Jump to content

Vreau sa cumpar un B8!


GunX
 Share

Postare recomandată

Despre alcantara pot sa va confirm si eu ca se curata mai usor, nu transpiri parca cum o faci intr-un scaun imbracat in piele integral si parca este mai rezistenta. Merita piele integral zic eu daca are si scaunele ventilate.. :)

Modificat de Razvan_SPD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Taicameo are la skoda octavia navi, a costat vreo 1000 euro optiune si nu foloseste la nimica. Atata ca e color ecranu. wow.

De ce zici ca nu foloseste la nimic?

Pentru ca nu a folosito ca navigatie niciodata. In Romania nu sunt harti. In afara sunt foarte scumpe dvd-urile + ca in fiecare tara sau regiune din europa iti trebuie alt dvd. Asa mai bine ai un MIO updatat la zi si te duce unde vrei.

La B8 sunt harti iar dvd-uri se gasesc pe net la gramada :) Eu o folosesc destul de des si merge f bine.

Despre alcantara pot sa va confirm si eu ca se curata mai usor, nu transpiri parca cum o faci intr-un scaun imbracat in piele integral si parca este mai rezistenta. Merita piele integral zic eu daca are si scaunele ventilate.. :)

As adauga ca vara/iarna cand te sui in masina, pe alcantara nu te arzi, respectiv nu paralizezi de frig :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect si din cauza aceasta am spus, scaune sport cu alcantara care mi se par excelente si ai o pozitie la volan foarte buna sau scaune imbracate in piele(comfort)+ventilatie, pret mai mare ca navigatia cu MMI.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alea da sunt bune. Nu imi plac cele full piele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, sunt scarboase..... :lol:

Au am piele cu alcantara - e adevarat ca e mai confortabila - nu e atat de rece iarna (oricum mi-am pus si incalzire) si nu te arde - transpiri vara.

In rest, de intretinut - e mai usor la pielea integrala - mai ales daca e neagra.

Iar ca look - sunt frumoase amandoua....net peste tapiteria de panza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi plac amandoua, merita vazute daca merg ceas!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

verificati macar un istoric inainte

cereti seria de cariserie si vedeti cum sa aiba 100k km ce naiba? la pretul asta . am mers eu in romanica 100k km din 10.2008 pana acum si abia m-am tarat de ici colo. Oricum nici prima inmatric nu o au in 01.2009 sigur sigur sigur .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am uitat pe mobile.de Audi A4 cum imi trebuie mie nu gasesti sub 18.000 euro, Eu zic ca astea de aici sunt povesti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

170cp, quattro, 2009, 110000km la pretul asta? vezi ca ninge tare afara...poate din cauza climei bizonale, care este :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu neaparat, au surse bune, reduceri si merg la sigur cand le cumpara! Are dreptate Liviu si sunt sigur ca sunt km dati inapoi la majoritatea dar faceti o verificare, schimbati toate consumabilele daca le luati si nu vor fi probleme! Eu zic ca rar gasesti masina adusa din Germania 3-4ani vechime sub 200.000-300.000km.

Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt rare, sunt doar scumpe pentru asteptarile cumparatorilor.

Dupa anii, dotarile si preturile masinilor de la noi, ai zice ca romanii sunt cele mai norocoase fiinte de pe pamant :RO flag:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt mai scumpe deoarece tin la pret, dar cand ajungi intr-un parc auto si verifici masina A-Z iti lasa ceva la pret astfel incat sa-ti convina s-o iei. Ce fac in plus ai nostri? Cumpara mai multe, ai reduceri foarte mari, le dau km inapoi si le lustruiesc sa fie ca noi! Nemtul in general este foarte cinstit, ce este rau la ei sunt parcurile auto spre exemplu in Essen care s-au umplut de turci si arabi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum nici prima inmatric nu o au in 01.2009 sigur sigur sigur .

De unde stii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci la dau km inapoi sa zicem de la 175-190 la 110 (ca pe aici sunt anunturile), ok si in afara de asta ce probleme ar putea sa aiba masina de este asa de ieftina (sub 15000)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codrut pot fi multe, nu uita ca te mai costa si taxa de inmatriculare si automat o mai lasa la pret. Masina posibil sa fi fost masina de firma sau cine stie chiar lovita.. Din aceasta cauza zic sa le verificati foarte bine inainte sa scoateti banii, multi, putini sunt bani munciti...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai sa fim seriosi, la o masina din 2009 de ce e suspect sa aiba 'doar' 110k? Eu o am pe a mea din 2008 si am facut 71k.

O verificare buna la un service pe care sa nu-l stie vanzatorul (adica sa nu-i spuneti unde intentionati sa mergeti) cred ca va poate scapa de mari batai de cap. Parerea mea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vorbim de masinile aduse de afara si la pret bun, nu luam in calcul masinile cumparate si exploatate numai in Romania..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merita, dar mai negociaza. Nu are S-line exterior si nici interior desi asa a scris.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"Masina posibil sa fi fost masina de firma sau cine stie chiar lovita.. Din aceasta cauza zic sa le verificati foarte bine inainte sa scoateti banii, multi, putini sunt bani munciti...""

In Germania probabil 90% dintre masinile cu varste de 2-3 ani si ceva km aflate la vanzare provin din flotele de firma. Ultimele 5 masini avute din 2006 pana acum au fost inmatriculate in De pe diverse firme. As indrazni chiar sa spun ca sunt mai bine intretinute decat masinile care provin de la privati. Ca sa nu spun ca nu au retineri in a schimba discuri, cauciucuri etc chiar daca masina urmeaza a fi vanduta peste o luna sau o zi.

Iar o masina de genul asta, B8, sigur nu a fost condusa de un angajat care se urca in salopeta la volan.

@Iani85- nu e scumpa, e scumpa doar in comparatie cu ieftinelile care probabil au 250-300000km si eventual ceva probleme.

Modificat de Tilu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!