Jump to content

Vreau sa cumpar un B8!


GunX
 Share

Postare recomandată

Nu te contrazic la bare chiar nu observasem diferenta si nu stiam ca este inclusa in pachetul S-line, asa o fi! Ti-am zis ce nu am vazut si cred ca ar fi fost incluse in poze.

Modificat de Razvan_SPD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Anuntul acela il postasem si eu :blah: . Este S-line exterior, asa stiu ca era in 2008 cand am configurat A4, care nu are suspensie, nici scris de s-line decat pe pragurile de la usi si pe lateral (poate omul a facut retrofit cu kit de s-line). Pe vremea aceea, nu stiu daca mai este si azi valabil era si un pachet S-line interior (includea si suspensia + elemente din interior cu inscriptia S-line), dar fara aspect exterior.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea totusi fie 2.0 170 de cai, fie 2.7 190. 2.0 140 am avut, vreau sa simt o diferenta, ceva :)

http://www.autovit.r...-C15452237.html

De ce ar lua cineva cu manuala si nu cu automata, daca are banii?

Modificat de GunX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea totusi fie 2.0 170 de cai, fie 2.7 190. 2.0 140 am avut, vreau sa simt o diferenta, ceva :)

http://www.autovit.r...-C15452237.html

De ce ar lua cineva cu manuala si nu cu automata, daca are banii?

Nu scrie nicaieri, badge-ul e optional, dar se vad elementele: bara fata, bara spate, praguri laterale.

Pentru mine o diferenta de 3,000euro+TVA pentru un kit S-line este foarte mult, consider ca nu este un criteriu important pentru un autoturism si asta poate cantari foarte mult in pretul de achizitie.

Cea care este postata ultima, are VIN-ul gresit, nu prea as mai vrea sa comentez.

WAUZZZ8E65A429983- Ingolstadt DE, Audi A4, din 06.12.2004, BLB 2.0TDI

Modificat de Razvan_SPD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@GunX Poate unii prefera manuala peste automata ;)

@Razvan N-am inteles ce-ai vrut sa zici cu 3000 de euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa faci un chip la 2.0 si il aduci la 170cp. Motorul de 2.7 vine numai cu multitronic si la 190 de cai este o varianta de tranzit, nici calda (impozit mare, consum mai mare decat 2.0, iar diferenta de putere este totusi mica), nici rece (fiind cuplat cu multitronic si avand totusi 190). 3.0TDi ca raport performante/consum mi se pare mai potrivit, parerea mea.

De ce ar lua cineva cu manuala si nu cu automata, daca are banii?

Pentru ca poti sa dai banii pe quattro. Asta ca sa iti raspund la intrebare, eu asa as face. Se simte tractiunea integrala nu doar iarna, ci la stabilitate in curbe, la demaraj e altceva. Dupa ce conduci o masina cu tractiune integrala nu stiu daca vei mai vrea tractiune fata :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Radu, am vrut sa spun ca la achizitia unei masini noi dai 35,000euro+2-3,000 euro+TVA pentru dotari suplimentare dar nu pentru un kit S-line care costa supliementar 3,000euro+TVA numai el iar la revanzare normal ar trebui cantari lucrul acesta, nu? Automat apoi o vei vinde mai scump si mie la achizitie nu prea imi convine sa dau sa zic 2,000euro in plus pentru acest pachet.

Modificat de Razvan_SPD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum nu e asa mare diferenta la SH, nu da nimeni 2000 de euro pe un kit S-Line, mai ales la B8 unde diferentele sunt destul de mici. La B7 spre exemplu era diferenta de la cer la pamant intre normal si S-Line si nici acolo nu era mai mult de 1000 la SH...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, dar lucrurile astea sa zic ca daca nu iti usureaza buzunarul totusi iti iau ochii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da cine a zis ca nu este 4x4 cu automata?

Iar ala e un B7 resoftat, dar asta o stii deja, probabil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau un B8. Dotat cum am zis, daca nu am de ales si trebuie sa scot in jur de 20-21K, o sa fac pe dracu in patru si o sa incerc sa mai fac rost. Daca gasiti un anunt de genul acesta, postati-l, multumesc.

Daca vrei un B8 neaaparat ia un B8, 2.0 cum ti-am spus sau 2.7TDI automat ori, dar stii prea bine ce presupune in afara de taxe mai mari..

