Jump to content

Manual Polo 6N2


Camil
 Share

Postare recomandată

Salut tuturor !

Tocmai am luat un Polo 1.4 16 V 6N2 din 2001 si nu am manualul lui (mi-au dat unul de Polo Classic din 1999) :) .

Cine ma poate ajuta cu un scan sau un link macar catre manualul original ?

Raman mult obligat ! :)

Asa nu stiu ce e normal si ce nu (de ex., vibratia usoara -bazaitul - din acceleratie cand intru in frana de motor nu stiu daca e un avertisment tactil sau o defectiune!),

nu am idee de consumuri etc, etc...

Va multumesc,

Camil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Camil

    7

  • viggo34567

    5

  • VW_Polo_6N

    4

  • Peace3jss

    4

Si eu caut ... :offtopic: ... preferabil in engleza. Eventual si unul de intretinere.

Modificat de BorisFlokow
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut tuturor !

Tocmai am luat un Polo 1.4 16 V 6N2 din 2001 si nu am manualul lui (mi-au dat unul de Polo Classic din 1999) :offtopic: .

Cine ma poate ajuta cu un scan sau un link macar catre manualul original ?

Raman mult obligat !  :cheers:

Asa nu stiu ce e normal si ce nu (de ex., vibratia usoara -bazaitul - din acceleratie cand intru in frana de motor nu stiu daca e un avertisment tactil sau o defectiune!),

nu am idee de consumuri etc, etc...

Va multumesc,

Camil

<{POST_SNAPBACK}>

Eu tocmai am luat un Polo 6N model 2000 (motor 999 cmc, tip ALD, 37 KW, benzina) si nu am manual. Ai idee cumva daca manualul de Polo Classic din 1999 se potriveste cu ce mi-am luat eu? In ce limba e manualul pe care il ai tu (romana - engleza - germana)? Sau cine stie un link pentru manual tehnic...

Multam anticipat,

DAN

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am eu ceva langa cartea de service dar e in franceza..asa ca....saptamana aviatoare poate il scanez si il pun!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu tocmai am luat un Polo 6N model 2000 (motor 999 cmc, tip ALD, 37 KW, benzina) si nu am manual. Ai idee cumva daca manualul de Polo Classic din 1999 se potriveste cu ce mi-am luat eu? In ce limba e manualul pe care il ai tu (romana - engleza - germana)? Sau cine stie un link pentru manual tehnic...

Multam anticipat,

DAN

<{POST_SNAPBACK}>

Salut !

Manualul meu -in engleza - e pt. Polo Classic si Variant care au doar motoarele de 1,4, 1,6 si dieselele vechi (SDI de 1,7 si 1,9) si TDI 1,9. Dar bordul e ca al tau. Din pacate nu scrie nimic de reparatii, intretinere, altceva decat schimabat uleiul in motor. Atart ! Daca vrei ceva din el, il scanez, dar incepand de luni abia, ca plec in uichend...

Modificat de Camil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut !

Manualul meu -in engleza - e pt. Polo Classic si Variant care au doar motoarele de 1,4, 1,6 si dieselele vechi (SDI de 1,7 si 1,9) si TDI 1,9. Dar bordul e ca al tau. Din pacate nu scrie nimic de reparatii, intretinere, altceva decat schimabat uleiul in motor. Atart ! Daca vrei ceva din el, il scanez, dar incepand de luni abia, ca plec in uichend...

<{POST_SNAPBACK}>

SALUT!

Bun de tot (ca in germana e tare greu). Si mai ales daca e manualul care se da cu masina (si seamana cu al meu care e in germana) ar trebui sa aiba la ultimul capitol instructiuni de folosire a radio-casetofonului din dotare (ALPHA). Sunt niste chichite pe carte am incercat sa le traduc din germana dar nu prea mi-a iesit. M-ar interesa daca exista in manualul tau instructiunile de la cas ALPHA (pana la un MP3 player imi fac treaba si cu asta cat de cat). Si orice iti pare mai concludent (in limita timpului tau disponibil, bineinteles).

Multam anticipat pt. ajutor,

Dan B)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SALUT!

Bun de tot (ca in germana e tare greu). Si mai ales daca e manualul care se da cu masina (si seamana cu al meu care e in germana) ar trebui sa aiba la ultimul capitol instructiuni de folosire a radio-casetofonului din dotare (ALPHA). Sunt niste chichite pe carte am incercat sa le traduc din germana dar nu prea mi-a iesit. M-ar interesa daca exista in manualul tau instructiunile de la cas ALPHA (pana la un MP3 player imi fac treaba si cu asta cat de cat). Si orice iti pare mai concludent (in limita timpului tau disponibil, bineinteles).

Multam anticipat pt. ajutor,

Dan B)

<{POST_SNAPBACK}>

Si eu tot Alpha am, cu boxe doar in fata, dar sunet excelent. N-am manualul lui, m-ar fi interesat, dar daca ai instr. in germana, da-le incoace (copy- paste :D) si ti le traduc. Pe bune !

