Jump to content

Pliere automata oglinzi B7


Geisterfahrer
 Share

Postare recomandată

Salut,

 

Aici http://www.aliexpress.com/snapshot/6211121172.htmle mai ieftin :)

 

Short question: folosirea acestui dispozitiv ar putea duce la pierderea garantiei masinii daca sa zicem uiti dispozitivul in masina la o revizie?:)

 

Multumesc,

 

 

 

 


Salut,

 

Treaba cu geamurile face parte din pachetul Confort si este intr-adevar posibila. Din pacate, cu oglinzile NU se poate, asa cum a scris si colegul mai sus (nu inteleg de ce,dar asta e). Unele modele de Passat B7  au chiar in MFD optiune,   mi-a trecut la un moment dat prin fata ochilor un filmulet in care aparea bifa clara   "mirror folding ".  Daca are cineva o explicatie pentru acest aspect, let me know :)

 

Numai bine,

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Optiunea Mirror Folding inseamna ca ai intrerupatorul pe usa ca sa pliezi oglingile MANUAL. Aici vorbm de plierea AUTOMATA a oglinzilor in momentul cand masina e incuiata din telecomanda. Asta nu se poate la B7, iar la B8 nu stiu dar m-ar mira....

 

Oricum, daca uiti chestia aia cand duci masina in revizie nu e bai. Cand mecanicul pune VAS-ul pe masina va vedea ca e ceva infipt acolo si il va scoate. Eu m.am dus la dealer sa imi codeze carligul de remorcat pe care il montesem singur, ca in momentul ala VCDS-ul meu era stricat. A durat 5 minute, nu a costat nimic, nu m-au intrebat nimic si nici n-am pierdut nicio garantie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am comandat eu dracaria aia din China, sa vad daca la mine merge. Trebuie sa vina in citeva zile. Va tin la curent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am primit gizmo-ul din China, la mine nu merge. Daca e vreun doritor sa-l incerce, cu Passat B7, putem sa ne vedem in weekendul asta. Desigur, in Bucuresti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intreb si eu....presupun ca ai oglinzi pliabile electric? :D Sigur, se poate ca device-ul sa fie stricat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte pliabile ...e posibil sa nu mearga la Cross Touran sau sa fi facut eu ceva gresit. Oricum la Touran ca sa folosesc device-ul ar trebui sa modific torpedoul din stinga volanului, altfel nu se inchide capacul peste mufa OBD. Problema ar fi rezolvabila cu taiat, gaurit, daca ar merge ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si l-ai luat pe ala din link la 14$? Cum functioneaza, in ce pozitie trebuie sa fie butonul de oglinzi? Ms

Modificat de humerg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe ala l-am luat. Potrivit instructiunilor, butonul poate fi in orice pozitie. Dar la mine nu functioneaza, nu face nimic. Am vazut apoi pe site ca se vind diverse combinatii la acest dongle, unele numai de B7, altele pentru mai multe tipuri de masini. De aia caut pe cineva cu B7 dornic de o proba, sa vad daca merge dracia.

Modificat de vdragos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrdevar pentru B7 sunt vreo 4 modele: b7 usa, b7 china, b7 DE <2012, b7 >2012. Alea din link-urile de mai sus zice ca sunt pentru Roll Up. Ce am gasit eu era la 25-30$, si era doar pentru Folding. Comand si eu zilele astea un modul din asta.

Vdragos - tu nu ai B7?

Eu l-as testa, si daca merge l-as lua eu, dar sunt din Cluj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am Cross Touran 2012, platforma e teoretic absolut identica.

Iar modulul e si de geamuri si de oglinzi, scrie mai jos in descriere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am masina saptamana viitoare in Buc, mi-l lasi sa-l testez la mine?

Chiar daca e aceasi platforma, sigur ai alte calculatoare de usi, centrala electrica, centrala convinience. Si de acolo se trag problemele de cominicare.

Modificat de humerg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vorbim inainte - da- mi un PM cind esti sigur de program. Eu sigur miercuri nu sunt toata ziua in Bucuresti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda, probabil ca ai alt ECU de usa...:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am Cross Touran 2012, platforma e teoretic absolut identica.

Iar modulul e si de geamuri si de oglinzi, scrie mai jos in descriere.

 

 

Am masina saptamana viitoare in Buc, mi-l lasi sa-l testez la mine?

Chiar daca e aceasi platforma, sigur ai alte calculatoare de usi, centrala electrica, centrala convinience. Si de acolo se trag problemele de cominicare.

 

din pacate, nu sunt aceeleasi calculatoare de usa....

 

asa merge si la Touareg 7P... tot din telecomanda, de fabrica.

 

Mda, probabil ca ai alt ECU de usa... :(

 

sigur ca da.

 

Passat B7 are 3AA 959 7XX ... Touaran are 1T0 959 7XX

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cool. Daca merge la B7, gasesc eu cum sa scap de el :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Ca sa lamurim poporul care pune intrebari pe PM, gizmoul a fost probat si cumparat de userul Humerg, care a marturisit ca-i functioneaza perfect, conform descrierii. Deci la B7 merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, confirm inca odata ca fuctioneaza perfect pe B7 2012.

Din fericire cunosc rusa, si maine incerc sa fac codarile conform link-ului lui Hayate.

Si vedem daca merge !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

 

Sa inteleg ca daca nu ai oglinzi pliabile electric nu se pune problema sa mearga dispozitivul respectiv?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

pai, ce sa-ti plieze, in acest caz ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge facut din adaptari pe usa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geisterfahrer
Publicat (modificat)

Ar fi super daca ar merge, insa eu nu prea cred. Tipul care sustine ca a facut asta are un B6 cu oglinzi de B7, ECU-ul care trebuie codat nu e in oglinzi, ci in usa. Dupa cum se stie deja, B7 nu are un ECU care sa suporte plierea automata a oglizolor din telecomanda. In plus, sunt aratate niste poze cu VCDS in rusa, si se sustine ca de la versiunea 14 stie sa scrie la o anumita adresa, ceea ce VCDS-urile anterioare nu stiau.

 

Ar fi frumos sa fie asa si taaaare m-as bucura sa poate confirma cineva, insa NU CRED ca functionaeza :D. Eu nu am decat un VCDS mai vechi, nu pot incerca....poate cineva sa confirme din properia experienta??

Modificat de Geisterfahrer
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu iti spun ca merge, facut de mine pe Tiguan 2013, CC din 2011 incoace, G7, B7, nu merge pe B6 si nici pe G6.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geisterfahrer
Publicat (modificat)

Deci sa inteleg ca tu zici ca merge pe B7, nu? Ca pe golf si tuguan se stie ca merge, nimic nou.

Da-mi adresa sa iti trimit factura pentru VCDS daca nu imi reuseste...vezi ca comand direct la RossTech, nu in Chinezia :D

Modificat de Geisterfahrer
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristi, merge si la mine, care nu am buton de pliere oglinzi ?

Vin azi la tine daca merge..., sa incercam..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!