Jump to content

Numar de tip c pe auto


alex_mecanicu2007
 Share

Postare recomandată

alex_mecanicu2007

Buna...

Sunt sigur ca sunt multi care aveti masini modificate in fata si nu mai aveti locas pt numar.

Eu am un golf 4 am bandoul plin pe fata etc... nu mai am locas de numar.

Sa zicem ca imi fac rost de palcuta de tip c"de motor" si o pun pe fata ca in poza de mai jos.

Se ia un politist de mine?

...

post-96841-0-88412400-1322672519_thumb.j

Modificat de alex_mecanicu2007
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,o sa ai probleme cu militianu.

A avut un prieten de al meu pe un logan numarul lipit ca la EVO si era sa ramana fara certificat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nr e eliberat de organele competente,s-ar putea sa nu se ia nimeni de tine,dar cel mai bun sfat .ti-l pot da cei de la RAR sau de la Inmatriculari Auto

multa sanatate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai ti-ai raspuns singur la intrebare. Daca e "de motor" atunci nu e "de auto". Eu n-am vazut pe strada masini cu acest tip de placuta. Pentru montarea numarului am vazut ca multi folosesc o banda dublu adeziva profesionala cu care lipesc placuta direct de bara si nu au probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

politia ar trebui sa se ia in primul rand de motociclistii care isi pun nr de inmatriculare in spate si il indoaie , din spate ramanand vizibila doar partea cu cifre.

acolo problema,in caz de vreun accident...

la masina,daca pui placuta atipica tot se poate citi nr,nu e ascuns.

dar...daca legea spune,ne supunem.

lipeste-l cu bison dublu adeziv si nu ai probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai voie. Este specificat in codul rutier. Daca il pui jos in colt, chiar si numar normal , tot nu ai voie, numarul trebuie sa fie normal, si pozitionat in locul prevazut pt el prin constructia masinii. Sunt reglementate, pana si dimensiunile fontului,distanta intre cifre, tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca numarul mic il ai de la Politie nu are de ce sa ti-l ia.Am un amic care are numar patrat in fata de 3-4 ani si nu a avut probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are nr patrat, dar pt masina, nu pt moto. difera la dimensiuni. In general jeep uri sunt multe care au asa pe spate, sau masinile din state.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se vor lua pt. forma numarului, nu pt. amplasare. Gandeste-te ca la majoritatea Alfa Romeo nr. e pozitionat lateral.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am senzatia ca la noi numerele patrate sunt permise numai in partea spate a masinii.Exista masini care pe spate nu permit montarea numarului lung.Oricum daca faci combinatii cu numere atipice se iau de tine.Va aduceti aminte de numerele de ro cu caractere de Germania...au disparut dupa masini....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Legislatia nu permite ca la partea din fata numarul sa fie afisat pe 2 randuri in cazul autoturismelor. Printr-o cerere se poate primi placuta tip C(aceasta placuta este destinata strict motoretelor si motocicletelor) pe spate dar pe fata nu cred ca exista vreo sansa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!