Jump to content

Vreau sa cumpar un B8!


GunX
 Share

Postare recomandată

Am gasit in sfarsit un B8 dotat asa cum trebuie :) dar din pacate este extrem de jos asa ca incerc o solutie http://vwforum.ro/topic/88342-schimbare-suspensie-din-sport-in-normal/

Stie cineva telecomanda de Webasto "bate" mult? Am vazut ca are o antenuta iesita in afara chiar. Intreb pentru ca eu nu "vad" masina pe geam, semnalul ar trebui sa dea "coltul blocului" de la etajul5 pana in parcare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina e frumoasa!

Esti sigur ca are suspensie sport?

Eu am condus B8 cu suspensie sport, pe drum bun, nu mi s-a parut incomoda suspensia.

Daca vrei masina asta(chiar si cu suspensia normala) trebuie sa te impaci cu gandul ca nu vei mai avea acces in locurile unde Octi se descurca lejer. Nu-i plac bordurile si alte artificii care presupun o garda la sol mai ridicata.

Cu webasto probabil doar o proba la fata locului te poate lamuri pe deplin, sunt prea multi factori care pot influenta functionarea acestuia.

LE: stopurile nu sunt originale. Am vazut si eu acest model, din pacate live arata mai "rau" decat in poze.

Modificat de Tilu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Ca de-obicei, in descriere sunt niste minciuni:

- scaunele nu sunt sline

- nu are dublu climatronic, ci doar o singura zona

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Ice-2K : si de numarul de km nu zici nimic ? :) Probabil inca un preot din Germania care si-a vandut masina :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca cauti pe mobile o masina cu aprox aceiasi km si dotari similare pleaca de la 23.000 euro. Asta spune tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va multumesc! am verificat vin-ul si ultima intrare in service a fost in oct 2011 la 149 500 km ! mai incerc! :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu inteleg de ce mai fac public vin-ul daca au umblat la km! Cel putin eu ma astept sa nu aiba nimic de ascuns o masina cu vin-ul "la vedere"! :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil pe asta mizeaza si ei, pentru ca nu toata lumea stie sa verifice vin-ul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Motoarele 2.0 TDI ce se pun pe B8 au si ele probleme cu injectoarele sau doar generatia precedenta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca motoarele de 2L diesel dupa 2010 sunt CR, cel putin la VW, dar cred ca si la Audi e la fel. Daca e motor CR, poti cumpara masina cu sufletul deschis, nu se mai pune problema de injectoare.

@Ice_2k: dupa cum putem observa, lumea s-a desteptat foarte mult in ultima vreme. Simplul fapt ca noi vorbim aici despre verificarea seriei de sasiu la reprezentanta spune totul. Parerea mea e ca multi samsari sunt depasiti de cumparatori la ora actuala. Nu mai tine cu kilometrii dati inapoi, nici nu trebuie sa verificam seria de sasiu, ci pur si simplu sa intram pe mobile.de si sa vedem cum merge piata pentru produsul respectiv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrei tu sa iei masina din Arges e treaba ta. Majoritatea baietilor din Pitesti si imprejurimi au jobul asta (comersant de piei de closca...)...noroc ca sunt corecti si afiseaza VIN... :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil ca au inceput sa puna VIN-ul pentru a nu mai primi telefoane de la cel care chiar stiu sa verifice o masina :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut chiar practica de a pune VIN-ul unei masini "curate". Omul o verifica la reprezentanta, se duce cu ea in service etc si cand face actele, uita sa mai verifice ca intr-adevar aia e seria.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Caut si eu un B8.

Am dat pe mobile asa:

Audi a4, sedan, 2008, 15000 euro, xenon, diesel, 125cp in sus.

Anunturi gasite 0 in germania, in romania mai multe.

Concluzie: Toate masinile care le gasesti in romania la banii aia si dotarile care le-am pus mai sus sunt manarite la kilometri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar trebui sa cauti pana in 125.000 km si le selectezi tu manual apoi, pentru ca punand criteriu pana in 100.000 km le excluzi automat pe cele cu 104.000 sau 110.000 spre exemplu, si nu cred ca o abatere de 5-10.000 km te face sa renunti la o masina daca in rest e ok.

Desi mie personal mi se pare putin cam greu de gasit ceea ce vrei tu, tinand cont de bugetul alocat. Asta in Germania, unde numarul de km face pretul in mare parte, si unde o masina cinstita are pret. In RO, gasesti fara probleme :) doar samsarii sunt case de binefacere si pierd cate 3-4.000 sau chiar mai mult la fiecare masina, ca sa se bucure cumparatorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La 15.000 nu m-as uita dupa un B8 + pretentii la dotari, pt ca e ca si cand bifezi casuta "tzepe" :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La banii aia as cauta un motor mai potent, macar 140-ul... daca pui si adusul se fac spre 23k...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare tuturor!

De curand am inceput si eu cautarile pentru un A4/B8.

Ce puteti spune despre masinile aduse din Belgia sau Olanda?

Iata ce am gasit ceva mai devreme:

http://www.autovit.ro/audi-a4-C24255069.html

Care este parerea voastra?

Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!