Jump to content

Mi-am luat MKI! YESSSS!


Mihnea_Ionascu
 Share

Postare recomandată

Salut!

Ce problema au inchizatorile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine ai venit in familia VW!

Referitor la incuietori, iti spun ce am facut eu la ex-masinuta mea Golf II, dar recunosc ca am avut sansa sa lucreze cheia de la contact si la usa soferului: am desfacut yalele de la usa din dreapta si de portbagaj si am scos sau am mai pilit din cateii de pe acolo, pana au inceput sa lucreze cu cheia respectiva. Apoi, alarma+inchidere centralizata si ti-ai luat grija de la incuietori. Daca nu gasesti un set complet, sau daca e prea scump, incearca. Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o intrebare scurta.. bordul este original? si-a pus un prieten tot din ala in golf 1 si nu stim de pe ce masina este ...

in rest, spor la treaba, izoleaz-o cat mai bine ... si chestia cu motorul... este un topic tocmai pe discutia asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina mea are la usa soferului un contact pe butucul de la cheie care comanda un mici compresor. Din compresor pleaca furtunase catre cele 2 usi, capacul de la rezervor si portbagaj. Cu alte cuvinte inchidere centralizata vacuumatica (asa e ea din fabrica). Mi-am pus apoi un singur motoras la usa soferului si alarma. Asa ca acum se inchid toate usile cand inchid usa de la sofer din telecomanda. A fost cam mare paranteza..... Ideea e ca iti pui alarma + inchidere centralizata si nu iti mai trebuie chei pt usa sau portbagaj, cum zicea si @GabiC Cheia mea nu se potriveste decat la contact. Iar manerele au prostul obicei de a se strica si trebuie inlocuite. Bineinteles, poti pastra butucul din maner atunci cand il schimbi. In fine, decat sa dai bani pe un set de manere +contact+maner yala portbagaj mai bine iti iei alarma + inchidere si daca cheia de la contact se potriveste cel putin la o usa e OK. (In cazul in care ramai fara baterie). Eu daca raman fara baterie cred ca sparg un geam :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihnea_Ionascu
o intrebare scurta.. bordul este original? si-a pus un prieten tot din ala in golf 1 si nu stim de pe ce masina este ...

in rest, spor la treaba, izoleaz-o cat mai bine ... si chestia cu motorul... este un topic tocmai pe discutia asta.

Da, se pare ca bordul este original. Cel putin eu asa am cumparat masina.

Cat despre inchizatori, sunt putin mai mult distruse, dar in ceea ce priveste ideea cu alarma nu e reea deloc.

Multzam si mai astept ceva sugestii pentru interior. Poate vreun site ceva de unde sa ma inspir.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun venit pe forum...

Sa stapanesti sanatos masina, chiar daca nu arata ca in tineretile ei sunt convins ca daca ai rabdare si ceva bani o sa o faci sa arate foarte bine.

Multa bafta la restaurare si... fara accidente!!!

Modificat de SandMan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e bordul original, asa am si eu in a jetuza mea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mashina arata exagerat de bine pt varsta ei

bordul poate fi de la ultimile mk1, mk2 cabrio. tre sa fie mult mai recent decat caroseria pt ca arata excelent. pt albastru cel mai frumos e interior bej sau chiar alb....sunt culori pretentzioase necesita atentzie sporita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tipul asta de bord s-a pus pe ultima generatie de MK1 Diesel (1982-1983)

Din cauza vibratiilor, primul model(cel din carton presat), nu avea viata prea lunga. Asa ca au trecut pe plastic. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapanesti sanatos.Daca te pot ajuta cu pareri , sugestii , sfaturi sau piese de Mk1 astept un telefon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Mihnea_Ionascu
Sa o stapanesti sanatos.Daca te pot ajuta cu pareri , sugestii , sfaturi sau piese de Mk1 astept un telefon.

Merci,dar da-mi pe PM nr tau de tel.

MIhnea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!