Jump to content

Tip ulei si fitru pentru vw polo


nickey1234
 Share

Postare recomandată

Ce tip de ulei si filtru este necesar pentru un VW polo fabricat in 1996 , 1023 cmc, pe benzina pentru perioada de iarna?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca exista filtru de ulei pentru perioada de iarna......

Zi-ne si noua un cod motor. Cilindreea cred ca ai gresit-o e 1043 nu 1023 .

Un filtru bun de la MANN - W712/52. Uleiul il alegi tu numai sa respecte norma VW 500 00/501 01/502 00 . Succes !

Modificat de Tracto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune ce ulei vrei tu (alegi tu producatorul) doar sa respecte una din normele : VW 500 00/501 01/502 00

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce am mai vorbit cu mecanici a mai ramas original doar Liqui Moly si Aral. Restul......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

si pentru un polo 97,999cmc 37 kw?merge castrol 10w 40 si filtru mann?sau recomandati altceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce cod motor ai ? In manualul masinii ce norma de ulei e trecuta ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

eu la mine la 1390 AEX 60 cai ,,,, am bagat mobil semy sintetic 10w-40 si sunt multumit de sunetul motorului ... motoru are 150 de mii de km ,, si nu pisca nimic din ulei ... urmatorul vreau sal pun full syntetic , firma nush , inca ma documentez .... am auzit si eu cuv bune despre motul , aral , liqui moly ....credk pe motul am sa merg .. nu conteaza banii la mn knd e vb de intretinerea motorului .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!