Jump to content

start-stop


dcpavelescu
 Share

Postare recomandată

Zicem Sa avem un tipic dedicat sistemului start-stop... Probleme, folosite, recomandări.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aşa este. Nu am văzut si îmi cer scuze. Rog un moderator sa-i dea close.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Salut,

Am problema din imagine. S-a mai confruntat cineva cu aceasta problema?

Ma gandesc daca ar merge aplicat un lac transparent pentru a impiedica exfolierea viitoare. Butonul nou am vazut ca se duce spre 100Eur.

xxZDIUOl.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, banuiesc ca nu are rost sa te complici cu lac,in timp se duce si acela. poate ajuta daca lipesti ceva autocolant transparent, poate chiar scoci decupat frumos pe rotund.

Modificat de cashonly
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Avand in vedere ca suprafata este usor convexa cred ca este destul de greu de lipit ceva durabil acolo...nu stiu, ma gandeam ca un strat de lac in genul celui aplicat peste vopsea ar trebui sa fie destul de rezistent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru ca ma feresc sa cumpar o chestie care controleaza sisteme de siguranta ale masinii din China.

Poate exagerez, poate o sa imi schimb parerea dar in acest moment asa gandesc.

Oricum, iti multumesc pentru recomandare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt sigur ca ai putea schimba doar partea argintie a butonului si sa ramai cu sistemul original de butoane.

Eu asa am procedat la butoanele de la geamuri si si la cel de oglinzi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este posibil. Sin ce am vazut la B7 se gaseste rama cu toate butoanele(frana de mana, autohold, etc) si nu butonul separat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar stii ca piesa aia este tot originala nu? Cel mai probabil scoasa pe sub mana din fabrici sau chiar asta e pretul ei la fabrica.

Nu e nevoie sa ma crezi :) dar sa stii ca sunt unii care au comandat ACC din china si le merge fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!