Jump to content

Vreau sa cumpar un B8!


GunX
 Share

Postare recomandată

Eu n-as da atatia bani pe o masina atat de cheala... Nu zic ca nu e corect pretul pt ca probabil un 30k tot a costat de noua, dar totusi... parca prea n-are nimic...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

Are totusi destule, pt ca Audi nu iti da voie sa cumperi o masina de la ei fara climatronic, geamuri electrice sau oglinzi incalzite. Daca se intampla in asa fel incat cumparatorul doreste dotarile minime (care nu sunt tocmai modeste), e o afacere buna, pentru ca Audi-urile pline de optiuni care ajung sa coste 20.000 la SH, stau cu lunile la vanzare in timp ce astea de 14K chele, se dau ca painea calda imediat, pt ca la noi lumea alearga dupa cerculete pe capota, nu dupa navigatie integrata sau scaune sport incalzite. Bine macar ca are xenon, sunt o multumite de masini cu dotari ok si farurile alea jaf. Daca mai avea diverse pe ea, sigur mai puneai niste mii de euro, iar cand nu le ai, o masina din asta este mega-ocazie

Modificat de GunX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe principiul asta, hai sa ne bucuram ca are ABS :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca dotari este binisor,dar km sunt manariti,sigur are peste inca 100k,nu da nimeni masina la 30k reali sub juma de pret.Mai se ia in calcul consumul care fata de ce ai tu va fi dublu, cu un chip bun o aduci pe a ta aproape de aceeasi performanta.

Modificat de calin.g
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://www.autovit.ro/show?id=C24333882

La prima vedere am ramas masca, A4 3.0TDI din 2010 cu doar 112.000km la 17.000??? Dupa care un prieten a gasit anuntul original de pe mobile.de, 288.000km :)))

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/audi-a4-3-0-tdi-dpf-quattro-leder-navi-pdc-xenon-bad-bergzabern/162120326.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cica carte de service :)) Oare daca o verifici dupa VIN cate revizii are? Dar totusi ~300.000 km in 2 ani...wow

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, a mers ceva neamtu :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probabil masian a fost taxi ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

daca e aceeasi masina, ala merita cocosat.

Vezi sa nu fie alta masina si sa foloseasca doar pozele - s-au mai vazut cazuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E fix aceeasi, si descrierea, si dotarile si tot. In plus, e adusa acum cateva zile din tara deci se pupa perfect. Si mai presus de toate, pretul e aberant de mic, km f multi erau singura explicatie logica.

@Andi B. Imi vine greu sa cred ca cineva foloseste 3.0TDI pentru taxi... probabil ca statea zilnic cateva ore pe vreun autobahn

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inteleg, deci pretul de vanzare e acelasi cuy cel de cumparare...ceva nu se pupa...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai samsaru' o ia fara TVA :P.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probabil a luat-o pe firma (14.600 euro) - negociere +drum+numere -> in jur de 15000 ->profit 2000 euro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact, o ia fara tva si o vinde pe persoana fizica aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ceva tot nu e bine...daca o ia fara TVA inseamna ca o ia pe firma...deci la revanzare el trebuie sa plateasca TVA statului roman...deci ceva tot nu e bine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se fac niste magarii, o ia pe firma dar aici o vinde pe persoana fizica, nu cred ca are rost sa intram aici in detalii d-astea dar in mare asta e smecheria :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Primele neconcordante sunt ca badge-urile sline sunt puse la misto iar navigatie nu are

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca e corect pretul, daca km sunt reali

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ecranele acelea din tetiere sun din fabrica?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici stopurile cu led de pe spate nu sunt ale masinii din fabrica, cred.

Vezi sa nu fii fost troznita pe spate si neaparat o istorie VIN la reprezentanta daca omul zice ca a adus-o in tara doar in 2011, in 3 ani ai ce afla despre ea.

Modificat de GunX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare la toti Audi-sti si vin si eu cu o posibila achizitie de A4 B8 de care sunt foarte interesat!!!Chestia este urmatoarea eu in momentul de fata detin un VW Passat b6 2008 cu 150.000km reali Sportline cu restyling la interior,vreau sa o dau la schimb pe un B8 plus diferenta din partea mea,si in anuntul de mai sus este specificat de catre vanzator ca accepta variante ca de altfel majoritatea,as dori sa stiu si eu,in mare, cam care este diferenta care se da pentru acest schimb,cam cat mai trebuie sa scot!!!!Multumesc mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!