Jump to content

Conversie la un singur stergator Golf 3


GRS2
 Share

Postare recomandată

Salut

Am dat search pe forum si am gasit un astfel de topic doar la subforumul Golf 1-2, asa ca mi-am permis sa deschid unul aici.

Vreau sa treg la un singur stergator la Golful meu 3.

Am gasit un kit de la FK la 250 RON pe site, si unul de la Bonrath 150 lire pe un site din Anglia si 897 ron pe un site din Romania!

Ce-mi recomandati?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"Ce-mi recomandati?" Sa nu dai 20% din pretul masinii pe ceva nefolositor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

personal, ideea de un singur stergator mi se pare un minus, si inca unul mare, pt ca vorbim de vizibilitate. De ce crezi ca s-a trecut la 2 stergatoare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca e vorba de vizibilitate, am vazut ca cele de pe modelele mai vechi de mercedes is fac bine treaba dar eu zic ca banii aia ii poti investi mai cu folos in masina. Poti curata caroseria de rugina, poti repara podeaua + izolare, niste anvelope noi chestii in functie de ce are nevoie masinuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...dar alea de la Mercedes aveau sistemul cu piston, care impingea lama in sus, cand se indrepta bratul catre colturi, ca sa acopere cat mai mult din suprafata parbrizului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

totusi de ce vrei tu sa schimbi sistemul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

amicii mei si-au facut pe g2 ei singuri, trebuie putina rabdare... un flex si aparat de sudura! da-l prima data jos si cu putin cap poti sa il realizezi singur

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am anvelope noi Toyo Proxes, caroseria e beton, amortizoare sport +arcuri noi, discuri ventilate perforate pe fata, discuri spate etc. Podeaua este izolata, defapt toata masina e izolata. E doar un moft de-al meu pe care vreau sa mi-l satisfac. Nu prea mai am in ce investi in masina decat in cateva lucruri de genul asta care sa ma faca sa ma simt mai bine:)

Modificat de GRS2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poi atunci lasa-le asa si aduna colegii de pe forum si de banii aia facem o bauta :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am eu pe golf mk3 stergator Bonrath , cadou de la un prieten. Stati calmi , sterge foarte bine si nu ma incomodeaza. kitt-urile de la FK si bonrath sunt concepute cu cap fiind omologate Tuv si E2 , nu sunt facute de nea Mitica...

Sunt prieten cu el si stiu ptr. ce ii trebuie ... Daca esti tu mircica , schimba la avatar masina si pune frumusetea aia de golf.

Lui ii trebuie un om care i-l poate cumpara de la FK , codul i-l dau eu din catalog cand il gasesc prin casa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!