Jump to content

Instalare ulterioara de pachete optionale - Passat B7


vtdesign
 Share

Postare recomandată

Salutare ! A instalat sau a vazuut  cineva pe vreo masina nonpremium, un sistem nightvision cu camera infrarosu si termala, in genul celor care sunt montate OEM pe Mercedes, Audi sau BMW ? Zilele trecute am mers cu un S-Class pe timp de noapte, ceata si burnita, se vreau sa zic ca este demential ...Am vazut in comertul on-line ceva la niste preturi f f mari ( in jur de 15.000 lei ) si ma intrebam daca ar putea fi integrat finut intr-un Passat, de exemplu...eventual daca este compatibil ecranul de la RNS 510 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oem nu exista asa ceva, pe Passat B7.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, asta stiu, intrebarea era daca ar iesi treaba buna cu instalarea unuia de pe piata...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pune un link, sa vedem despre ce e vb, cum arata, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, scumpe - integrarea cu HU OEM, nu cred ca se poate realiza, avand in vedere constructia sistemului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

pe un passat 2013 cu Lane assist,Park assist,afs se poate monta side assist? Ce modificari implica?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Senzori spate master+slave, suporti, cablaj, oglinzi cu side assist, grup manete.

Recomand senzorii cei mai noi, sufix "D".

Se poate si cu carcase oglinzi + lampa LED side assist + modificari cablaj , delicat dar se poate suplimenta cablajul.

Modificat de Mecatronic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

buna ziua,

sunt nou pe aici si fericitul propietar unui passat b7 care ar vrea sa il ajutati cu cate ceva:

1. am limba italiana pe ecanul dintre ceasuri si as dori sa schimb cu engleza, cum pot rezolva?

2. tot pe ecranul dintre ceasuri la un prieten ii apare busola, la mn merge pusa/activata?

3. nu am volan multifunctional, dar as dori sa achizitionez si monta unul, se poate?

4 iar ultima ar fi sistemul de navigatie, masina acum are doar radio/cd normal si sunt interesat de modelul mare de navigatie de la passat, iar din nou revin la intrebarea daca se poate monta? 

Va multumesc si sper sa ma puteti ajuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1-se schimba cu vcds

2-busola apare dupa montarea navigatiei pe ceasurile premium

3-se poate monta volan multimunctional dar e nevoie de inlocuit si spira/calculatorul de coloana

4-se poate monta navigatia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Daca are BC plus asa cum trebuie pt busola navigatie, atunci poate schimba limba din meniul BC-ului. Daca nu si ai BC simplu, atunci cu un tester.

Navigatie - da, se poate monta RNS 510 - aceasta este cea mare, originala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin, eu nu am vazut B7 fara BC plus,nici chiar  pe echipare Trendline, dar ,totusi, nu am vazut mai multe decat  tine, si as putea sa ma insel.:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Tocmai de aceea am zis ca se poate din meniul BC-ul.

La Passat parca nu - la restul - Jetta, Octavia chiar si 3... exista cu BC simplu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

Am si eu o intrebare, dupa cum urmeaza: cum pot afla si eu ce dotari are masina mea dupa VIN? Parca am vazut pe aici pe cineva ca dadea informatii la diversi. Ma poate ajuta cineva?

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aici colegu poti afla

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

12 minutes ago, lucaflo26 said:

Aici colegu poti afla

 

 

Mulțumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Se pot monta lumini de zi asemanatoare cu cele de pe b8 ? Banda led "dintr-o bucata", cum e si pe Skoda ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

unde vrei sa le montezi ? se pot monta, dar ceva after market

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dragi colegi de forum, tocmai ce mi-am achizionat un Passat CC din 2014...doream sa va intreb daca exista vreo comanda pe volan cu functia "mute". NU de alta dar e foarte util si practic sa dai pe mute si apoi sa revina la volumul anterior... acum trebuie sa butonez manual pana ajunge la minim, apoi sa re-butonez pana la volumul acustic anterior. Am tot butonat pe acolo si nu am gasit :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista ...doar ca la tine functioneaza ca apelare comanda vocala.Se poate activa functia mute pe butonul acela..e vb de butonul din stinga cu un microfon pe el..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 2017-5-29 at 10:35 AM, F l o r i n said:

unde vrei sa le montezi ? se pot monta, dar ceva after market

In Cluj, daca se pricepe cineva pe aici 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate prim dezactivarea apelării vocale exact cum a spus Spido

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 01.06.2017 at 5:43 PM, steff88 said:

In Cluj, daca se pricepe cineva pe aici 

Vorbeste cu lucaflo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salutare!

Poate ma ajuta si pe mine cineva cu o informatie. Manerele kessy se potrivesc de pe spate pe fata? Ca forma ar fi la fel, dar functionalitatea lor este afectata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pff- asta chiar nu am incercat, sa le inversez intre ele - trebuie sa verificam codurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!