Modificat de Camil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu tot Alpha am, cu boxe doar in fata, dar sunet excelent. N-am manualul lui, m-ar fi interesat, dar daca ai instr. in germana, da-le incoace (copy- paste  ;)) si ti le traduc. Pe bune !

<{POST_SNAPBACK}>

Cu boxe doar pe fata + "tutere" si sunt si eu foarte multumit de cum se aude.

Am manualul "fizic", pe hartie, fascicol component al cartii cu care vine masina. Incerc maine sa-l scanez si sa ti-l trimit.

Poate o rezolvam cumva

Numai bine,

Dan :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai la ce pune barabas aici pe forum, la ce va mai trebuie manuale?

Aveti tot ce vreti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu boxe doar pe fata + "tutere" si sunt si eu foarte multumit de cum se aude.

Am manualul "fizic", pe hartie, fascicol component al cartii cu care vine masina. Incerc maine sa-l scanez si sa ti-l trimit.

Poate o rezolvam cumva

Numai bine,

Dan  ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Te astept ! Thanks, pal B) !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te astept ! Thanks, pal  B)  !

<{POST_SNAPBACK}>

Eu te mai astept cu manualul !

si pe toti cei care au un manual de exploatare de Polo 6n2 sau vor sa-l vanda pe al altuia !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu te mai astept cu manualul !

si pe toti cei care au un manual de exploatare de Polo 6n2 sau vor sa-l vanda pe al altuia !

<{POST_SNAPBACK}>

Sper ca pana la sfarsitul saptamanii sa reusesc. Trebuie sa ajung la un scanner. Nu am eu.

Numai bine,

Dan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Pai la ce pune barabas aici pe forum, la ce va mai trebuie manuale?

Aveti tot ce vreti.

<{POST_SNAPBACK}>

hehehe..enciclopedie...ambulanta pustiu:D ;) ;)

si eu am promis manual dar nu-l mai gasesc :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@horgarban THX :banghead:

Baieti eu nu mai am manual, nu stiu pe unde s-a scurs, insa il aveam in italiana si nu prea intelegeam cuvinte gen PORTELLONE (hayon), CHINGIA DENTATA (curea de distributie), etc, asa ca mi-am introdus femurul in el de manual si l-am zburat.

Este oricum mega-incomplet si cu informatii contradictorii, nu va ajuta cu niente, vorba italianului.

iti dai sema foarte greu de niste chestii si nu apar informatii gen "troubleshooting" ca la aparatura electronica.

unde mi-era lumea mai draga aparea un text de genul "prova in officine Volkswagen", adica la orice este mai deosebit trebuie sa te duci la reprezentanta.

Modificat de barabas leiba
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare tuturor! :)

@Camil

Mai ai cumva manualul ala de Polo Classic? Eu tocmai mi-am luat un VW Polo Classic 6KV de 1.6 GTI si n-am capatat nici un manual la el. Omul de la care l-am luat era cam imprastiat saracu' si nu si-a mai gasit manualul... Asa ca daca ai mai avea manualul si daca nu ti-ar fi prea peste mana sa-l scanezi si sa mi-l dai si mie ti-as ramane vesnic indatorata! :D

Merci mult si numa' bine!

Dana

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
Salutare tuturor! :P

@Camil

Mai ai cumva manualul ala de Polo Classic? Eu tocmai mi-am luat un VW Polo Classic 6KV de 1.6 GTI si n-am capatat nici un manual la el. Omul de la care l-am luat era cam imprastiat saracu' si nu si-a mai gasit manualul... Asa ca daca ai mai avea manualul si daca nu ti-ar fi prea peste mana sa-l scanezi si sa mi-l dai si mie ti-as ramane vesnic indatorata! :P

Merci mult si numa' bine!

Dana

Buna !

N-am mai intrat de mult pe forum...

Daca nu e prea tarziu acum, il scanez si ti-l trimit sapt. viitoare !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu pui si adresa mea in lista de expeditie, te rog ?

Poate gasesc ceva interesant prin el...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Buna !

N-am mai intrat de mult pe forum...

Daca nu e prea tarziu acum, il scanez si ti-l trimit sapt. viitoare !

Iar revin, sa stiti ca nu mia gasesc mapa cu manualul de Polo Classic si cu codul de deblocare pt radio. Il mai caut...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Eu am manualul de la polo 6n2 in germana. Daca va ajuta cu ceva as putea sa-l scanez si sa-l atasez?

:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA DA DA

:)

Multumim.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am primit temporar unul dar e din 2003 si e numai in limba romana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Zorro Classic
Eu am primit temporar unul dar e din 2003 si e numai in limba romana.

Din 2003 nu poate sa fie decat manual de 9N!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

barabas leiba

Manualul respectiv nu are nici pe tata mare cu 6N2. Oricum manual de 6N2 in romana nu o sa gasiti pentru ca nu a existat. Eu astept si acum (glumesc evident, am renuntat!) manualul in romana pentru 6N2 sau macar engleza. Mi-au dat in italiana si e cai verzi pe pereti rau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
sebastian stefan

Si eu.Multumesc !

Modificat de sebastian stefan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!