Jump to content

Vreau sa cumpar un B8!


GunX
 Share

Postare recomandată

Pt un B8 as zice ca merita si xenon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Esti sigur de ce zici? B8-ul a reprezentat un pas destul de semnificativ in termeni de spatiu interior fata de vechile generatii (B6/B7) si, desi nu am mers cu Golf 6, parca-mi vine greu sa cred ca e la acelasi nivel dpdv al spatiului.

Din cate stiu eu B8 este doar cu 3-4 cm mai lat decat golful mk6, totusi mie nu mi s-a parut sa fie vreo diferenta intre ele la spatiul interior. Atat la latime cat si la spatiu pasageri pentru locurile din spate.

In sfarsit... asta nu vrea sa fie un versus sau flame... este posibil sa gresesc eu.

All tha best

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

am citit un pic pe forum legat de a4, dar mai am cateva nelamuriri.

1 - cat costa o revizie cu toate filtrele?

2 - multitronicul este la fel de problematic ca dsg-ul si la cat se schimba uleiul?

3 - distributia la cel de 143cp se face la 120tkm in Romania?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva cand a inlocuit S-tronic tiptronicul pe 3.0TDI?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@lile : 1. Uleiul + filtrele te costa pana in 5 milioane. Manopera e treaba ta unde te duci sa faci schimbul

2. uleiul in cutie tot la 60.000 km se schimba dar nu stiu cat de problematic e fata de DSG

3. distributia se face prima data la 180.000 km sau 5 ani ( care intervine prima ) dupa care la 120.000 km sau iar 5 ani

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@GeorgeGXG

multumesc pt info, o sa ii si un plan de service de la dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva cand a inlocuit S-tronic tiptronicul pe 3.0TDI?

2010, dar nu stiu luna exacta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

As avea si eu nevoie de o informatie va rog, si anume: cu cat este coborata garda la sol in cazul 1) suspensiei sport si 2) pachetului S-line? Am citit tot aici pe forum ca ar fi -20mm respectiv -30mm, sunt corecte datele?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare !

In legatura cu ADS, daca am suspensia S-line cea coborata cu 30mm, se mai merita instalat? Este cineva in situatia descrisa?Diferente importante se simt pe cele trei setari?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are legatura suspensia, ADS nu-ti va afecta suspensia daca nu il ai din fabrica (caz in care ar veni cu acele amortizoare reglabile)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suspensia sport e coborata cu 2 cm, iar cea S-line cu 3 cm. Sunt diferente semnificative cu ADS; eu am suspensia sport- e obligatoriu la ADS. In opinia mea e f util ADS daca ai si al IV lea mod- Individual, obligatoriu sa ai MMI. Pe confort la drum lung eu nu as putea merge- directia e mult prea moale si indirecta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare !

In legatura cu ADS, daca am suspensia S-line cea coborata cu 30mm, se mai merita instalat? Este cineva in situatia descrisa?Diferente importante se simt pe cele trei setari?

daca esti din Bucuresti am exact aceaisi masina cu a ta, se pare ca suntem singurii, 2.0 170 4x4 suspensie s-line...si i-am pus ads. poti sa o vezi live. ti-am trimis pm Modificat de GunX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am si eu o intrebare legata de audi a4 b8 si ca sa nu mai deschid un alt topic o pun aici poate ma puteti ajuta. Am jante originale pe 16 cu anvelope 225 55 16, asa a venit masina si acum vreau sa-i cumpar incaltari de iarna si am gasit niste anvelope convenabile pe 215 55 16. Intrebarea mea este daca se potrivesc pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

au banda de rulare, un pic mai ingusta - daca asta nu te deranjeaza, e ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si balonul va fi un pic mai mic, deci rotile overall vor fi mai mici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai nu cred ca ma deranjeaza ca ma gandesc, ca va fi foarte mica diferenta, vreau doar sa stiu sigur ca nu o sa am alte probleme ca sa stiu daca le iau sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok am inteles. mersi mult de sfaturi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din păcate nici una din cele doua nu inspira încredere,plus ca ambele anunțuri sunt mincinoase la dotări.

1.nu are comenzi pe volan

2.nu are senzori ploaie si lumini.

Asa ca nu te grăbi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aproape in toate anunturile se minte, daca te iei dupa asta nu-ti mai cumperi nimic, niciodata. gasesti listate peste tot optiuni care nu exista, dar nu numai din rea vointa, de multe ori si din pura prostie.

daca te uiti dupa masini ieftine (ocazie sefule), al caror pret real de unde sunt aduse este cel putin egal daca nu mai mare, exista doar doua cazuri:

1. cuiva nu-i plac banii, ii place sa aduca masini de afara si sa ti le vanda tie fara profit sau chiar in pierdere, sunt persoane care traiesc din placerea de a darui, sau

2. teapa.

cand iei o masina de la un intermediar, incearca sa calculezi cam cati bani isi opreste lui, cam cat l-a costat drumul si scade aceasta suma din pretul deja mic. felicitari, esti pe cale sa cumperi un Audi A4 B8 care costa cam cat cat un golf. deci, in mod sigur masina e super, km sunt reali samd.

Modificat de GunX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cea din Oradea cu carlig nu este quattro, anuntul era si pe autovit acum cateva luni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!