Jump to content

Schimbare ceasuri de bord (deci probabil si IMMO)


razvanT
 Share

Postare recomandată

Am văzut ca din greșeală am scris ca e maxidot, e de fapt minidot. Uite și o poza. 

IMG_20221016_091801_edit_64391190257361.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    25

  • paulino25

    7

  • vioelectric

    6

  • istef

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Alt display,  dar numai original se gaseste pt acest model....peste 100 euro displayul nou  original 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Buna 

Am si eu nevoie de un mic ajutor.

 Am facut roet de niste ceasuri de pasat 5.5 cu maxidot si as avea nevoie de un dump de ceasuri de golf 4 sau bora pentru ele. 

Pe mașină a momentan ceasuri cu minidot dar sunt bosh, se pot pune cele de Passat care sunt Vdo? 

   Dacă e nevoie atașez și dump-urile de la ceasuri. 

   Multumesc

 

Modificat de paulino25
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Am nevoie de codul la ceasurile astea pentru a activa funcția  Needle sweep va rog 

Modificat de Alin999
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

23 hours ago, Alin999 said:

Am nevoie de codul la ceasurile astea pentru a activa funcția  Needle sweep va rog 

Nu te ajuta la nimic codul. Trebuie sa citesti eeprom, modifici si scrii fisierul modificat 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vă salut! Am făcut recent un schimb de ceasuri bord, am trecut de la IMMO2 la 3. Problema este următoarea: ceasurile sunt de diesel, eu având benzină. Băiatul de la care am luat ceasurile mi le a adaptat pe masina dar nu știa sa îmi corecteze și turometrul ( acul se duce la maxim, eu încă având loc de vreo 1500 ture ). Dacă se pricepe cineva, aș aprecia enorm un ajutor, mulțumesc !

Tin sa menționez ca sunt din bucuresti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cartografia ceasurilor trebuie schimbata cu  una pentru benzina, iar epromul ceasurilor trebuie reprogramat pentru a le face compatibile cu funcționarea pe un benzinar. Cu toate acestea, consider că efortul necesar pentru această modificare ar putea fi semnificativ, așa că îți recomand opțiunea de a căuta ceasuri special concepute pentru vehicule care rulează cu benzină și să le adaptezi ulterior pe mașina ta. Costul e infirm in comparatie cu cat poate costa modificarea celor actuale

Modificat de stefantrust
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

17 hours ago, zekadu said:

Vă salut! Am făcut recent un schimb de ceasuri bord, am trecut de la IMMO2 la 3. Problema este următoarea: ceasurile sunt de diesel, eu având benzină. Băiatul de la care am luat ceasurile mi le a adaptat pe masina dar nu știa sa îmi corecteze și turometrul ( acul se duce la maxim, eu încă având loc de vreo 1500 ture ). Dacă se pricepe cineva, aș aprecia enorm un ajutor, mulțumesc !

Tin sa menționez ca sunt din bucuresti

Posteaza eeprom ul actual al ceasurilor si ti-l modific eu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!