Lasa RS4-urile TDI sau alte chestii de genul acesta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aia centrala e heliomata aproape sigur, lateralele nu stiu. Navigatie are, dar fara ecran color... nu prea cred ca se poate face retrofit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut , as vrea sa cumpar un audi a4 din 2009 2.0 TDI 143 cp cu urmatoarele dotari , navigatie mare color , geamuri electrice , xenon , parcktronic , pilot automat , momentan tocmai am inceput cautarea ca abia am vandut masina vechie adica un passat 3c din 2008

la ce sa fiu atent care sunt punctele sensibile/slabe ale acestei masini , as avea nevoie de cateva informatii de la cine are deja o astfel de masina ,

si cateva idei legate de consum , revizii si distributie cam cat costa . Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi bine sa verifici volanta sa fie ok, am auzit c-au mai fost probleme la motorul asta. In rest, verificat km la reprezentanta, un test pe vag-com, eventual un test in mers pentru turbina, o inspectie a articulatiilor si cam aia e. Spor la cumparaturi :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi , sunt tare nedumerit daca sau iau a 4 din 2009 cu peste 100 000 km la bord , pt ca noi stim ca tot ce e adus de afara are peste 100-150 000 kiar daca le dau ei inapoi sau sa iau un audi a 6 din 2008 2009 2.0 tdi ?????? \cam cat consuma un audi a 4 2.0 tdi 143 cp ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit un a4 134000 km reali cica , verificabili (desi verificarea e relativa p ca am un prieten care a dat km inapoi la un audi si nu s-a vazut nicaieri nici la rep audi ) din 01.2009 negru cu xenon , trapa , interior s line , jante pe 17 , si display-ul color fara navi , incalzire ,parctronic, si distronic chestia aia care tine distanta fata de masina din fata etc ...la 15300 a zis el ultimul pret la care se mai adauga taxa 1800 care intradevar se recupereaza dar dureaza cam 1 an asta ar fi prima varianta

iar cea de-a doua ar fi un a4 128.000 km cica to reali gri grafit din 01.2009 xenon , are navigatie mare color navigatie , fara trapa si fara incalzire in scaune fara parctronic, si interior normal si jante pe 16 alea standard la 14 400 fara taxa

voi pentru ce ati opta , adica merita navigatia mai mult sau trapa , interior s line, jante pe 17 originale audi parctronic diferenta eu ar fi cand de 800 de euro pt ca oricum e cel negru nu pot platii mai mult de 15 200 :D

am nevoie de parerile voastre pt ca pur si simplu nu stiu ce sa aleg

Modificat de razvanb
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de azi ma pot considera unul de a vostru , am luat un audi a4 din 08.2009 (desi o sa iasa pe carte 2009 in talon va fi 2008 ) , cu trapa , interior s line complet volan schimbator si scaune , distronic , xenon adaptiv cu day light , parctronic , jante pe 17 originale , bluethoot , incalzire scauen , etc ,negru metalizat ce pareri aveti , masina e 2000 TDI 143 cp , 6 trepte manuala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa-l stapanesti sanatos, fa-ti un topic la Masina Mea si prezinta-l :) Presupun ca ai vrut sa zici 08.2008, nu 2009

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic sa cauti una cu E5. Nu este rea, cam putini km. Si eu sunt in cautare de una, nu pot sa decid daca A4 sau A6, obligatoriu 2009+. M am plictisit de atatea vw.

Ca pret este ok. sunt in cadere libera ca la imobiliare. Sa nu uitam ca totusi masinile bune si dotate au pret.

Modificat de theo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Pretul raportat la km este unul foarte bun, dar mie greu sa cred ca sunt reali. Daca-i CAGA totusi motorizarea, poate ar fi o alegere buna..

de azi ma pot considera unul de a vostru , am luat un audi a4 din 08.2009 (desi o sa iasa pe carte 2009 in talon va fi 2008 ) , cu trapa , interior s line complet volan schimbator si scaune , distronic , xenon adaptiv cu day light , parctronic , jante pe 17 originale , bluethoot , incalzire scauen , etc ,negru metalizat ce pareri aveti , masina e 2000 TDI 143 cp , 6 trepte manuala

S-o stapanesti sanatos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!