Jump to content

Arno - My black Passat B7


Catta83

Postare recomandată

Sincer, deja nu ma mai uit pe CB la indicatorul treptei de viteze. Ajung cateodata sa conduc mult subturat, intru in zona de vibratii si e enervant.

Din ce am inteles, in practica, folosind start&stop s-ar economisi 0.2- 0.4 l/100 km. Prefer sa il tin dezactivat.

Link către comentariu

Eu am pe un Ford de la muncă sărăcia aia de indicator, care îmi zice când să schimb treptele :) M-a adus la disperare, prefer nici să nu mă mai uit la bord :)

De altfel, mașina este chiar deosebită. Să te poarte sănătos.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Felicitari pentru achizitie! o sa te indragostesti de masina! referitor la sistemul start&stop o sa-ti placa, de fapt nici nu o sa-l mai bagi in seama cand te vei obijnui cu el.

Eu iti recomand sa-l folosesti!!! gandeste-te ca la semafor masina consuma inutil si mai ales polueaza.

Link către comentariu

Eleganta masina si cu prestanta.Sa te poarte multi km de acum incolo.O adevarata masina. :icon_thumleft:

Link către comentariu

Multumesc de aprecieri si urari. :icon_thumleft:

@azir: m-am indragostit de ea de mult, de-aia am si ales-o :lol:

Link către comentariu

Cum ti se pare bixenon-ul la viteze mici? .. citisem undeva ca lumineaza cam aproape..

Link către comentariu

Am auzit ca ar fi ceva probleme pe tema asta.

Al meu lumineaza bine si la viteze mici. Ce sper eu e sa nu am probleme in timp cu motorasele etc, tinand cont de drumurile noastre si de faptul ca se ajusteaza foarte des.

Link către comentariu

La 4 ani garantie poti sa dormi linistit, in plus bixenonul + iluminarea led pe b7 ii schimba radical design-ul exterior .. arata mult mai bine. La 1257 euro e un mare plus pentru o masina de 25000+

Link către comentariu

Frumoasa masina, cati mai multi km fara evenimente neplacute.

Cam ciudat daca zici ca iti trepideaza cand o subturezi. La mine nu mi-a trepidat niciodata chiar daca merg cu 1000 ture la orice treapta si accelerez (bine am facut de test ca nu merg cu ea asa). Iar cu indicatorul la fel e ciudat ca daca ma iau dupa el imi zice sa schimb in inferioara abia cand coboara sub 1000 ture la drum drept

Link către comentariu

N-ai citit atent. N-am zis ca trepideaza, dar ca orice diesel la turatii scazute vibreaza mai puternic decat la o turatie mai ridicata. SI asta in cazuri extreme gen a 6-a la 60-70 km/h.

Link către comentariu
  • 6 months later...

Salutare,

Desi am intrat constant pe forum, nu am mai scris aici de ceva timp.

Masina are acum aproape 6000 Km. Consumul s-a stabilizat undeva pe la 6,9-7,0l/100km conform CB si 7,2-7,3l/100km conform Spiritmonitor. 70% urban/30% extraurban. Super multumit de consum.

Au aparut deja zgomote la interior, dar ar fi fost o minune sa nu apara tinand cont de ce drumuri avem. Se rezolva cu muzica mai tare. :icon_thumright:

Suspensia spate putin cam zgomotoasa la denivelari intr-adevar, am vazut ca mai multa lume se plange.

In rest, la fel de incantat de masina ca in prima zi.

Drum bun tuturor,

Link către comentariu

Ma bucur ca esti multumit de masina, si eu sunt la fel! Eu am pana acum aproximativ 11 500 de km si sunt destul de satisfacut. Referitor la zgomote consider ca nu sunt foarte multe sau probabil ca nu sunt prea pretentios.

salutari si sa te bucuri de masina in continuare!!!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Frumoasa foc masina,sa o stapanesti sanatos! Isi merita toti banii navigatia,acelasi model il am si eu pe masina(amundsen+).

Link către comentariu
  • 6 months later...

In aceasta seara, prin iscusinta colegului F l o r i n, Arno al meu a primit luminite noi. Mai exact, lumini ambientale la picioare si lumini sub usi cu led.

Au fost cateva ore bune de munca, dar rezultatul este pe masura.

post-89443-0-86548300-1363034179_thumb.j

post-89443-0-43062000-1363034393_thumb.j

post-89443-0-25345400-1363034394_thumb.j

post-89443-0-03997700-1363034395_thumb.j

post-89443-0-83800300-1363034395_thumb.j

Link către comentariu

Care e legatura cu condusul....ca atunci nu le vezi nici una?

Sent from my GT-I9100

Link către comentariu

Cele de la picioare se pot seta sa lumineze la 10% din putere si in timpul  mersului.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!