Jump to content

Stopuri Dectane vs OEM LED pe G5 Shadow Blue


Serban87
 Share

Postare recomandată

Intre cele doua modele de stopuri, care credeti ca ar fi mai potrivit pentru culoarea aceasta?

Mai jos am pus 2 poze cu cele 2 modele sa faceti comparatii.

Astept pareri

http://imageshack.us/photo/my-images/375/sg1l1947.jpg/

http://dci-wilmington.com/greekspics/Rabbit/Rabbit-rear1.gif

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca si calitate as merge pe OEM LED desi sunt destul de scumpe. Vezi ca poza e cu stopuri stock, nu cu led. As recomanda cele de R32 (smoked) in caz ca nu vrei neaparat LED.

Si eu sunt curios cum arata OEM LED pe ShadowBlue

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da ai dreptate cu linku ala, dar nu prea gasesc poze cu nuanta asta :mellow:

Mi sa pus pata pe ledurile astea am vazut la dectane niste modele care m-au pus pe ganduri, plus ca am vazut prin oras un tip cu un g5 cu leduri dectane si am ramas :blink: dar ala era negru...

Modificat de Serban87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca le faci asa, cred ca ar da bine:

dsc00032yy.jpg

LE: am gasit ce trebuie:

post-23135-0-70980000-1322078894_thumb.j

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

]asa smoked nu stiu e sa zic, sa nu imi faca probleme cu politia...inima mea tot spre alea de la dectane vrea sa se duca :)) astea pur si simplu :wub: [attachment=281312:rv16klbs_5.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut stopuri Dectane. Daca le pregatesti dinainte, inca un strat de silicon, etc cred ca sunt ok. Eu nu am facut asta si s-au umplut de apa si praf.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu iti face probleme politia pentru ca LED-urile sunt mult mai vizibile decat becurile. Ultimul model, cel de la litec innovations, este R20-like, iar pe G5 eu zic ca nu sta bine. Daca vrei sa dai un ban, mergi pe OEM arata cel mai bine pe G5 si de mai buna calitate. Nici dectane din prima poza nu arata rau, desi sunt foarte intunecate (la alea o sa ai probleme cu politia), iar daca spre alea tinzi, iesi si mai ieftin. :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer cred ca astea o sa fie "the ones" :))

LE: se incadreaza si in bugetul meu :D

Modificat de Serban87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca sunt filmulete pe youtube cu ele pe masina. Eu zic ca sunt nasole tale pe G5 (parerea mea)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stopurile alea nu au nici o legatura cu Golf V. Cele mai faine mi se par cele cu led de la Valeo

..

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

wow 315 euro+tva+taxe transport incluse? sau am inteles eu gresit? cele de la dectane sunt 279 euro fara transport. diferenta nu ar fi asa mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Plus transport

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Iti dau eu alea Hella si tu mi le dai alea Valeo....mai dau eu o diferenta....:D

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca nu am le am pe alea Valeo ca sa facem schimbul :))

@The_Ego cu site-ul ala am ajuns printre altele la volane de gti merci pentru link, acum am de ce sa ma oftic :))

Modificat de Serban87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

O intrebare inainte de a muta topicul in aria potrivita: pe ce model de G5 s-au pus stopuri LED? Ca nu prea stiu... asta ca sa stiu despre ce piese OEM discutam...

PS: acest topic se va muta la Tuning unde-i este locul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate am inteles pe R32? e corect? sunt si cateva filmari pe youtube

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stiu ca R32 avea normale, dar smoked. Cine a avut primul a fost golf 5plus, model asemanator. Practic este un tuning oem pur, avand in vedere ca niciun g5 hatchback nu a venit din fabrica asa, asta din cate stiu eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Eu stiam ca pe eR s-au pus cele smoked... ma gandesc ca poate in var US sa fie ceva LED

editofresizeofdscf14831.jpg

Ok, cele OEM (la mine-n cap OEM inseamna ca s-a pus pe masina de noua) sunt facute de (de ex) Hella, care mai produce si pe cele LED, 100% plug&play, perfect fit... insa nu stiu sa se fi pus "din fabrica"

Detalii... cum discutam despre Tuning, in acea arie va merge si topicul, cu link lasat in G5

LE: am postat simultan, The_Ego

Eu am avut pe cele smoked luate de la Voinea, date jos de pe fostul lui R, d-asta zic :)

Modificat de dudu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum intrebarea de baza a topicului e care s-ar potrivi mai bine la culoarea shadow blue, nu pe ce model au aparut ledurile OEM.

Va rog mai veniti cu pareri.

Pro dectane-Pro OEM LED?

LE: Desi mi-au luat ochii cele de la dectane, tin sa cred ca cele de la Valeo de potrivesc cel mai bine :D

Modificat de Serban87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit modelul valeo led, dar nu inteleg un lucru: in prezentare zice ca pretul este pentru o bucata iar descrierea facuta mai sus specifica:Partea de montare stanga

Partea de montare dreapta

Pretul mi se pare destul de piperat insa la 2000 de ron

Modificat de Serban87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca cele cu led de la Valeo sunt OEM, dar au cod dat de VW : 1K0 052 204!

post-21103-0-31578900-1322119873_thumb.j

Modificat de sebip
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cele oem cu led pe la pretul acela se invart, asa stiu ca am platit si eu pentru LED oem pe g6.

Oricum cele Valeo scrie ca sunt plug&play, deci nu mai ai nevoie de adaptoare sau codare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt pro OEM LED. Le-am vazut pe o masina si sunt mult mai frumoase decat cele Dectane.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!