Jump to content

Vreau sa cumpar un B8!


GunX
 Share

Postare recomandată

Ceva pareri despre masina din link?

Cum vi se pare pretul raportat la dotari si an?

Multumesc

http://www.autovit.r...-C21139093.html

E interesanta si dotata rezonabil. La prima vedere se vede xenon, cruise control, interior sport (scaune/volan/schimbator), scaune incalzite, auto-hold assist, PDC spate... personal nu ma omor dupa interior altceva decat negru, dar asta e optiunea fiecaruia.

Pretul raportat la km este unul foarte bun, dar mie greu sa cred ca sunt reali. Daca-i CAGA totusi motorizarea, poate ar fi o alegere buna..

Este cumparata din Romania, nu vad ce-i asa greu de crezut 60.000km in 3 ani. Tu cati km faci pe an, mai mult de 20.000? Daca era adusa din Germania era altceva, dar asa... eu zic ca-i plauzibil. In plus, sunt sanse foarte mari sa se poata verifica la reprezentanta, presupun ca fiind masina in garantie nu si-a facut reviziile decat la dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@iepumare : Foarte bun pret pentru km si dotari.

Culoarea interiorului se potriveste ca nuca in perete. :(

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dotarile sunt aproape de attraction, mai putin volanul(care e fara comenzi), climatizarea pe 3 zone si scaunele sport.

Nu are navigatie.

Ori are km mai multi, ori soferul are mana aspra, ori e de vina calitatea pozelor. Ornamentul cromat de pe tunelul central pare si el cam uzat.

Daca ultimele considerente sunt gresite, tehnic e in regula, atunci masina are un pret bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am expus parerea, da se gasesc si masini bune dar mai greu.

Este demna de luat in vizor, daca se verifica istoricul, este din Romania si are km reali este un pret excelent!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prima masina e recuperata dintr-un leasing. Cei care o vand sunt intermediari. E servisata numai la Audi. Volanul nu este uzat, e doar din cauza rezolutiei pozei.

Mai este una tot din Constanta pe care o vinde Casa Auto (nu da garantie, pentru ca sunt tot intermediari). Proprietarul este o persoana fizica.

asta e linkul.

http://www.autovit.r...-C19608558.html

Sunt tare nehotarat... Poate e mai bine sa mai astept

Modificat de iepumare
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu au probleme, totul este ok bineinteles daca ii verifici istoricul, km, revizii, reparatii, nu te lua dupa cartea de service...

Nu ai de ce sa te grabesti!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am revenit tot aici desi cred ca nu pun intrebarea unde trebuie : masina mea a venit din fabrica fara cotiera fata , in rest e ok toata masina , destul de bine dotata dar totusi as vrea sa stiu daca pot gasi undeva o cotiera originala ? si sa o pot monta exact cum vine ea din fabrica, pana acum sunt multumit de masina desi am mai bagat ceva banii in ea pt linistea mea personala adica

1200 ron distributia originala (kit si pompa) + 350 ron montaj la un dealer skoda

450 ron filtre si ulei si manopera

urmeaza si placute fata/spate in jur de 550 ron cu tot cu manopera

800 ron cauciucuri de iarna pe 17 f bune si inca mai urmeaza :) dar mai bn o stiu eu facuta de mine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prima arata mult mai bine la interior (interiorul sport) si in plus are scaune incalzite, pe-aia as incerca-o prima :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu ti-as recomanda sa ramai la passat. chiar daca nu e premium ca audi-ul eu consider ca spatiul interior e mai mare la passat, mai ales spatiul pentru picioare la pasagerii din spate. sau poate nu te intereseaza spatiul prea mult si esti atras de look si sportivitate. o alta varianta care ti-as recomanda-o ar fi passat cc. e destul de frumos+sportiv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu arata rau nici a 2-a varianta(si asta are scaune incalzite).

@Razvanb- eu unul nu am auzit de B8 fara cotiera, este standard.

La B8(dupa standardele mele) este loc suficient in spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu arata rau nici a 2-a varianta(si asta are scaune incalzite).

Ba nu are. Uite-te in poza 7, se vad butoanele oarbe.

@Serban87 Sper ca vorbim de A4 B8, nu B6 sau B7. La generatia noua s-a marit considerabil spatiul pt pasagerii din spate, e mai mult decat suficient. In plus, cel putin pentru mine, cand aleg o masina asta e printre ultimele criterii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

amandoua variantele sunt oarecum ok , numai ca interiorul e un pic cam pretentios din cauza culorii , eu as alege prima varianta cu interior sport daca ar trebuii sa aleg dintre cele doua , eu am interior sport la a mea si parca se sta un pic mai bn in ele decat in cele standard nu ca cele stardard ar fi rele , dar daca tot poti alege ..

Modificat de razvanb
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un prieten de-al meu are b7 si nu prea am stat comod in spate, iar din poze ce am vazut in spate la b8 nu mi se pare cel putin ca la passat. nu am nimic impotriva b8-ului chiar imi place mult de tot partea frontala, chiar am avut in variante b8-ul dar avand in vedere ca masina e folosita pentru drumuri lungi cu familia am ales passatul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai atunci imi pare rau sa-ti spun dar ai ales in necunostinta de cauza :) Spatiul din spate de la B8 este mult mai mare decat la B6/B7, care era intr-adevar micut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca diferentele nu sunt mari, de ce sunt la o masina prioritare xenon, scaune sport si poate navigatia? Eu vad prioritar toata partea mecanica, starea interioara si exterioara cum este si cea crem de mai sus si nu in ultimul rand spatiu! Repet inca odata fiecare isi ia ce vrea dar diferentele sunt mai multe daca le pui pe hartie, rar comparabile la VAG.

Modificat de Razvan_SPD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

B8-ul ala cu scaune si volan sport este din 14 feb 2008 (de ziua indragostitilor :lol: ). WTF ??? nu stiam ca s-au fabricat din feb 2008....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci te-ai indragostit :icon_cheesygrin:

Din cate stiu eu, primele inmatriculari(in DE) s-au facut din decembrie 2007.

PS to Ice_2k- eu care sustineam ca nu am nevoie de ochelari :icon_redface:

Modificat de Tilu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam asa, doar cele break au plecat din 2008 trimestrul II. Apropo sunt 2.7TDI-uri si 163hp(CAMB si CGKB).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dragi colegi de forum... cate chei ar trebui sa aiba un A4, de exemplu... 2 sau 3?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in b7 chiar nu ai loc in spate. e o masina foarte stramta. b8 pare mai spatioasa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inteleg ce vrei sa spui. Poate sa fie si de 110 HP si E5, cum sunt cele de pe VW.

Modificat de theo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din nou se minte cu nerusinare, n-are scaune incalzite :) Iar despre "extrafull" nici n-are rost sa comentam :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!