Jump to content

Probleme Axa Cu Came 1.4 TDI BAY


MicSiRau
 Share

Postare recomandată

Am si eu o mare problema daca mai sunt colegi cu motoare de 1.4 si au avut probleme cu axa cu came la motorul de 1.4 tdi PD .

Axa cu came sa uzat pe cama care actioneaza injectorul care poate fii problema si care poate fii solutia pt remedierea ei ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Daca-i uzata rau axa cu came, trebuie schimbata!

Numai bine,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este uzata rau dar masina nu mai trage cum trebuie si simt vibratii foarte mari

Nu stiu exact sa explic ce se petrece acolo :((

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce ulei a folosit la ultimele schimburi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cumva cineva pe aici daca la codul de motor BAY se potriveste axa cu came de la codul motor BNM.

Sau mai mult daca chiuloasele sunt la fel la ambele coduri de motor .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da o serie de caroserie la masina ta.....

Axa cu came de la BAY se mai potriveste la; AMF - AUDI , AMF - SKODA, ATL - AUDI, BAY - VW,BHC - AUDI,BNM - VW, BNM - SEAT,BNM - SKODA, BNV - VW,BNV - SEAT,BNV - SKODA.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

wvwzzz9nz3y017121

exista ceva programe pt compatibiliatile dintre piese ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Denumire model Polo TDI

Model PO

Data fabricatie 17.05.2002

An 2003

Codul de original este 045 109 101 C Arbore cu came.Sunt ceva programe dar e mai greu de facut echivalente daca nu lucrezi in domeniu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum ma intereseaza daca chiuloasele se potrivesc de la BNM la BAY ca am gasit o oferta foarte buna pt o chiulasa completa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

045 103 351 B codul tau de chiulasa,DA merge sunt aceleasi coduri.Dar trebuie sa te uiti la chiulasa de pe seat cu atentie,sa nu ai surprize.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit un baiat cu o chiulasa de pe un motor BNM VW sper sa fie identica cu a mea si sa nu am probleme cu ea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar ma intreb din ce e facuta diferenta de cei 5 CP BNM 70 Cp si BAY 75 Cp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi poti spune si mie programe dastea de comparatie sau ce program folosesti tu ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

dubioasa problema asta la axa...am auzit ca in general VW-urile ar avea probleme, la motoarele PD, cu axa la peste 200.000km...ca ar sari/uza niste pastile de ungere ...si daca anticipezi un pic treaba asta, acele pastile se pot bate un pic ca sa nu mai sara....eu cred ca este basm...dar....cine stie? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

Salut. Am o eroare la senzorul ax came la polo 1.4 TDI . imi poate spune cinea unde este pozitionat acest senzor???  as vrea sa.l curat inainte de a fi sigur ca este defect. multumesc Atasez si codul de eroare. 

VCDS 09.12.2018.txt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!