treuie sa mergi cu sacul... A fost cel mai slab ulei in materie de consum al sau. Am testat multe marci,  insa niciodata nu mi-a ciupit motorul asa mult ulei, vreo 500 de ml in 12.000 km, in conditii de mers similare schimburilor anterioare. Revin cu feedback despre VAT mai spre toamna, cand o sa am peste 5000 de km facuti cu el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
cont şters

Vat, Kroon și Putoline (uleiuri de motocicletă) sunt aceiași firmă. Kroon și Vat au aceleași fișe tehnice, nu înțeleg de ce au politica aceasta de a vinde sub un brand sau altul în funcție de țară. Până și designul site-urilor sunt identice. https://www.kroon-oil.com/en/

http://www.vatoil.com/en/

https://www.putoline.com/en/

Ca părere personală, au produse foarte bune. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are si VAT o gama de  ulei exclusiv pt moto.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

A mai testat cineva intre timp ulei de la Vat?

Eu am pus in martie la Touareg Vat SynGold LongLife II 0W30 (cu norma 506 ca asta cere motorul R5) si mi s-a parut ok.

Trebuie sa fac schimbul de ulei ca ajung aproape la 9000 km cu el si ma gandeam sa pun tot VAT.

Aveti ceva feedback-uri noi? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am in motor VATOIL 505.01 5w40, de vreo 10k km. A papat putin pana acum, vreo 200-300 ml, insa cel putin la fel mi-a mancat si Liqui Moly TopTech 4200, care l-am avut schimbul trecut. Pentru pretul care il are uleiul VAT, zic eu ca e mai mult decat decent...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!