Jump to content

Probleme afisaj BC MAXIDOT


matcat
 Share

Postare recomandată

multumesc florin! saptamana asta plec din Buc.te sun sapt viitoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    29

  • pistay

    10

  • Al Bundy

    6

  • C o s m i n

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

va salut cu respect!sunt nou si am urm problema cu masina din semnatura maxidotul face cateodata liniute verticale si orizontale pe el iar dupa ceva timp isi revine cel mai des face la frig.ce poate fi ? se rezolva fara sa il schimb?va rog mult sa ma ajutati si pe mine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU se rezolva fara sa schimbi afisajul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc de raspuns!se poate schimba numai afisajul cel rosu sau se schimba cu tot cu ceasuri de bord?si cam cat costa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai maxidot se schimba numai afisajul,fara ceasuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc pentru raspuns!si cam cat costa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam 100 E depinde de unde il iei.Vorbeste cu Florin el se ocupa cu asa ceva,si e meserias.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok multumesc pentru ajutor.cand am banii o sa vorbesc cu Florin!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti.

George ma numesc, astazi am achizitionat un Passat 2.8 V6 2002 si am aceasta problema cu el.

Din cate am citit mai sus, trebuie inlocuit afisajul.

De unde pot cumpara unul?

Cat costa unul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Il poti schimba doar daca ai scule de electronist si indemanre. Afisajele le gasesti la www.tachopix.com

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact. Eu folosesc statie de aer cald, letcon special, etc.... plus ca iti trebuie ceva indemanare si rabdare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspunsuri baieti !

Florin astept raspunsul tau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salutare,am si eu o problema cu maxidot-ul,nu s-a mai aprins dintr-odata,nici acuma nu merge,are in jur de 2sapt si tot nu si-a revenit,ce ar putea fi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie vazut.... daca a murit brusc, e posibil sa fie un controler - si atunci, e destul de costisitor... sau altul - SH.

altfel, daca e afisajul - il schimbam cu altul nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ms,knd ajung in buc te contactez sa vedem cum mai rezolvam cate ceva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Va salut !

O intrebare am si eu se poate monta maxidot de skoda (superb ,octavia)  pe passat sau se pot schimba ledurile care al lumineaza sa fie alb si nu roshu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut. Cred ca am si eu o problema cu maxidotul. Cand e cazul i-mi apar semnalele gen apa stropitoare sau martorul (!) intermitent cu tot cu buz dar nu-mi scrie nimic ca avertizare. Cineva spunea ca trebuie rescris dump-ul, dar in cazul acesta trebuie rescrise si cheile? Poate cineva priceput ma ajuta, sa inteleg ce ar trebui facut. Multumesc anticipat ptr ajutor. PS. L-am incercat si cu mufa scoasa de la airbag, apare martorul aprins dar tot nu scrie nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

apa de la stopitor - cand apare martorul, nu apare nimic scris pe afisaj. La airbag, da - trebuie sa scrie, cand pui contactul. Scoate mufa de la vasul de expansune, dupa care pune contactul - trebuie sa iti scrie mesaj pe afisaj plus aprindere martor in partea superioara - cu rosu.

 

daca nu merge, gaseste pe cineva sa-ti citeasca dump-ul, mi-l trimiti pe mail si ti-l rezolv eu - nu o sa trebuiasca sa-i faci nicio adaptare sau scriere chei.

 

altfel, daca scrii tu alt dump, in primul rand trebuie sa fie compatibil, in al doilea rand trebuie sa faci adaptarea plus scrierea cheilor

 

cand scoti mufa la senzorul din vasul de expansiune, trebuie sa-ti apara mesajul asta

 

th_Maxiimmo21_zps68c994a3.jpg

 

la placute, asta

 

th_Maxiimmo23_zps35d1122b.jpg

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Florin, o sa incerc pina la sfirsitul saptaminii sa rezolv cu citirea dump-ului si te caut dupa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Passat B5 se poate schimba display-ul maxidot,unde as gasi si un pret informativ.?La B5.5 stiu ca e posibil , e acelas display cumva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate schimba. Este aceelasi afisaj, daca este aceelasi tip de cluster - adica VDO.

 

restul, despre pret - putem discuta pe PM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Florine de ajutor. Intradevar apare scrisul si la vasul de la lihidul de racire si la frana de mina trasa in mers. La airbag ramine aprins martorul daca scot mufa dar nu suna si nu scrie nimic. Cum pot afla daca am airbag functional sau nu? Pe VAG arata ca totul e OK, dar nu stiu,si care dintre ele  are probleme? Capsula in bord axista dar nu stim daca e goala sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu poti verifica decat daca desfaci si verifici vizual daca sacul airbag e la locul lui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar exista posibilitatea sa functioneze martorul cum trebuie,pe VAG sa nu apara nimic, capsula sa fie la locul lui si sacul sa lipseasca?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate verifica daca sacul este in capsula, fara a o afecta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!