Jump to content

Vreau sa cumpar un B8!


GunX
 Share

Postare recomandată

Malciu ti-am dat un pm, vezi cum ti se pare masina mea :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Cu cat credeti ca as putea vinde un A4 B8 din 2009 cu urmatoarele caracteristici:

- kilometraj : 56000

- culoare : negru

- tapiterie stofa

- motorizare : 1.8TFSI 170CP

- tractiune fata

- cutie manuala 6 trepte

- faruri xenon

- climatronic

- audi sound system

- asistenta faza lunga

- oglinda interioara cu efect antiorbire

- oglinzi exterioare rabatabile cu efect antiorbire

- senzori parcare spate

- computer bord monocrom

- pachet portbagaj

- pachet optic exterior

- pachet lumini interioare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. E cam off-topic intrebarea.

2. Esti sigur ca e benzina, 170PS, nu diesel? Ca daca e benzina 1.8 TFSI din 2009, ar trebui sa fie 179PS, nu 170.

3. Probabil undeva pe la 17.500

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze pentru off-topic. Am considerat ca fiind un topic referitor la achizitia unui A4, cei care il frecventeaza ar putea sa ma ajute cu un punct de vedere.

 

Motorul este 1.8TFSI, si conform talonului, puterea maxima este 118kW.

 

Multe multumiri pentru estimarea de pret.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

118kw = 160cp, am avut acelasi motor pe B8.

Sincer sa fiu, 17.500 mi se pare cam mult, singura dotare mai "de fitze" sunt farurile cu xenon, altfel nu are MMI/navi, piele, sistem audio B&O, ecran color la interior, etc. Cel mai bine arunca o privire pe Autovit si pe Mobile (in mod ideal) si fa-ti singur o impresie de pret.

Modificat de allex82
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Autovit e fix zero din punctul de vedere al relevantei. Pentru mine, informatiile de acolo nu valoreaza nici cat o ceapa degerata. 90% din anunturi sunt date de samsari care fie dau kilometri inapoi, fie vand masini pocnite, fie ambele. Pentru o informatie cat-de-cat, fa o medie intre cateva anunturi din Germania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ziceti-mi si mie cateva siteuri de incredere pentru a putea pune in vanzare un A4 b8. Nu vreau sa fie confundata cu masini manarite si astfel comparata la pret.

Masina nu este pe numele meu pt ca altfel o puneam pe forum.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa pui chestii (inclusiv masini) la vanzare pe forum chiar daca nu sunt ale tale, dar trebuie sa-ti asumi raspunderea pentru vanzare cat si pentru lucrurile vandute ca si cum ai fi vanzatorul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam ce ma sfatuiti cu motoru 2.0 tdi de  pe b8 ? vrea sa isi ia taicamiu ... si vreau sa stiu probleme care pot aparea 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

motorul este bun,fiabil, nu are probleme specifice,sa bagi numai motorina buna,altfel pot aparea pb pe partea de injectie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vrei neaparat diesel? :P

 

Mi se pare un pret corect daca totul este in regula. Cu precizarea ca are doar S-line interior nu si exterior.

 

Sa faci un test-drive sa vezi daca poti sa te obisnuiesti cu Multitronic fiind o cutie CVT.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai1089@yahoo.com

Mersi pentru ajutor .. Am avut inainte un A6 quattro 3.0 ... directia e ok la A4 asta?


nu ma astept sa fie ca la A6 :)) dar nici sa tragi ca nebunul de volan :)))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai probabil are servotronic, dar asta vezi dupa ce faci decodare de VIN.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca are servotronic trebuie sa aiba 1N3 scris pe cartea masinii, daca nu are nu te incurca cu masina ca o sa tragi de volan de faci muschi :) Vorba lui Ego, ia VIN-ul si fa o decodare pe igorweb.org. Cutia CVT nu e pe placul tuturor (eu nu mi-as lua cu Multitronic de exemplu), dar s-a vandut bine si nu a avut probleme.

 

Masina arata foarte bine pe exterior si pe interior si e bine configurata, vezi doar la un mecanic ce s-a umblat pe la motor si cutie, daca sunt ceva interventii vizibile (gen demontat motor/cutie). Carte service originala..etc

 

Sper ca ai cautat pe google numarul de telefon al omului, sa vezi ce a mai vandut, ca dupa scrisul cu majuscule pare profesionist :)

Modificat de codz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu de ce am impresia ca in poze este o alta masina decat cea care se vinde de fapt .. e doar o impresie, masinile alea arata prea bine :)

Modificat de codz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai1089@yahoo.com

Despre Passat CC zici??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

170CP, DSG, 4motion, suspensie adaptiva, piele ventilata, webasto, navigatie, xenon AFS .. e o masina super dotata

 

sfatul meu .. cere factura de achizitie, vezi cine a fost proprietar inainte, daca e firma e si bine si rau, daca a facut reviziile la timp e ok .. vezi la ce pret a vandut-o neamtul .. daca e vandut-o sub 15000 EUR e o problema, daca nu, mergi la o verificare tehnica, la fel, vezi DSG/motor sa nu fie umblate, sa nu bata, sa nu agate, sa nu se auda nimic la plecare samd .. la banii astia trebuie sa stai cateva ore in service, o pui pe calculator, pe rampa samd

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai1089@yahoo.com

ms de sfaturi .. dar are jantele pe 19 :) am avut la audi pe 18 si eram cam urat ... pe 19 la drumurile noastre...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina merita mai ales cutia de viteze e de vis dar dute pana la o reprezentanta cu seria masinii sa iti verifice kilometrii , ultimele serviceuri si daca a avut incidente. Legat de spatiul interior in A4 stai la fel ca in seria 3 (modelul nou). 

Modificat de Bogdan VW
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Amândouă fiind din Bucuresti poți sa mergi sa le vezi si să-ți faci o părere.(atentie foarte mare )

Dintre cele doua clar passatul are dotari de TOP în schimb are doar 4 locuri.Daca mașinile sunt si în realitate la fel ca in anunț atunci prețul este corect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare, vad ca nu a mai postat nimeni de ceva vreme... As dori si eu, daca se poate, ca un membru care are la indemana sa faca o poza cartii masinii (A4 B8) cu locul unde trebuie verificat codul de servotronic (1N3), sau daca mai e scris in alta parte decat in cartea masinii.

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai o eticheta in portbagaj linga baterie....dar cel mai simplu vezi daca la motor  pe partea sofer ai rezervor de lichid hidraulic.

Modificat de marianu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!